Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Seat Altea XL - proszę o pomoc w kupnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mar_1986

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekary Śląskie
Posiadane auto: VW Golf
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 20:02
Temat postu:

Seat Altea XL - proszę o pomoc w kupnie


Witam,
jestem tu nową osobą i na samym początku pragnę się ze wszystkimi przywitać. Sprowadza mnie tu chęć zakupu Seata Altea XL. Mam już jeden egzemplarz upatrzony, byłem nim na kontroli u diagnosty i mechanicznie jest ok. Zastanawiam mnie jednak to, że jest to rocznik 2008 i patrząc na szyby w drzwiach i na szybę przednią jest wbita cyferka "8", natomiast na szybach w słupkach z przodu, z tyłu i na tylnej klapie ma wbitą cyferkę "7". Diagnosta twierdzi, że to normalne jeśli chodzi o te małe szyby boczne jednak mnie to zastanawia. Kolejna rzeczy która wzbudza moje obawy to właśnie tylna klapa. Na daszku blisko trzeciego światła stopu znajdują się trzy punkty z korozją... Co o tym myślicie? Na stacji stwierdzili, że auto nie jest po wypadku...
Bardzo proszę o opinie.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 22:35
Temat postu:

Re: Seat Altea XL - proszę o pomoc w kupnie


mar_1986 napisał:
Witam,
Sprowadza mnie tu chęć zakupu Seata Altea XL. Mam już jeden egzemplarz upatrzony, byłem nim na kontroli u diagnosty i mechanicznie jest ok. Na stacji stwierdzili, że auto nie jest po wypadku...
Pozdrawiam!

Jeśli pomierzyli grubość lakieru i stwierdzili, ze nie bity oraz mechanicznie w porządku więc zdalnie nikt Ci więcej nie pomoże.
Rocznik 2008. Ale szyby wcale nie muszą być z 2008 roku. A ślady korozji ? Przecież to jest stary 8 letni samochód więc coś tam korodować może. Mam rocznik 2009 i na gwarancji został wymieniony tylny znaczek seata ten na klamce zamka bo po niecałym roku zaczął złazić z niego chrom. A na szyby nigdy nawet nie patrzyłem z jakiego rocznika są.
Zresztą co to znaczy punkty z korozją ? Lekko zarudziały ślad na lakierze czy dwucentymetrowy rudy ślad ? Nie ma korozji na nadkolach ? Rantach dolnych drzwi czy rancie klapy ? Jak nie ma to w porządku.
Kosztów po zakupie i tak nie unikniesz, oleje, filtry, rozrząd i zawsze coś tam wyjdzie.
Powrót do góry
Zgrabny

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: poprzednio: Seat Altea XL, Reference, 1.9 TDI, 2007; teraz: Seat LEON, Reference, 1.2 TSI, 2017
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 15:07
Temat postu:

zakup Altea XL


Kolego, mam taki samochód, nawet niedaleko od Ciebie (Świerklaniec). Kupiłem na początku tego roku. Rdza na klapie tylnej u mnie też występuje, ale u dołu, od wewnątrz - widać tak te typy mają, tylko patrzeć jak "przelezie" na drugą stronę (mam rok 2007). Jakbyś miał jakieś pytania - PRV. Czy to aby nie chodzi o alteę stojąca w Orzechu?
Aha, co do szyb - żaden problem. Jak auto było produkowane na początku roku 2008, to część szyb mogło być jeszcze z 2007 - to dopuszczalne, gdybyś miał szyby z lat późniejszych to trzeba by się było zastanowić. Przednia może być nowsza, często wymienia się ją z racji porysowania, uderzenia kamieniem itd.
Powrót do góry
mar_1986

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekary Śląskie
Posiadane auto: VW Golf
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 15:31
Temat postu:

Re: ( Seat ) Seat Altea XL - proszę o pomoc w kupnie


Dziękuję za wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Auto stoi w Piekarach. Jeszcze muszę to dokładnie przemyśleć ale jestem bliski już zakupu Wink
Powrót do góry
necar

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Ford Focus 03 Tdci 115 KM /Fiesta 2010 1,4tdci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 19:09
Temat postu:

Re: Seat Altea XL - proszę o pomoc w kupnie


mar_1986 napisał:
Witam,
jestem tu nową osobą i na samym początku pragnę się ze wszystkimi przywitać. Sprowadza mnie tu chęć zakupu Seata Altea XL. Mam już jeden egzemplarz upatrzony, byłem nim na kontroli u diagnosty i mechanicznie jest ok. Zastanawiam mnie jednak to, że jest to rocznik 2008 i patrząc na szyby w drzwiach i na szybę przednią jest wbita cyferka "8", natomiast na szybach w słupkach z przodu, z tyłu i na tylnej klapie ma wbitą cyferkę "7". Diagnosta twierdzi, że to normalne jeśli chodzi o te małe szyby boczne jednak mnie to zastanawia. Kolejna rzeczy która wzbudza moje obawy to właśnie tylna klapa. Na daszku blisko trzeciego światła stopu znajdują się trzy punkty z korozją... Co o tym myślicie? Na stacji stwierdzili, że auto nie jest po wypadku...
Bardzo proszę o opinie.
Pozdrawiam!


A masz jego VIN spóbuję sprawdzić , a z szybami może być , załozyli co mieli , podejrzewam że Altea z początku roku.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 19:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sebulba1

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): będzin
Posiadane auto: seat toledo
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 21:04
Temat postu:

Re: ( Seat ) Seat Altea XL - proszę o pomoc w kupnie


mam toledo 3 i szyba czołowa też jest z 2007 a reszta z 2008
o rdzy nie ma mowy narazie
Powrót do góry
mar_1986

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekary Śląskie
Posiadane auto: VW Golf
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 22:34
Temat postu:

Re: ( Seat ) Seat Altea XL - proszę o pomoc w kupnie


VIN VSSZZZ5PZ8RO57154
Powrót do góry
necar

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Ford Focus 03 Tdci 115 KM /Fiesta 2010 1,4tdci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 12:27
Temat postu:

Altea XL


mar_1986 napisał:
VIN VSSZZZ5PZ8RO57154


data prod 19/02/2008 1,6 benz BSE 102ps , polski salon , niestety historii brak , specyfikację co on ma- mam w pdf na 7 stronach, aku tylko 44ah, klima półautomat.
Powrót do góry
gadu-gadu
mar_1986

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekary Śląskie
Posiadane auto: VW Golf
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 16:07
Temat postu:

Re: ( Seat ) Seat Altea XL - proszę o pomoc w kupnie


Bardzo Ci dziękuję za przysługę! Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Dyskusje ogólne


SeatAltea XL

13 800

2009r.

200 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

14 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System