Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) "Spóźniający" się prawy tylny hamulec



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ukaszek2nd

Dyskutant



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kęty
Posiadane auto: Fiat Fiorino 1.3 75 KM 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 20:03
Temat postu:

"Spóźniający" się prawy tylny hamulec


Witam forumowiczów. Na wstępie napiszę że autko posiadam od końca zeszłego roku i nie pamiętam / nie jestem pewien czy opisany poniżej problem występował od samego początku i dopiero po ingerencji w hamulce... Do rzeczy:

W którymś momencie eksploatacji auta zauważyłem że prawe tylne koło (felga) grzeje się wyraźnie mocniej niż pozostałe trzy i po podniesieniu auta na lewarku stwierdziłem, iż rzeczywiście koło stawia wyraźnie większy opór niż tylne lewe... Więc postanowiłem zobaczyć co w trawie piszczy... oczywiście klocki w jarzmach zapieczone wiec wyczyściłem jarzma, klocki poskładałem do kupy i efekt był taki że minimalnie lżej się kręciło ale to jeszcze nie to... w międzyczasie zostały wymienione linki od ręcznego bo w obu kołach już nie odbijały do końca... Później ze znajomym rozebraliśmy zacisk, wyczyściliśmy porządnie, nowe gumki i na auto... poprawa była już znaczna więc myślę że po problemie i tak przez dłuższy czas aż nie musiałem mocniej i gwałtowniej depnąć na hample i tu niemiła niespodzianka przy takim hamowaniu auto poszło wyczuwalnie w LEWO... zrobiłem kilka takich prób i za każdym razem to samo... przy spokojnym hamowaniu nic się nie dzieje... no to dawaj na rolki na SKP i tu rzeczywiście wyszło że prawy tył spóźnia się z reakcją w porównaniu do lewego (mówimy cały czas o tyle... przód wzorcowo) ale po chwilce zaczyna hamować z taką samą siłą co druga strona... też na rolkach wyszło że przy spokojnym hamowaniu idą równo... polecił mi wymienić przewód elastyczny co oczywiści zrobiliśmy dzisiaj ale nadal zero poprawy...

Pomóżcie na co zwrócić uwagę, jaki test zrobić, co sprawdzić... dodam że ręczny łapie równo na oba koła... czy coś z ABS choć tak się już dzieje przed załączeniem się systemu czyli przed przysłowiowym biciem w pedał, czy może przewód metalowy gdzieś przygnieciony / przypchany... bo na logikę co może nie grać...chyba że dalej źle odpowietrzona jest ta część układu??? (innych zacisków nie ruszaliśmy, odpowietrzaliśmy tylko ten prawy tylny hamulec...). Płyn tylko dolewka... Siła hamowania: przód pod 3 kN, tył pod 2 kN... (jak już oba działają...)

Any ideas???
Powrót do góry
ukaszek2nd

Dyskutant



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kęty
Posiadane auto: Fiat Fiorino 1.3 75 KM 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 14 Maj 2017, 22:30
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) "Spóźniający" się prawy tylny hamulec


Ok, problem rozwiązany, wymienione klocki, odtłuszczona tarcza, zregenerowany porządnie zacisk i po kłopocie Smile

Temat uważam za zamknięty...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System