Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) prosze o pomoc przy wymianie silnika w seacie altea 1.9 bxe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
simonpo

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): namyslow
Posiadane auto: seat altea 1.9 tdi kxe
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Sie 2016, 11:45
Temat postu:

prosze o pomoc przy wymianie silnika w seacie altea 1.9 bxe


Witam forumowiczow.
Od pewnego czasu jestem posiadaczem altei 1.9 bxe z 2008 roku, pewnego pieknego dnia wyskoczyl mi korbowod z silnika tworzac piekna dziure w bloku przy bagnecie. Zakupilem sobie goly slupek bez wtryskow i rozrzadu,. pojezdzilem po paru polskich i angielskich mechanikach (mieszkam w uk) i dostalem malego szoku jak mi powiedzieli cene (za wymiane plus tam wszystkie plyny rozrzad uszczelki itp) 1000 funtow + Sad ... pelna zalamka bo autem jezdze od niedawna, wczesniej tez mialem altee ale 2.0 bkd z 2004 roku teraz zaluje ze zmienilem.
Zamierzam sie wziasc za robote sam bo mam spore doswiadczenie, garaz, program vcds i pare gadzetow ktore ulatwia mi robote (pozostawiajac dla fachowca podnmiane wtryskow i zalorzenie rozrzadu).
Czy ktos juz taka sprawe robil, na co mam zwrocic uwage, jakies wskazowki i porady, moze ktos ma jakis pomocny artykol lub opis. z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi.
Z robota nie pali mi sie mam drugi samochod wiec na spokojnie chce to ogarnac. Smile
Powrót do góry
marzur79

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: XL Altea
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Sty 2017, 00:22
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) prosze o pomoc przy wymianie silnika w seacie altea 1.9 bxe


Kolego tak z perspektywy czasu napisz jak się skończyła przygoda finansowo.
Miałem nadzieję że ten problem może nie dotyczy Seata. Napisz skąd pochodzi auto i kiedy była data pierwszej rejestracji.
Powrót do góry
piotrekmegane

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Renault Clio I 1.4 75KM 1991r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 00:56
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) prosze o pomoc przy wymianie silnika w seacie altea 1.9 bxe


Niestety wszystkie te silniki 1.9 TDI montowane w seat volkswagen to porazka. W każdym prędzej czy później padnie dół silnika. Sam mam altee w której wal korbowy ma jakieś dziwne bicia i też trzeba będzie wymienić silnik.
Kolego jeśli masz pojęcie o mechanice to nie ma tam żadnej filozofii. Wyciągnij sobie silnik z auta i przekładaj po kolei osprzęt do drugiego. Jeśli masz klime to ja bym spróbował przed wyjęciem silnika odkręcić sprezarke i odchylić ja gdzieś na bok tak żeby nie odkręcac przewodów bo potem dodatkowy koszt na nabicie klimy
Jeśli jesteś kumaty to i z wtryskami sobie poradzisz jak i z rozrzadem, bardzo prosta sprawa w tym silniku z rozrzadem tylko musisz sobie blokady kupić (na allegro 16zł)
Powrót do góry
piotrekmegane

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Renault Clio I 1.4 75KM 1991r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 01:12
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) prosze o pomoc przy wymianie silnika w seacie altea 1.9 bxe


Jeśli czegoś nie jesteś pewny że będziesz później pamiętał jak to było to warto sobie porobić zdjęcia przed demontazem.
A co do twojego poprzedniego auta to 2.0 TDI też są bardzo awaryjne. Miałeś szczęście że nic ci się nie psulo.
Dzisiejsze diesle to już nie jest to co kiedyś, jest bardzo mało silników które nie sprawiają klopotow
Osobiście polecam włoski JTD 1.9 lub 2.4
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatMii

25 900

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatLeon

30 500

2012r.

227 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System