Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) stuki, tarcia i inne niewiadome...proszę o pomoc (anglik!)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Kwarantanna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arthrawn76

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Belfast
Posiadane auto: Toledo 2002 1.9 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 13:39
Temat postu:

stuki, tarcia i inne niewiadome...proszę o pomoc (anglik!)


Koledzy szukam odpowiedzi na kilka problemów, które pojawiły się po zakupie seata toledo 2002 1.9tdi
1) podczas ruszania na biegu 1 i 2 oraz w sytuacji, gdy jest np górka słychać, że coś wyraźnie trze...czy może to być problem ze sprzęgłem? Biegi zmieniają się bez problemu. Nie ma problemu z innymi biegami. Może docisk?
2) gdy jadę, nieraz przy lekko skręconych w lewo kołach słychać stukanie. Kilkukrotne. Na mokrym aucie - po deszczu - problemu nie ma. Ja obstawiałem końcówki drążka - mój mechanik stwierdził, że łożysko koła przedniego prawa strona od kierowcy, gdy siedzi się w aucie...stuki pojawiają się, gdy jedzie się z prędkością około 60 km i bardziej, gdy jest wrzucony luz np podczas zmiany biegów, redukcji prędkości...gdy auto jest gazowane, zwiększa prędkość - stuków nigdy nie ma
3) centralny zamek - mam kluczyk bez pilota...co kupić, aby pilot był i działało choćby otwieranie drzwi...
4) gdy odpalam auto, coś piszczy - hm trze...raczej nie jest to pasek klinowy, znam ten dźwięk...
5) wskazówka prędkościomierza działa prawidłowo, a wskazówka obrotów silnika stuka jak wskazówka zegarka Smile
5) skaczą wskazania temperatury silnika...60 stopni skacze do 90 by po chwili opaść na 60...generalnie zawsze jest w okolicy 60 stopni...

bardzo proszę o pomoc. Mieszkam w UK i niestety, wdepnąłem z autem w ciemną dupę...zawsze kierowałem się zasadą - nie kupuj auta od Rodaka...i złamałem tą zasadę - kupując auto do zaprzyjaźnionego mechanika...dziś nie mam już kolegi Smile ani dobrego mechanika...idąc teraz muszę sam naprowadzić mechanika na cel...inaczej skasują ode mnie fortunę, za wymianę niepotrzebnych rzeczy...bo wymieniaczy jest dużo...nieraz trafią i dobrze wymienią...i to odnosi się do mojej okolicy, więc nie jest to jakby standardowa sytuacja...
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Sob 20 Sie 2016, 21:39
Temat postu:

Re: ( Seat ) stuki, tarcia i inne niewiadome...proszę o pomoc (anglik!)


Witam.
Dużo problemów i jeden największy , regulamin pkt. 12
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Kwarantanna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Kwarantanna


SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System