Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) ALTEA XL problem z skrzynią DSG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ante_25

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: SEAT ALTEA XL, 2.0D DSG 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lip 2017, 21:06
Temat postu:

ALTEA XL problem z skrzynią DSG


Witam,

jestem posiadaczem ALTEI XL z 2007 roku z silnikiem 2.0D 140km z skrzynią DSG. Auto ma 219 tkm przebiegu i użytkuje je moja żona od 2 lat. Ostatnio zauważyłem, że przy ciepłym silniku zaczyna występować lekka wibracja odczuwalna w kabinie samochodu oraz przy próbie dynamicznego ruszania na pierwszym biegu skrzynia szarpnie (dochodzi do efektu żaby) po przełączeniu na drugi bieg i kolejne wszystko jest ok. Tak samo przy redukcji biegów nic się nie dzieje. W przypadku ruszania, puścić hamulec samochód zacznie się toczyć i dopiero gaz objaw nie występuje. Jeżdżę od mechanika do mechanika i każdy mówi co innego. Jeden, że wibracja to na pewno dwumasa, drugi, że raczej nie bo sprzęgło nie hałasuje... co do szarpnięć to jeden chce wymieniać olej w skrzyni, drugi twierdzi, że jak byłaby to wina oleju to szarpało by na każdym. Stąd moja prośba może ktoś z Was ma pomysł od czego zacząć szukać a może zna ktoś dobrego mechanika w Bydgoszczy który mógłby rzucić okiem na samochód i poszukać przyczyny. Będę wdzięczny za każdą sugestię.[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System