Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
compaqus

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołczyn
Posiadane auto: Seat Altea 1,6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 10:04
Temat postu:

Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek


Witam kolegów, muszę wymienić linki od mechanizmu podnoszenia szyb lewy przód (od strony kierowcy). Mam manual jaki krąży na forum (czerwone Toledo - super manual!!) ale u mnie pojawił się problem - a mianowicie z lewej strony boczku jest biały plastik zlutowany na stałe z zamkiem !!!! Nie ściągnę boczku przez ten właśnie element. Próbowałem wykręcać zamek ale jest on połączony z klamką i nie wiem jak to rozebrać. Na YouTube są dwa filmiki jak ściągają boczek i nie mają tak jak ja (podnoszą do góry boczek - wychodzi z zaczepów i po sprawie):
https://www.youtube.com/watch?v=l9we1IA_zS8

Na chomiku wrzuciłem zdjęcie tego elementu z którym mam problem:
http://chomikuj.pl/compaqus/Dokumenty/Seat+Altea

Miał ktoś podobny problem?? Proszę o sugestie jak ściągnąć boczek.
Powrót do góry
pablo_el_diablo

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Southampton
Posiadane auto: Toledo 2006 TDI BXE
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 11:10
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek


Witam.

Mam Toledo i wymieniałem zamek ze dwa razy (mój problem nadal nie jest rozwiązany, drzwi nie otwierają się od zawnątrz).

Tutaj masz fotorelacje z wyjmowania zamka:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=457148

Co do linki - również wymieniałem. Mój mechanik zamówił zamiennik ale niestety rozstaw śrub nie pasował i musiałem wymienić samą linkę, kosztowała ok 100 zł na allegro i używałem starych szyn.
[/img]
Powrót do góry
compaqus

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołczyn
Posiadane auto: Seat Altea 1,6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 11:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek


Zamówiłem same linki bez prowadnic tylko nie mogę się do nich dostać. Według tej relacji co podałeś wystarczy poluźnić tą 3 śrubę z boku drzwi i wyciągnąć cylinderek i wtedy wyjdzie mi cały zamek z boczkiem? Czy muszę coś jeszcze robić? Widziałem też cienką linkę która idzie od zamka do klamki.
Powrót do góry
tokarz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo III 1.9 105KM BXE 2006
Piwa: 5/3
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 12:45
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek


Cześć,

boczka drzwi nie trzeba wcale demontować - w sensie kompletnego odłączenia od drzwi (a tym bardziej zamka) - wystarczy go odchylić od drzwi, żeby zrobić sobie dostęp do podnośnika. W jedną osobą udało mi się to całkiem sprawnie zrobić, choć druga osoba do trzymania elementu w czasie demontażu / montażu podnośnika byłaby pomocna. Po odkręceniu śrub mocujących prowadnice i mechnizmu z silnikiem, całość wychodzi z drzwi bez najmniejszych problemów.

Istotne w całej operacji jest to, żeby:
1. Linkę klamki wewnętrznej otwierania drzwi odpiąć i delikanie wysunąć z boczka drzwi (przechodzi przez niego),
2. Nowe linki nawinąć w odpowiednią stronę na rolce napędzającej je, bo w przeciwnym razie szyba będzie działała "odwrotnie", tzn. opuszczała się na sygnał przycisku zamykania i odwrotnie.
3. Przy złym ustawieniu prowadznic i źle dobranej długości linek może dojść do zjawiska (u mnie wystąpiło), że szyba przy całkowitym opuszczeniu "przekasza się" i wtedy przestaje działać automat zamykania / otwierania. Należy wtedy skalibrować jego działanie, ale niestety przy całkowitym opuszczeniu szyby ponownie przestanie działać. Ustawienie prowadnic / symetryczne dobranie długości linek rozwiązuje trwale problem.
4. Mieć linki o odpwiedniej długości (powiązane z pkt 3) - ja kupiłem na Allegro i jedna była za długa (sprężyny przy rolce powinny być mocno napięte), przez co linki przy skrajnych położeniach spadały z rolek na szynach. Konieczne było zarobienie jednej linki na nowo, tak, że była nieco krótsza (około 1,5cm).
5. Oznaczyć sobie ułożenie linek względem prowadnic (która, gdzie i którędy jest przekładana pomiędzy kolejnymi elementami).
6. Nasmarować ruchome elementy np. smarem silikonowym, żeby opóźnić proces korozji i zużycia. Fabryczne linki są słabej jakości, przez co za chwilę będę wymieniał je w drzwiach pasażera (przód)... Confused

Pozdrawiam,

tokarz
_________________
Pozdrawiam,

tokarz
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 17:42
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek


compaqus ten biały plastik wchodzący do zamka jest bardzo elastyczny - wyjmowałem na siłę boczki i się nie uszkodził. Jednak jak się obawiasz to można też zdemontować zamek. Aby zdemontować zamek trzeba mieć specjalny klucz - spline M8, podobno prawie pasuje też jakiś torx. Demontaż zamka trzeba zacząć od wyjęcia okrągłej czarnej plastikowej zaślepki, która znajduje się od czoła drzwi. Następnie trzeba wykręcić prawie całkowicie śrubę, która jest za tą zaślepką. Po odkręceniu tej śruby trzeba wyjąć "bębenek zamka", czyli ten fragment obok klamki. Po wyjęciu bębenka przy klamce trzeba odpiąć lineczkę. Potem można odkręcić pozostałe dwie śruby od czoła drzwi, czyli śruby trzymające zamek.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 17:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
compaqus

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołczyn
Posiadane auto: Seat Altea 1,6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 09:23
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek


Dzięki za informacje. Wczoraj po południu rozwierciłem nit i ściągnąłem cały boczek. Dzisiaj powinienem dostać linki i będę zabierał się za ich wymianę. Dziękuje za wszystkie uwagi. Dam znać jak mi poszło. Mam nadzieję, że moja linka też kupiona na allegro nie będzie za długa.
Powrót do góry
pablo_el_diablo

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Southampton
Posiadane auto: Toledo 2006 TDI BXE
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 13:09
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek


http://www.rc-wheels.info/toledo/drzwi/Instrukcja%20wymiany%20podnosnika%20szyb%20Seat%20Altea%20Toledo%20III.pdf
Powrót do góry
bop

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: Seat Altea XL Style 2,0 TDI (CEGA) 2010
Piwa: 17/1
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 19:57
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Demontaż tapicerki przednich drzwi - wymianan linek


Witam,
u mnie przy pierwszym demontażu też pojawił się taki problem ale nie pamiętam chcący czy niechcący zerwałem ten biały plastik z nita w zamku i tak już zostało - nie zauważyłem żeby w czymś to przeszkadzało.
Mam też taką sugestię, że jeśli ślizgi na prowadnicach szyby są już mocna wyrobione to wymiana samych linek może nie wystarczyć na długo. U mnie wymiana linek pomogła na jeden sezon, potem kupiłem jakiś włoski zamiennik (cały zestaw) a i tak po kolejnym sezonie musiałem to poprawiać bo przeskakiwało na zębatce napędowej w skrajnych położeniach szyby. Musiałem podpiłować plastikową obudowę silnika / podnośnika żeby zębatki bardziej na siebie zachodziły.
Pocieszające jest to, że po pierwszym razie każdy kolejny raz idzie łatwiej.
Pozdrawiam, BoP.
_________________
bop, Suwałki,
Seat Altea XL Style 2.0 TDI (CEGA) 2010
było: Seat Altea Stylance DSG 2,0 TDI (BKD) 2005
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Nadwozie


SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatMii

26 400

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System