Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Problem z prawymi zamkami i pilotem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotekkom

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9TDI 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Kwi 2017, 20:33
Temat postu:

Problem z prawymi zamkami i pilotem


Witam serdecznie, bardzo przepraszam jeśli dubluje jakiś temat.

Od niedawna jestem posiadaczką Tolka, który mimo, że mi się podoba to niestety ciągle robi mi pod górkę..
Po zlikwidowaniu piszczenia i lania się spod niego pora zabrać się za zamki.

Problemem są dwa zamki, oba po prawej stronie.

Pierwszy - przedni prawy (strona pasażera), nie da rady przekręcić kluczyka w zamku i jak wkłada się klucz do wkładki to wkładka wychodzi na zewnątrz razem z kluczem. Zdejmowałam zaślepkę, śrubka jest dokręcona. Czy muszę wymieniać cały zamek czy jedynie wkładkę? Wkładki coś nie trzyma w środku coś się mogło ułamać.. Może wystarczy jakiś "zestaw naprawczy" (widziany na allegro za 30zł)? Jestem kobietą o słabych nerwach a naprawa byłaby w warunkach parkingowych. Chciałabym dodać, że zamek normalnie otwiera się i zamyka (kiedy robię to kluczykiem przy drzwiach kierowcy więc szkoda byłoby mi wymieniać całość, a z drugiej strony denerwuje mnie ta wkładka i brak możliwości otwierania z drugiej strony, od pasażera).
Problem ten występuje od chwili zakupu (5miesięcy) - nie przyszło do głowy sprawdzać, a "uczciwy sprzedawca" nic nie wspomniał.
Teoretycznie mogłabym również wyjąć po prostu wkłądkę i wstawić zaślepkę? Ale co będzie kiedy zepsuje się zamek od strony kierowcy? Jak wejdę do środka? No chyba że przez bagażnik.. a wolałabym tego uniknąć i mieć dwa sprawne zamki na klucz (dwa przednie mam na kluczyk, tylne nie są na kluczyk).

Drugi zamek - tylny prawy. Na początku było wszystko ok, a po mrozach (okolice marca) zaczął działać jak mu się chce. Nie chciał się zamykać / otwierać. Na tą chwilę otwieranie kluczykiem już w ogóle go nie rusza. Otworzyć go można jedynie klamką od wewnątrz, a zamknąć wciskając rygielek od środka a następnie zamykając samochód od strony kierowcy.. Chciałam podpytać mechanika, ale stwierdził że szczerze mówiąc nie zna się na zamkach i cały do wymiany, albo może coś z linkami (coś w stylu że się rozciągają, ale nie wiem o co mu chodziło i gdzie są te linki).

Problemem, chociaż mniej dla mnie uciążliwym niż zamki - jest nie działanie pilota. Mam kluczyk z pilotem, kluczyk mam tylko jeden. Jest na 2 guziki, naciskam i nic się nie dzieje. "Uczciwy sprzedawca" stwierdził, że to chyba bateria ale nie wydaje mi się. Nie wiem czy w ogóle on działa? Czy wysyłą jakieś fale? Jak można to sprawdzić? Czytałam o programowaniu kluczyków, ale mam tylko jeden. Jeden można zaprogramować chyba przez VAG? Polski Vag 4,9 sie nada?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatAltea XL

13 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatExeo

28 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatLeon

49 900

2015r.

173 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System