Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Problem z wentylatorem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benny777

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONIN

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 20:29
Temat postu:

Problem z wentylatorem


Witam

Mam kolejny problem z wentylatorem. Pierwszy jaki się pojawił było 2 lata temu brakowało starowania na kablach sterujących ( cienkie). Rozwiązanie polegało na podanie napięcia i wszystko było ok. Ostatnio zauważyłem, iż po podaniu zapłonu przez stacyjkę włączają się wentylatory na max niezależnie czy klima chodzi czy nie oraz czy jest ciepły silnik. Podpięcie pod kompa pokazało zwarcie masy. Po rozłączeniu 2 wentylatora do, którego dochodzą tylko 2 kable przestały chodzić oba. Sprawdziłem wentylator i jak się okazało miał przetartą izolacje kabla. Zaizolowałem kable i myślę sobie że będzie chodzić a tu zonk nie działa żadne wentylator. Sprawdziłem napięcie przed wentylatorami i na przewodach zasilających napięcie jest cały czas a na sterujących pojawia się po podaniu zapłonu. Sprawdziłem czy podawane jest napięcie na 2 wentylator (2 przewody) i pojawia się po podaniu zapłonu. Dziwi mnie czemu nie chodzi. Dla sprawdzenie podałem napięcie na grube kable bezpośrednio z aku i wentylatory się kręcą ale w przeciwną stronę. Ktoś ma jakieś porady jak to naprawić? Ew. co jeszcze sprawdzić może klima jest pusta i dlatego nie uruchamia się wentylator w co bardzo wątpię.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 22:41
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Problem z wentylatorem


Niczym się nie martw. Przyczynę problemu usunąłeś. Wentylatory się załączają, gdy temperatura płynu chłodzącego osiągnie określoną wartość. W innym razie nie działają.
Wentylatory Ci działały, bo miałeś zwarcie do masy, przez co obwód był ciągle zamknięty i wentylatory pracowały.
Po Twojej naprawie, pracą wentylatorów steruje komputer.
Jeżeli wentylatory nie załączają się gdy silnik jest bardzo gorący, to wtedy możesz się martwić.
A tak, to ciesz się z udanej naprawy i niczym się nie martw, bo po sprawdzeniu napięć wszystko jest w porządku.
Powrót do góry
benny777

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONIN

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 12:51
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Problem z wentylatorem


Jakoś nie jestem przekonany do końca, iż problem do końca naprawiłem gdyż nie uruchamia się wentylator mimo uruchomienia klimy.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 17:25
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Problem z wentylatorem


To zależy od samochodu. Nie wiem jak to jest w tych seatach, ale w niektórych autach wentylator załącza się, gdy włączamy klimatyzacje, a np: w mercedesie włączy się po przekroczeniu temperatury granicznej przez płyn chłodniczy, mimo, że klimatyzacja działa od samego uruchomienia samochodu. Najlepiej, gdyby wypowiedział się użytkownik tego samego auta i sprawdził, czy podczas załączenia klimatyzacji wentylator zaczyna pracować czy nie.
Niektóre auta mają dodatkowy wentylator przeznaczony na klimatyzację. Wszystko zależy od rodzaju instalacji zastosowanej przez projektantów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Układ chłodzenia


SeatCordoba

2 222

2005r.

121 000 km

lubelskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

27 900

2017r.

177 000 km

pomorskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System