Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat ) Kierownica z wykrzynikiem - Ibiza 2002r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Kwarantanna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fanolci

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowiedzkie
Posiadane auto: Seat Ibiza IV 1.4 16V 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Wrz 2015, 20:39
Temat postu:

Kierownica z wykrzynikiem - Ibiza 2002r


Hej. Mam taką wątpliwość co do mojego Seata Ibizy 2002r. 1.4 16V 55kW. Otóż ciągle świeci mi się (nawet przy wyciągniętym kluczyku) kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem na pomarańczowo. Nie jest to jednak normalne światło, ona ledwo co się świeci, tak delikatnie. Słyszałem, że to od wspomagania. Czytałem, że ludzie mają problemy, bo tu jest elektryczno-hydrauliczne wspomaganie i nie tak jest często z uruchomieniem pompy, szczególnie w zimę. Tutaj jednak, jest bardzo ciepło, problem nie występuje jednak przy uruchomieniu silnika tylko kontrolka świeci ciągle. Kierownica moim zdaniem chodzi lżej niż bez wspomagania (porównanie do Fiat Panda) jednak jak na wspomaganie chyba za ciężko. Do tego, pompa jest bardzo głośna, słychać ją. Głośniejsza w porównaniu do silnika, który de facto jest strasznie cichy Wink Wspomnę jeszcze o tym, że przy kręceniu kierownicą na wolnych obrotach światła przygasają. Wyczytałem już, że to wina dużego poboru prądu bądź słabego akumulatora. Akumulator jest bardzo dobry. Nie ma problemu z odpaleniem. Wystarczy rozrusznik przytrzymać przez ok. ~0,25sek i silnik uruchomiony. Ktoś wie w czym tkwi problem? Miał taki sam?

Pytanie z innej beczki do posiadaczy tego Seata. Też macie strasznie wysoko biorące sprzęgło? Ciężko jest je wyczuć, bo przy pewnym poziomie samochód rusza, obroty spadają o połowę (powiedzmy do 600) i zaraz podnoszą się do ok 2K.

Kolejne pytanie Very Happy Jak sprawdzić czy mam ESP? Kontrolka zapala się na 2 sek po włączeniu zapłonu. Na trawie koła mi buksują i nie świeci się nic ani obroty nie spadają. Na asfalcie jednak, jak chcę, hmm, przyrwać czy jak to się tam mówi, wygląda to tak, jakby samochód przetrzymywał sprzęgło, obroty są równo, bądź prawie równo 3K. Dwa razy tak spróbowałem i nie robię tak, bo boję się, że spalę sprzęgło, choć i tak go nawet nie trzymam ani odrobiny jak robię strzał ze sprzęgła. Kolega mówi, że też ma strasznie wysoko, tylko ma wersję 3-drzwiową i z klimą.
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Pią 04 Wrz 2015, 21:38
Temat postu:

Re: ( Seat ) Kierownica z wykrzynikiem - Ibiza 2002r


Witam.
A ja mam tylko jedno pytanie , czy zapoznałeś się z regulaminem forum który to dobrowolnie zaakceptowałeś ?
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat ) Kwarantanna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat ) Kwarantanna


SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System