Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Silnik 1.9 TDI AFN gaśnie w losowych momentach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafalcio

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA 1,9 TDI 81KW AFN
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 08 Mar 2018, 18:05
Temat postu:

Silnik 1.9 TDI AFN gaśnie w losowych momentach


Witam forumowiczów.
Mam problem z moim Alhambrą 1,9TDI AFN. Polega on na tym, że silnik gaśnie losowo, albo w trakcie postoju na biegu jałowym, albo w trakcie jazdy. Raz kilka chwil po uruchomieniu, a raz po dłuższej jeździe. Ot tak, jakby po prostu wyłączyć mu zapłon. Gdy gaśnie słyszalne jest ciche "pyknięcie" w którymś przekaźniku, a gdy już silnik nie pracuje to na zaworze N109 nie ma wtedy napięcia. Po zgaśnięciu bywa, że odpala od kopa, ale bywa też że kręci i nic i wtedy coś piszczy w skrzynce bezpieczników, jakby jakiś alert.
Chcąc rozwikłać problem, na własną rękę szukałem rozwiązań na forach. Wymieniłem przekaźnik 109. Nic to nie dało. Awaryjnie zmostkowałem więc piny 4 i 8 na przekaźniku 405 bo doczytałem że tymi pinami po włączeniu zapłonu zasilany jest zawór N109. Od tamtej pory auto jeździ normalnie, a to już prawie tydzień. Wywnioskowałem, że w takim razie uszkodzeniu uległ przekaźnik 405, który w trakcie pracy silnika nagle przerywa napięcie między pinem 4 i 8. Więc wymiana. Kupiłem drugi, na Allegro. Włożyłem no i niestety silnik gaśnie. Powróciłem do zmostkowanego przekaźnika 405 no i jestem tutaj, w punkcie wyjścia. Auto jeździ, ale mam świadomość, że to awaryjne rozwiązanie problemu.
Po pierwszym podłączeniu programu diagnostycznego znalazłem błędy:
65535 - sterownik uszkodzony, 35-10 sporadyczny
oraz
01237 - zawór odcinający paliwo (N109), 31-10 przerwa/zwarcie z masą - sporadyczny
Po skasowaniu błędów, odpaleniu silnika i ponownym jego zgaśnięciu wyskoczył już tylko błąd 01237.

Przed całą tą przygodą z gaśnięciem miałem wizytę u mechanika z powodu uszkodzenia jakiegoś dodatkowego układu alarmowego - antynapadowego (o którego istnieniu nawet nie wiedziałem, że mam coś takiego w aucie). Mechanik, z tego co mówił usunął ten układ, a po tygodniu zaczęły się problemy z nagle gasnącym silnikiem, które opisałem wyżej. Uszkodzony układ antynapadowy włączał mi niespodziewanie światła awaryjne, po czym silnik dostawał zadyszki i gasł. Restart następował bezproblemowo, ale po chwili znów awaryjne i zadyszka. Może ten mechanik, gdy wycinał antynapad źle coś połączył? Możliwe też, że te losowe gaśnięcia nie mają związku z tym wymontowaniem antynapadu i są tylko zbiegiem okoliczności, kolejną usterką w niedługim czasie. Już rozkładam ręce.
Może spotkaliście się z takim problemem i go rozwiązaliście? Podpowiedzcie mi. Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatMii

15 900

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

19 500

2012r.

164 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System