Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koudlatek0

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDi 110 KM-2001 rok
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 19:21
Temat postu:

jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


Cześć! jaki powinno się dolać płyn do wspomagania ukł. kierowniczego? Czy w ogóle można dolać jeśli nie wiem jaki był wcześniej, czy opróżnić i wlać nowy? jeśli tak to jaki...? <samochód leon I, 2001 rok, 1.9 tdi 110 koni>
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 05:19
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


Zazwyczaj jest to zielony SWAG
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tokarz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 105KM BXE 2006
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 07:09
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


Są płyny, na których jest napisane, że można je mieszać z płynami innych producentów, np. Prestone.
Ja na ogół dolewałem DEXRON ATF lub Prestone (http://www.prestone.pl/produkty/plyny-eksploatacyjne/plyn-do-wspomagania-uszczelniacz.html) i nic złego się nie działo. Wypróbowane w autach: Passat B4 i Primera P11.

W aucie z rocznika, jak Twoje nie zaszkodzi wymiana, tym bardziej, że koszt jest niewielki. Producenci teoretycznie nie wskazują na koniecznośc wymiany tego rodzaju płynów (jak np. płyn w układzie wspomagania, czy w mechanicznej skrzyni biegów), ale w mojej opinii mają ku temu swoje powody, jak np. szacowanie, że auto nie będzie jeździło > 10 lat, szacowanie średniego przebiegu auta w cyklu jego życia, itp.

Ja osobiście wymieniam w swoich autach tego rodzaju płyny, traktując je jako eksploatacyjne. Z obserwacji wynika, że skrzynia na ogół lżej chodzi, zwłaszcza przy srogich mrozach.
_________________
Pozdrawiam,

tokarz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Koudlatek0

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDi 110 KM-2001 rok
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 10:24
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


Dzięki chłopaki za pomoc Smile
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 15:13
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


tokarz; chyba nie zauwazyles,ze kolega pisze o plynie do wspomagania skoro polecasz mu plyny do skrzyni biegow...

Powiien byc zielony tak jak napisal mustang1, mozesz dolac, lub wymienic, wazne, zeby popa na sucho nie pracowala
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 15:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tokarz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 105KM BXE 2006
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 18:01
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


szymekgd: Gdybyś przeczytał cała moją wypowiedź, to byś zauważył, że najpierw odpowiedziałem koledze na pytanie, a później rozwinąłem myśl. Uprzedzając Twoj kolejny post, od razu Ci wyjaśniam, że Dexron ATF jest powszechnie stosowany zarówno w automatycznych skrzyniach biegów, jak również w układach wspomagania. Co do Prestone to nie wiem skąd pomysł, że jest do skrzyń biegów...

Co do znaczenia kolorów, Prestone jest przezroczysty na ten przykład.
_________________
Pozdrawiam,

tokarz
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 21:40
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


Jak wlewam plyn to sprawdzam czy jest zgodny z podana specyfikacja..
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
tokarz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 105KM BXE 2006
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


Nie za bardzo rozumiem co to ma wspólnego z moją ostatnią wypowiedzią, jeżeli jest do niej nawiązaniem.
_________________
Pozdrawiam,

tokarz
Powrót do góry
Bohnooze

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: Leon 1.6 SR AKL
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Kwi 2016, 12:11
Temat postu:

Czy Mobil ATF 220 nada się do Leona 1M?


Witajcie, mam 1L Mobil ATF 220 i chce wymienić, czy to nie zbyt niska jakość do tego układu, ma zgodność m.in. z Dexron II.

Druga sprawa wyczytałem na golfie, że wymiana to wyssać ze zbiorniczka, odkręcić wąż u dołu by reszta wypłynęła, ewentualnie odpalić na chwilę by pompa wypluła pozostałość.
Czy konkretnie w tej generacji Leona też tak będzie wyglądać wymiana?

W swoim złomie mam problem z oporem przy kręceniu kierownicą (jest większy niż w octavii z 2002 z równoległej generacji), odczuwam też jakby brakowało lepszego wspomagania przy niskiej prędkości jazdy (co w takiej octavii jest).

Wątpię czy tu kiedykolwiek był płyn zmieniany (olej w skrzyni, kable WN nie były zmieniane od nowości w 2000 roku, płyn hamulcowy bardzo podobnie). Czy w ogóle płyn wspomagania może być przyczyną takich dolegliwości?
Powrót do góry
Bohnooze

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: Leon 1.6 SR AKL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Kwi 2017, 14:27
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) jaki płyn do wspomagania układu kierowniczego?


Uwaga co do wymiany plynu. Należało by spuścić z calego ukladu gdyż bardzo duzo zostaje po odpieciu tylko węża pod pompą przydało by się wypuscić z magla (również krecenie kierownicą bez odpalonego silnika nie wypuszcza płynu do końca).

Kolejna uwaga napełnianie nie wolno doprowadzić by pompa popracowała na pianie z płynu lub prawie sucho. Za mało płynu wynik będzie taki że chwilkę pochodzi wessie i dalej piana. Aby do tego nie doprowadzić należy zalać zbiornik na 3/4 odczekać aż wpłynie uruchomić silnik dosłownie 2 sekundy i znów uzupełnic na 3/4 odpalić znów na 2 sekundy uzupełnić i dopiero zabierać się by kręcić kierownicą na odpalonym silniku. Ewentualnie przy kreceniu aby ktoś na bieżąco uzupelniał płyn podczas gdy my krecimy kierownicą.

W złomku renaulcie brata pompa trajkotała płyn był czarny po wymianie tylko zawartości zbiorniczka sporo sie poprawiło plyn nie jest niezużywalny i posiada bardzo mocne właściwości smarne (wciąż mam śliską kostkę takiego efektu nie ma po oleju silnkowym)

U mnie w leonie kierownica miała opory oraz falowały obroty w różnych sytuacjach np kreceniu kierownicą dojezdzaniu do skrzyżowania. Po wymianie kierownica chodzi lżej oraz falowanie uspokoiło się tu najpewniej czujnik ciśnienia pompy wspomagania reagował na stary płyn wspomagania.

Mam watpliwosci co do opisanego krecenia kierownicą bez wspomagania wygląda jakby nagle krzyżaki lub maglownica złapała luz u mnie po kilku obrotach z typowym znacznym oporem może tego sie nie powinno robić bo krzyżaki się wykończą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System