Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Usterka ad blue



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ostrich

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: ALHAMBRA 2.0 TDI 170KM DSG, Sharan 2,8 V6 204KM automat highline 6-osobowy
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 17:59
Temat postu:

Usterka ad blue


Co moze powodowac ze wyskakuje mi komunikat "usterka ad blue - zasieg 32000 km". Po kazdym nastepnym uruchomieniem silnika zasieg drastycznie sie zmniejsza. Obecnie pokazuje 1200km. Zbiornik z plynem adblue jest prawie pelny, uzupelnilem do full-a jakies 600km temu jak mi sie to wyswietlilo poraz pierwszy. Teraz znow to samo. Czy ktos ma pomysl co jest nie tak?
_________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Ostrich

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: ALHAMBRA 2.0 TDI 170KM DSG, Sharan 2,8 V6 204KM automat highline 6-osobowy
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 07 Sie 2012, 20:12
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Usterka ad blue


Problem rozwiazany. Luzna wtyczka na zbiorniku paliwa.
_________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Ostrich

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: ALHAMBRA 2.0 TDI 170KM DSG, Sharan 2,8 V6 204KM automat highline 6-osobowy
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 17:01
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Usterka ad blue


Niestety, po jakims czasie usterka adblue wrocila. Po 2 latach eksploatacji samochodu i licznych odwiedzinach w serwise (KMJ Kaszubowscy - sprzedawca auta) system ADBLUE niestety nie dziala. Co prawda nie zapala sie juz lampka "check engine" i brak komunikatow o niskim stanie czynnika redukcyjnego, ale teraz za to nie ubywa plynu ADBLUE ze zbiornika. Samochod przejechal 25tys km od momentu zalania zbiornika do pelna i w dalszym ciagu ta sama ilosc pozostaje. Sprawdzalem w necie i konsultowalem z innymi wlascicelami takich samych aut, zuzycie czynnika redukujacego Adblue waha sie w granicach 1 litr na 1000km. Serwis KMJ Kaszubowscy oraz Iberia Motors (importer) odpisuja na moje interwencje negatywnie, zbywajac mnie slodka gadka i odsylaja od Annasza do Kajfasza. Przygotowuje sie obecnie do ekspertyzy rzeczoznawcy i sprawy cywilnej w sadzie. Chetnie podziele sie opinia o nowej Alhambrze jesli ktos jest zainteresowany.
_________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
scorpik77

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: SEAT ALHAMBRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Sty 2017, 11:15
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Usterka ad blue


Witam także posiadam alhambrę w lutym będzie miała rok obecnie od 1,5 tygodnia w serwisie problem adblue nikt nie zna powodu pojawienia błędu. Mało tego nikt nie wie jak go skasować, cały czas oczekuje odpowiedzi z centrali ponieważ serwis w moim mieście nie ma już pomysłów. Załamka auto za kupę kasy z którego nie mogę korzystać. Wszystkie elementy tego dziadostwa podobno zostały sprawdzone i są OK a błąd nadal występuje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatIbiza

29 500

2014r.

196 000 km

śląskie

SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System