Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Problemy z elektroniką/ elektryką



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zgrabny

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: poprzednio: Seat Altea XL, Reference, 1.9 TDI, 2007; teraz: Seat LEON, Reference, 1.2 TSI, 2017
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 13:33
Temat postu:

Problemy z elektroniką/ elektryką


Koledzy, od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym (jeszcze chyba...) posiadaczem altei xl. Autko z Niemiec - blacha OK, silnik raczej też. Ale elektryka... coraz to więcej odkrywam usterek.

Pisałem kilka dni temu o lusterkach:

"W moim aucie nie działają w ogóle, mam składane i podgrzewane - nic nie działa. W panelu z joystickiem nie działa również sterowanie centralnym zamkiem. Mam wrażenie, że mógł paść jakiś bezpiecznik lub przekaźnik/sterownik - ale pomimo poszukiwań w internecie (już dobrych kilka dni) jakichkolwiek sensownych informacji niczego nie znalazłem..."

Teraz odkryłem, że:
1.Problemy z zamkami: tyle drzwi się nie zamykają (ryglują), przednie drzwi i klapa bagażnika działają.
2. Jak otworzę ręcznie te tylne drzwi pomimo "zamknięcia" , to nie wyje alarm (a jest wg. VIN na pokładzie)- czyli też zepsuty.

Mam wrażenie, że to może być jakiś moduł walnięty, za dużo tych usterek na raz - ma ktoś jakiś pomysł co sprawdzić. A może po prostu auto było zapuszczone - na przykład: zepsute oświetlenie wnętrza ( lampa zespolona z przodu) "naprawiono" odłączając kostkę, o podłączeniu świeciła stale, okazało się, że przełącznik miał wadę i po godzince zabawy wszystko zagrało. Zatarty był też uchwyt tylnej klapy - blokował się w położeniu otwarty - naprawiłem. Czy to mogło mieć wpływ na któryś z modułów sterujących???

Moje pytanie brzmi: czy te wszystkie awarie mogą być wynikiem/powodem jednej usterki elektroniki/sterownika, czy raczej to wiele drobnych spraw ???
Proszę o pomoc, jestem z wykształcenia elektrykiem/elektronikiem (z dawnych lat), więc można do mnie pisać o konkretach (mam nadzieję Smile.

Proszę jeszcze raz o sugestie - postaram się opisywać w kolejnych postach moje postępy i porażki związane z doprowadzeniem auta do stanu pierwotnego.


Ostatnio zmieniony przez Zgrabny dnia Pią 27 Lut 2015, 21:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zgrabny

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: poprzednio: Seat Altea XL, Reference, 1.9 TDI, 2007; teraz: Seat LEON, Reference, 1.2 TSI, 2017
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 14:35
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Problemy z elektroniką/ elektryką


Pierwsze news'y dot. napraw. Po rozbrojeniu klamki klapy silnika (dzięki forum wiedziałem jak), osłony słupka i otwarciu łącznika gumowego drzwi kierowcy okazało się, że pod osłoną gumową jest kłębowisko kabelków dochodzących do złącza. Zauważyłem jeden (brązowy), który był urwany, postanowiłem go polutować.
Wyjmowanie i rozłączanie tego 20-pinowego złącza jest trudne manualnie, ale po godzince "na kolanach" się udało. Po zlutowaniu i zabezpieczeniu połączenia rurka termokurczliwą (wg. mnie to najlepsza metoda na połączenia przewodów w aucie) spora część usterek zniknęła:
Lusterka da się regulować, złożyć, działa ręczne sterowanie centralnym zamkiem. Aż dziw bierze, że to jeden złamany kabelek...
Pomysł na zdjęcie tej gumowej osłony wyczytałem w jednym z tematów na forum - serdecznie dzięki.

teraz pozostał problem z zamykaniem tylnych drzwi (opis poprzedni post)...


Ostatnio zmieniony przez Zgrabny dnia Pią 27 Lut 2015, 21:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatExeo

29 500

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatExeo

29 000

2012r.

194 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System