Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Seat Ibiza - silnik nie odpala (dziwne objawy)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meefiiu

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Ibiza 1.9 SDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Mar 2017, 15:52
Temat postu:

Seat Ibiza - silnik nie odpala (dziwne objawy)


Witam was drodzy forumowicze.
Pisze swój pierwszy post na tym forum, ponieważ mam problem z odpalaniem swojego samochodu a nie ufam swojemu mechanikowi

Otóż: Samochód to Seat Ibiza z 2001 roku (2FL), silnik 1.9 SDI. Tak jak wspomniałem od jakiegoś czasu mam problem z uruchamianiem silnika. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce, akumulator się włącza - wszystkie kontrolki, radio itp, więc akumulator na pewno jest sprawny. Następne przekręcenie kluczyka uruchamia rozrusznik - słychać jak chodzi, ale silnik nie odpala, po 10 sekundach wszystko się wyłącza (akumulator).

Tak to wygląda, a teraz ciekawe zjawiska jakie zaobserwowałem:
Trzy razy stałem na parkingu przez godzinie, próbując bez skutku odpalić dziada. W końcu zrezygnowany zostawiałem go w spokoju, raz poszedłem do sklepu, raz do ochrony i po jakichś 10 minutach wracałem i próbowałem odpalić go jeszcze raz i ODPALAŁ OD RAZU, ZA PIERWSZYM RAZEM. Takie sytuacje miałem trzy krotnie, na początku śmiałem się z tego, ale teraz myślę, że może to nie były przypadki?
Tutaj pojawia się więc moje pytanie: Czy jest jakaś blokada w kluczyku, która blokuje rozruch silnika i np. po odejściu od stacyjki na jakąś odległość resetuje się i w rezultacie mogę odpalić silnik? Wniosek 2: problem pojawił się, od czasu gdy po próbie odpaleniu silnika padł mi akumulator - zrestartował się. Musiałem programować kluczyk, bo nie mogłem otworzyć zamka.

Teraz opowiem wam co twierdzi mechanik (nie sprawdzony, pierwszy raz u niego zostawiłem samochód): ów mechanik twierdzi, że uszkodzona jest pompa wtryskowa - robi zwarcie i w rezultacie nie można odpalić silnika. Wg. niego koszt regeneracji takiej pompy to od 600 do 1000 zł + 450 zł za usługę demontażu pompy.

Co o tym myślicie?
Powrót do góry
cin3q26

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: SEAT IBIZA II SAFETY 1.4 1997r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 22:11
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Seat Ibiza - silnik nie odpala (dziwne objawy)


Może Ci się immobilizer blokuje.
Miałem podobne problemy jak opisujesz, skończyło się na wymianie świec, kabli, kopułki i kostki w stacyjce. Teraz wszystko chodzi na tip-top.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System