Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) klima wyłącza się podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damian188

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wro
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 110. 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 01:21
Temat postu:

klima wyłącza się podczas jazdy


Witam

Podczas jazdy klimatyzacja nagle się wyłącza , po czym nagle całe szyby parują i nie można jej w żaden sposób uruchomić ponownie, nie mam pojęcia od czego jest to zależne, chociaż z moich obserwacji wydaje mi się, że dzieje się tak przy wilgotnej pogodzie (ale mogę się mylić), czasem po czasie sama się znów włączy, i chodź bez zarzutu, pytanie co może być przyczyną jej samoczynnego włączania się??
Komputer nie wykrywa żadnego błędu, klima nabita. Crying or Very sad
Powrót do góry
mateo94

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: alfa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 11:14
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) klima wyłącza się podczas jazdy


Może klima wytwarza za duże ciśnienie w układzie i się wyłącza. Sprawdz czy wentylator się załącza przy włączonej klimie. Czujnik ciśnienia też może być uszkodzony. Możesz mieć także za dużo czynnika nabitego.
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 17:17
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) klima wyłącza się podczas jazdy


A sprawdziłeś przy tym jaka jest temperatura na zewnątrz? Poniżej pewnego progu ( u jednych poniżej 3st. C u innych 5st. C) klimatyzacja sama się wyłącza. Pozostaje jednak w jej pamięci, że była uruchomiona i jak tylko podskoczy temperatura na zewnątrz powyżej tego progu na nowo zaczyna sama pracować. Widać to wyraźnie na wyświetlaczu klimatronika. Mimo włączenia kilmatyzacji tylko na chwilę pojawi się "szronek" i zaraz znika. Mowa oczywiście o sytuacji kiedy temperatura spadnie tak jak wyżej pisałem.
Powrót do góry
Damian188

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wro
Posiadane auto: Seat Leon 1.9 TDI 110. 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lut 2016, 05:10
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) klima wyłącza się podczas jazdy


Nie sprawdzałem, ale to właśnie najczęściej dzieje się przy takich tem. chociaż latem też mi się to zdarzało zwykle, rano lub w nocy gdzie tem. była dużo wyższa niż 5st. czy chcesz przez to powiedzieć, że to w leonach normalny stan rzeczy i nie da się nic z tym zrobić ??

Byłem kolejny raz u innego mechanika, klima chodziła a po jakimś czasie się wyłączyła (pod wieczór) możliwe, że miało to miejsce kiedy temperatura była w granicach o których wspomniałeś 3-5st. mechanik stwierdził, że wyłącza się kiedy robi się wilgotno na zewnątrz i z tym się całakowice zgadzam, jednak nie był w stanie stwierdzić co jest tego przyczyną, a żeby móc to sprawdzić musiałbym zostawić mi auto na 3 dni, chyba że szybciej naprawi tą ustrkę, o ile jest to usterka skoro napisałeś "( u jednych poniżej 3st. C u innych 5st. C) klimatyzacja sama się wyłącza."
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatCordoba

2 222

2005r.

121 000 km

lubelskie

SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System