Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Ibiza 1.9TDI 101KM AXR 2007r Przymulenie przy 2tyś obrotów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lotheru

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Seat Ibiza PD100 1.9td 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2016, 14:40
Temat postu:

Ibiza 1.9TDI 101KM AXR 2007r Przymulenie przy 2tyś obrotów.


Witam, posiadam Ibizę z 2007r 1.9Tdi 100 koni. Mianowicie podczas przyspieszania w stałych obrotach około 2tyś obrotów jest jakby przymulenie na dosłownie pół sekundy i auto wraca do normy. Najbardziej wyczuwalne podczas ruszania na pierwszym biegu. Występuje to również podczas jazdy gdy na danym biegu spadnie do tych obrotów i dodam gazu można poczuć ten spadek mocy ale naprawdę nie wiem jak to nazwać. Samochód jest po chipowaniu na około 130 koni. A dodam ze po chipie autko sprawowało się idealnie przez jakiś tydzień, później lekka utrata mocy lecz autko reaguje na gaz tak jak powinno lecz niestety nie odczuwa się tego wbijania w fotel jak kiedyś. Mianowicie gdy odepnę przepływomierz wszystko wraca do normy lecz autko ma o wiele mniej mocy niż powinno i jest zamulone. Czyściłem przepływomierz lecz po ponownym podpięciu wywaliło błąd. Kupiłem używany przepływomierz i po podpięciu dalej jest ten przymul przy 2 tys obrotów lecz nie występuje tak często jak wcześniej. Niepokoi mnie jeszcze nietypowy świst który słychać podczas dodawania gwałtownie gazu i występuje on podczas jazdy jak i na postoju i robi się głośniejszy wraz z obrotami. Turbina wydaje się sprawna lecz będzie sprawdzana w poniedziałek. Patrzyłem rury od IC tak jak mogłem sprawdzić nie znalazłem żadnej dziury lecz tez nie za bardzo wiem na jakie rury patrzeć. Autko nie dymi jedynie na postoju podczas dodawania gazu jest pojedyncza lekka chmurka czarnego dymu oleju również nie bierze.Spotkał się kiedyś ktoś z takim problemem?
Powrót do góry
Lotheru

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Seat Ibiza PD100 1.9td 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Paź 2016, 15:05
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Ibiza 1.9TDI 101KM AXR 2007r Przymulenie przy 2tyś obrotów.


Dodam jeszcze że na postoju auto również popiskuje. Jak dodam gazu przestaje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System