Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Pije bardzo dużo wody.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adrian01818

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): anglia
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.4 1997r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 06 Cze 2015, 19:11
Temat postu:

Pije bardzo dużo wody.


Witam, mam seata cordobe 1997r. Sprawa wygląda tak że msc temu przejechałem z domu 5km i nagle spod maski zaczął lecieć biały dym od strony zbiornika płynu chłodniczego (pierwszy raz to się zdarzyło). Wywaliło cały płyn chłodnicy na silnik i zbiornik był pusty, po tej akcji mechanik mi wymienił termostat razem z obudową bo była pęknięta + przy okazji czujnik temperatury który od roku był niesprawny. Potem było ok, tydzień później wymieniłem cały rozrząd razem z pompą wody i pasek alternatora. Pojechałem tym autem do Anglii i w połowie drogi zaczeło się robić tak że jak jechałem autem ok 4,5-5tyś obrotów to musiałem stawać co jakiś czas i dolewać wody bo albo zbiornik był pusty albo było jej bardzo mało. Teraz jeździłem po anglii i bylo spoko, ale jakiś tydzień temu problem wrócił i teraz prawie codziennie muszę mu dolewać ok 1l wody, czasem się zdarzy że jej w ogóle nie ma, a czasem jest lekko poniżej minimu, dziennie autem jeżdże ok 80km (40km w 1 i po 8godzinach 40km w drugą stronę) i obroty jakie robię to do 5tyś bo jade autostradą, dodam że zauważyłem że wody szybko ubywa tylko wtedy jeśli jeżdże powyżej 120km/h, jeśli jeżdże poniżej 120 to czujnik temperatury wariuje i dochodzi do czerwonej kreski, a jeśli jeżdże ok 150-160 to czujnik jest przy połowie. Starałem się opisać szczegółowo bo auto jest mi potrzebne na codzień i owszem mogę jeździć i dolewać wody codziennie, ale jest to trochę męczące a z drugiej strony wydaje mi się że jak tak będę robił to w końcu rozwali mi chłodnice albo coś, wycieku pod autem nie ma, wody ubywa tylko przy wyższych obrotach, w trakcie jazdy, jak stoi w miejscu pod domem to nic nie ubywa.

Ktoś ma jakiś pomysł?
Powrót do góry
jack666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: była Altea 1,9tdi 2009 jest VW Sportsvan 2016; Mii 2014
Piwa: 21/0
Wysłany: Nie 07 Cze 2015, 12:50
Temat postu:

Re: Pije bardzo dużo wody.


adrian01818 napisał:
...przy okazji czujnik temperatury który od roku był niesprawny. Ktoś ma jakiś pomysł?

A jak wygląda korek wlewu oleju od środka ? I czy czasem więcej nie dymi ?
Cóż wygląda, że uszczelka silnika padła i jest do wymiany + planowanie głowicy. Konsekwencja braku wymiany czujnika temperatury i przegrzanie silnika.
W sumie pytanie retoryczne, ale z ciekawości zapytam jak można przez rok nie wymienić czujnika temperatury tylko spokojnie jeździć ?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
adrian01818

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): anglia
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.4 1997r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 07 Cze 2015, 15:19
Temat postu:

Re: Pije bardzo dużo wody.


jack666 napisał:
adrian01818 napisał:
...przy okazji czujnik temperatury który od roku był niesprawny. Ktoś ma jakiś pomysł?

A jak wygląda korek wlewu oleju od środka ? I czy czasem więcej nie dymi ?
Cóż wygląda, że uszczelka silnika padła i jest do wymiany + planowanie głowicy. Konsekwencja braku wymiany czujnika temperatury i przegrzanie silnika.
W sumie pytanie retoryczne, ale z ciekawości zapytam jak można przez rok nie wymienić czujnika temperatury tylko spokojnie jeździć ?


korek wlewu oleju wygląda normalnie, nie ma tam żadnej mazi ani nic. Dymić nie dymi więcej, tak samo jak zawsze dymił. Uszczelka silnika i planowanie głowicy to przypuszczam że droga sprawa będzie w takim starym aucie 1997r, benzyna?
Co do czujnika to kumpel 'pseudomechanik' jak sie przekonalem powiedzial mi ze ten czujnik jest mi niepotrzebny.. Razz
Powrót do góry
adrian01818

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): anglia
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.4 1997r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Cze 2015, 16:56
Temat postu:

Re: Pije bardzo dużo wody.


adrian01818 napisał:
jack666 napisał:
adrian01818 napisał:
...przy okazji czujnik temperatury który od roku był niesprawny. Ktoś ma jakiś pomysł?

A jak wygląda korek wlewu oleju od środka ? I czy czasem więcej nie dymi ?
Cóż wygląda, że uszczelka silnika padła i jest do wymiany + planowanie głowicy. Konsekwencja braku wymiany czujnika temperatury i przegrzanie silnika.
W sumie pytanie retoryczne, ale z ciekawości zapytam jak można przez rok nie wymienić czujnika temperatury tylko spokojnie jeździć ?


korek wlewu oleju wygląda normalnie, nie ma tam żadnej mazi ani nic. Dymić nie dymi więcej, tak samo jak zawsze dymił. Uszczelka silnika i planowanie głowicy to przypuszczam że droga sprawa będzie w takim starym aucie 1997r, benzyna?
Co do czujnika to kumpel 'pseudomechanik' jak sie przekonalem powiedzial mi ze ten czujnik jest mi niepotrzebny.. Razz


wyszło jednak że to uszczelka pod głowicą jest zepsuta i koszt jest dosyć spory więc auto będę złomował, można zamknąć.. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Układ chłodzenia


SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

22 900

2011r.

145 319 km

śląskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System