Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Toledo ) Nawiew po stronie kierowcy podaje zawsze powietrze z zew



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DominiczekK

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Toledo III, 1.9 TDI, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sie 2016, 20:55
Temat postu:

Nawiew po stronie kierowcy podaje zawsze powietrze z zew


Cześć,
Próbuję ogarnąć temat nawiewu w swoim Toledo III, 2007. Po stronie kierowcy, w lecie mam gorące powietrze, w zimie zimne - niezależnie od ustawień klimatyzacji. Po stronie pasażera działa prawidłowo. Wiem że jest za to odpowiedzialny jakiś "zawór" przełączający źródło powietrza pomiędzy zewnętrzne a z układu klimatyzacji. Nie mogę za to nigdzie znaleźć jak się on nazywa, ile kosztuje i najważniejsze, jak się do niego dobrać. Mechanicy nie chcą się podjąć tematu, twierdząc że prawdopodobnie trzeba rozebrać całą deskę rozdzielczą co wiąże się z ryzykiem uszkodzenia drobnych elementów i generuje wysoki koszt w związku z całodzienną zabawą w rozbieranie i składanie.
Czy ktoś coś z forumowiczów wie coś w temacie?
Pozdrawiam
Dominik
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Nie 07 Sie 2016, 23:00
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nawiew po stronie kierowcy podaje zawsze powietrze z zew


Podjedz/znajdz normalnego mechanika który zrobi poprawną diagnoze,testy wykonawcze,nie do końca napisałes jak poprawnie działa ten układ,często wystarczy jedynie kalibracja.Pozdrawiam
Powrót do góry
DominiczekK

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Toledo III, 1.9 TDI, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sie 2016, 23:29
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nawiew po stronie kierowcy podaje zawsze powietrze z zew


Cześć,
Dzięki za odzew. Myślę że diagnoza jest prawidłowa. Info pochodzi od mechanika, który zajmuje się seatami, info sczytał z komputera - o tym zaworze który jest uszkodzony, ale nie chciał tego naprawiać. Ponieważ minęło trochę czasu, zapomniałem jak dokładnie nazywa się ta część nie mówiąc o jej symbolu.
Inny mechanik potem stwierdził to samo, ale też nie chciał naprawiać.
Ponoć, jest szansa się dostać do tego elementu bez ściągania całej deski, ale jest potrzebne mi info od kogoś kto wie jak jest zbudowana ta część układu wentylacji i gdzie dokładnie szukać tych "zaworów". Z opisu jest to "prosta" przepustnica która w jednym położeniu wpuszczas do wentylacji powietrze zasysane z zewnątrz, a w drugim zamyka ten kanał a otwiera dostęp do powietrza z układu klimatyzacji. Są dwa takie zawory - lewy i prawy i prawdopodobnie gdzieś są na środku deski, na wysokości pedałów Smile
Pozdrawiam
Dominik
Powrót do góry
tokarz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 105KM BXE 2006
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 21:59
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nawiew po stronie kierowcy podaje zawsze powietrze z zew


Cześć,

podłącz auto pod VCDS i wykonaj testy elementów układu wentylacji, o czym pisał kolega GT77. Zidentyfikujesz wtedy element, który sprawia problem - zacina się lub jest zablokowany na stałe lub uszkodzony lub uszkodzona jest wiązka zasilająca. I dopiero wtedy warto cokolwiek rozbierać, bo wiadomo do czego trzeba się dostać.

Moim zdaniem w Toledo 3 jest jedna klapa regulująca czy powietrze jest zasysane z zewnątrz, czy z wnętrza pojazdu. U Ciebie zapewne po prostu zablokowana jest klapa mieszająca ciepłe (z nagrzewnicy) i zimne ("z klimatyzacji") powietrze i stąd taki objaw. Rozumiem, że masz dwustrefowy klimatronik?

Co do niechęci mechaników do tej roboty - wcale się nie dziwię. To jak wymiana nagrzewnicy Wink Niby prosta sprawa, ale cały dzień z głowy. Przy okazji mnóstwo możliwych do połamania plastików i innych elementów. Zabawa nieopłacalna.
_________________
Pozdrawiam,

tokarz
Powrót do góry
aqap

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Seat Toledo II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 19:09
Temat postu:

Re: ( Seat Toledo ) Nawiew po stronie kierowcy podaje zawsze powietrze z zew


witam.
Podłączenie się do tematu.
Mi klimatronic pokazuje zacięcie klapy centralnej. Co prawda uzyskałem informacje Ale Nie zbyt precyzyjna. Gdzie jej szukać? Klapy bądź silnika tej klapy? Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 19:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Toledo »

Opinie o samochodach Seat Toledo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Toledo ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System