Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) problem z climatronikiem i błędy 4f7 4f9 4fa 2c6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiekowoc

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: cordoba 1.9 tdi 105KM 2004r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 18 Lip 2016, 11:06
Temat postu:

problem z climatronikiem i błędy 4f7 4f9 4fa 2c6


witam serdecznie,
posiadam cordobe 2004r 1.9 tdi (komputer pokladowy i climatronic).
od czasu do czasu climatronic wywala błędy 4f7 4f9 2c6 czasem 4fa. sprawdzilem wszystkie co do czego sie odnosi i cos z silniczkami nawiewu, klapy regulacji temperatury itp., ale mniejsza z tym. Chodzi o to, że przy zgaszonym silniku na samym zapłonie climatronic pięknie działa, dmucha mocno zimnym powietrzem, obieg zamkniety pieknie pracuje, wszystko dmucha jak nalezy czyli wszystko jest sprawne, żaden silniczek nie jest uwalony, czasem wyrzuca błąd 4f7 ale rzadko. A teraz najciekawsza rzecz - zapalam silnik i nagle czary mary - dmuchawa przestaje dmuchac, pojawiaja sie bledy 4f9 4f7 i sporadycznie 2c6 oraz 4fa co jakis czas, po recznym skasowaniu przez panel climy bledy znikaja ale po paru sekundach jak sprawdzam to znowu to samo. Co więcej! po przejechaniu kilkunastu km i osiagnieciu przez silnik stabilnej temp 90C nawiew zaczyna pracowac jakby nigdy nic, ale nie dmucha tak mocno jak na zgaszonym silniku, ale bledy nadal wystepuja.
Proszę o pomoc, bo nie wiem co tu jest wogole grane z tym nawiewem. niby dziala, ale wariuje.
Da sie to jakos sprawdzic, czy trzeba rozkrecac i wyciagac silniczki nawiewu zeby cos wiecej sie dowiedziec/jechac do mechanika (dla mnie w ostatecznosci)/moze jechac do kogos podpiac pod tester diganostyczny i probowac wykasowac bledy przez tester?
Z góry dziękuję za każda udzielona informacje.
Pozdrawiam
Krzysiek O.
Powrót do góry
skype status
alexei

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gielniów
Posiadane auto: Seat Cordoba II 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 19:15
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) problem z climatronikiem i błędy 4f7 4f9 4fa 2c6


Mam ten sam problem, oddałem auto do mechanika, wymienił sterownik dmuchawy... zapłaciłem 350 zł i nadal to samo... Ktoś wie jak na to zaradzić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System