Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) 1.6MPI - Dziwny ubytek oleju z silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kobiszyn

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Altea 1.6MPI 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 22:58
Temat postu:

1.6MPI - Dziwny ubytek oleju z silnika


Cześć,
po jakiś trzech tygodniach od sprawdzania oleju spotkała mnie negatywna niespodzianka. Bagnet pokazał mi bardzo niski stan oleju (poniżej granicy ząbków wyznaczających stan) więc natychmiast zrobiłem mu małą dolewkę jakiś 150ml oleju 10W40 Mobil - ze względu na małą znajomość tego silnika nie chciałem przesadzić.

Swoją drogą czy was też niesamowicie irytuje bagnet, który występuje w tym silniku (czarny kolor nie pomaga w kontroli oleju, a ząbki na nim ciężko jest prześledzić), ale wracając do tematu.

Po dolaniu oleju stwierdziłem, że odczekam, żeby sprawdzić ponownie stan, następnego dnia po przejechaniu trasy 100km wieczorem sprawdzając olej zobaczyłem, że bagnet sięga jeszcze niżej niż dnia poprzedniego... Nie mam pojęcia czy możliwe jest, że samochód znajdował się w jakimś spadku, ale na moje oko powierzchnia była w miarę równa. Skoczyło mi mocno ciśnienie i zrobiłem kolejną dolewkę jakiś 200ml i zacząłem badać co może być przyczyną. Nie widziałem żadnych wycieków pod autem, ani potów na silniku, ale zauważyłem za to przewód biegnący od wlewu oleju, że w miejscu jakby łączenia jest zapocony.

Czy ktoś z was zna taką przypadłość i może podpowiedzieć mi czy właśnie to może być przyczyną? Dołączam zdjęcia


Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi
Powrót do góry
kobiszyn

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Seat Altea 1.6MPI 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 23:09
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) 1.6MPI - Dziwny ubytek oleju z silnika


Chciałem jeszcze dodać, że o dziwo na desce rozdzielczej nie pojawiła się kontrolka o niskim stanie oleju (tak, przy uruchamianiu kontrolka razem z innymi podświetla się na desce rozdzielczej). Czyżby w tych silnikach stan był gdzieś poniżej tego bagnetu? Dodam jeszcze parę informacji... Seat Altea 1.6MPI rok 2004 z instalacją LPG od grudnia Silnik nigdzie nie upocony i nie kopci, chociaż zimą może być to trudniejsze do ocenienia.

Czy miał ktoś styczność z tą kontrolką niskiego ciśnienia oleju i miał okazję zobaczyć w praktyce w jakim stanie pojawia się informacja o niskim poziomie oleju na desce rozdzielczej? Czy w ogóle w modelach z 2004 roku pojawia się ostrzeżenie na temat niskiego stanu oleju, czy tylko pali się czerwona "kontrolka ostateczna" Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatAltea

24 900

2010r.

199 530 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System