Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Ciągłe, duże ubytki płynu chłodniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cnapey

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Cordoba Vario 1.6 75KM 2000r BP + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lis 2017, 18:18
Temat postu:

Ciągłe, duże ubytki płynu chłodniczego


Witam! Jestem tutaj nowy i pragnę przywitać wszystkich użytkowników tego forum. Temat mojego problemu jest dosyć szeroki i nie byłem pewien w jakim dziale go umieścić, za co z góry przepraszam. Na samym początku chciałbym podkreślić, że nie mam dużej wiedzy na temat aut. Borykam się z problemem, który pojawił się niedawno. Sprawa wygląda dość skomplikowanie, bo "znawcy" rozkładają ręce. Wszystko zaczęło się od tego, gdy po odpaleniu samochodu pewnego wilgotnego dnia po dwóch minutach zaczął falować na obrotach, aż zgasł. Odpaliłem go ponownie, przygazowałem kilka razy aby załączył się gaz i problem dalej się powtarzał. Po jakimś czasie postanowiłem zajrzeć pod maskę i sprawdzić tyle ile mogłem co się dzieje. Wszystko wyglądało raczej normalnie. Spróbowałem odpalić jeszcze raz i zaskoczył od razu bez problemu. Pomyślałem, że się przejadę i zobaczę czy jest okej. No i problem pojawił się znowu. Poradziłem się znajomego, który ma wiedzę na temat aut i stwierdził, że problem leży w wiązce kabli, która łączy się z całym układem elektrycznym (m.in sprawdzał aparat zapłonowy). Coś poruszał, gdzieś popukał i znowu zaczął chodzić. Sprawdzaliśmy każdy możliwy kabelek, izolacje i wszystkie styki i przy włączonym aucie nie było żadnego zgrzytu. Potem po upływie około tygodnia podjąłem próby "naprawy" auta i sprawdziłem kilka innych rzeczy. Dodam jeszcze, że po tym postoju auto właściwie normalnie pracuje, odpala i jeździ. Sprawdziłem go na krótkim dystansie, bo nie bardzo mam jak się nim przejechać (ruchliwa droga). Zauważyłem, że z tłumika leci woda i to dość intensywnie. Przy dodaniu gazu z tłumika dosłownie leci rzyg wody. Jest to sama woda, nie widać w niej oleju. Płyn ze zbiorniczka wyrównawczego ucieka. W samym zbiorniczku nie widać bąbelków, które by mogły wskazywać na uszczelkę. Przyjrzałem się sprawie dokładniej. Odma cała zawalona masłem, tak jak w osłonie od filtra powietrza. Pod korkiem od wlewu oleju również ta maź (po odkręceniu go i zostawieniu odkręconym powietrze wydobywa się tak, że się delikatnie podnosi). Na bagnecie stan jest taki jaki powinien (tam jest czysto). Nie wiem co mogę jeszcze dodać aby jakoś dokładniej to wytłumaczyć co się z nim dzieje. Mogę dołączyć zdjęcia jeżeli one w czymś pomogą. Liczę na Waszą pomoc!
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Układ chłodzenia


SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System