Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Nagłe szarpnięcie podczas jazdy (5 bieg, około 2,5k obrotów)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swojdyga

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Seat Cordoba III, 1.4 75 KM, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 14:28
Temat postu:

Nagłe szarpnięcie podczas jazdy (5 bieg, około 2,5k obrotów)


Witam serdeczenie!

Mam problem z moją Cordobą 1.4 75KM 2004 rok. Sytuacja miała miejsce do tej pory 2 razy, w odstępie około 250 km. Podczas jazdy na 5 biegu przy obrotach około 2,5k/min samochód nagle, dosyć konkretnie (z fotela nie wyrywa, ale też to nie jest takie poszarpywanie) szarpnie, obrotomierz błyskawicznie (serio, nigdy nie widziałem, żeby tak zasuwał) spada na około 1k obrotów/min, po czym, od razu, wskakuje z powrotem na około 2,5k/min i samochód jedzie dalej.

Jako, że jest to nowa usterka i występuje dosyć rzadko, to nie wiem jaki towarzyszy temu dźwięk (czy towarzyszy), bo zawsze jakieś radio jest włączone, i tak dalej.

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem? O co może mu chodzić? Kontrolki żadne się nie świecą, po podpięciu pod kompa i wykonaniu kilku testów też jest wszystko w porządku...

Pozdrawiam!
Powrót do góry
tokarz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 105KM BXE 2006
Piwa: 5/3
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 19:03
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Nagłe szarpnięcie podczas jazdy (5 bieg, około 2,5k obrotów)


Cześć,

miałem podobny problem, gdy czujnik położenia wału zaczął mi się psuć. Najczęściej objawiało się to powyżej temperatury otoczenia 30*C, gdy auto było porządnie nagrzane. Wtedy na moment gasł mi silnik, po czym napędzające go koła, zapalały go ponownie.

W międzyczasie usterka się pogłębiła i musiałem kilka minut postać, żeby móc z powrotem odpalić silnik. Wtedy też odłożył się błąd czujnika w komputerze i diagnoza była już prosta (sprawdzenie wiązki i samego czujnika).

Obroty spadają gwałtowniej, niż przy gaszeniu silnika? Lapka ładowania nie zapala się nawet na moment?
_________________
Pozdrawiam,

tokarz
Powrót do góry
swojdyga

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Seat Cordoba III, 1.4 75 KM, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 19:13
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Nagłe szarpnięcie podczas jazdy (5 bieg, około 2,5k obrotów)


Wydaje mi się, że obroty spadają szybciej.... Nie wiem co masz na myśli "Lampka ładowania", ale podczas "incydentu" nie zapala się żadna kontrolka na desce rozdzielczej.

Obroty spadają w pół sekundy o 1500. Swoją drogą odwzorowania tego w prędkości nie ma.

Jest możliwe, że jadąc na biegu, silnik może, nawet na moment, się zgasić?
Powrót do góry
tokarz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 105KM BXE 2006
Piwa: 5/3
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 20:24
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Nagłe szarpnięcie podczas jazdy (5 bieg, około 2,5k obrotów)


Cytat:
Nie wiem co masz na myśli "Lampka ładowania", ale podczas "incydentu" nie zapala się żadna kontrolka na desce rozdzielczej.


Mam na myśli kontrolkę na desce rozdzielczej wskazującą na brak ładowania - u mnie z tego co pamiętam, zapalała się, gdy silnik gasł.

Cytat:
Obroty spadają w pół sekundy o 1500. Swoją drogą odwzorowania tego w prędkości nie ma.


Moim zdaniem, tak obroty spadają, gdy się wyłącza silnik. Gdybyś miał odwzorowanie w prędkości, to coś nieźle by musiało Cię dohamować...

Cytat:
Jest możliwe, że jadąc na biegu, silnik może, nawet na moment, się zgasić?


"Zgasić" w rozumieniu odciąć dopływ paliwa, czyli wtedy koła napędzają wał, a nie odwrotnie - tak, to jest możliwe, gdy występuje jakaś usterka.

Co do obrotomierza, to jest to urządzenie elektroniczne, a nie mechaniczne, więc dlatego wyłączenie silnika może wykazywać spadek obrotów - dlatego nie odczuwasz nagłej zmiany prędkości, mimo spadku obrotów.

Przy mechanicznym obrotomierzu (nie wiem czy jeszcze gdzieć się stosuje), oczywiście wciąż miałbyś wskazywane obroty silnika, mimo że on by nie pracował.

Pomocne może się okazać ustalenie skąd obrotomierz bierze źródło informacji o obrotach silnika (czujnik położenia wału, wałka rozrządu?).

Masz pewność, że podłączany komputer był w stanie prawidłowo zdiagnozować usterki? Czasami w warsztatach korzystają z różnych wynalazków...
_________________
Pozdrawiam,

tokarz
Powrót do góry
swojdyga

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Seat Cordoba III, 1.4 75 KM, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Wrz 2016, 11:32
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Nagłe szarpnięcie podczas jazdy (5 bieg, około 2,5k obrotów)


Nie mam pojęcia, czym to jest spowodowane, ale usterka nie występuje już od ponad 1k kilometrów... Wcześniej miał takie momenty że na prostej gasł co sekundę...

Mam też taki problem, że przy puszczaniu lub wciskaniu pedału gazu (w sensie puszczaniu całkowicie i wciskaniu kiedy nie był wciśnięty) autem ZAWSZE szarpnie. Dodatkowo, kiedy wcisnę sobie pedał gazu, tak, żeby miał 1200 ob/min. (bieg jałowy), to skaczą pomiędzy 1000-1250, cały czas i zawsze, wskazówka faluje pomiędzy tymi wartościami.

Dodatkowo, kiedy chcę przyspieszyć dynamicznie i wcisnę gaz do oporu to czuć takie mikroszarpnięcia, kiedy wskazówka leci w górę...

I nie wiem, czy to wszystko nie jest ze sobą powiązane i po prostu go coś nie przydusza... Może przepustnica zawalona?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 25 Wrz 2016, 11:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatAltea

24 900

2010r.

199 530 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System