Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tadi

Dyskutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wa-wa
Posiadane auto: Alhambra 1.9 TDI 110KM 99 AVG
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 10 Lis 2010, 13:01
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


Kolego dobre są metody kodowania lecz należy pamiętać jaki jest rocznik samochodu.Ja czytam uważnie i nie mam problemu z kodowaniem pilota...
_________________
"Wielkość człowieka poznajemy po sztuce przyznawania się do własnych błędów"


Ostatnio zmieniony przez tadi dnia Czw 13 Sty 2011, 12:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
Jarecki21

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat, Alhambra, 1,9TDI, 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Gru 2010, 22:32
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


Pozwolicie, że podłączę się pod temat. Mi kluczyk rozleciał się (wypadł środek). No i po tej akcji mogłem zamykać i otwierać z pilota, ale nie mogłem odpalić samochodu - auto pod odpaleniu po chwili gasło. Próbowałem kluczyk jeszcze raz zakodować metodą powiedzmy z zamkiem w drzwiach, nie pomogło, ale za to rozkodował się drugi kluczyk. Na całe szczęście udało się ten dobry z powrotem zakodować. Dzisiaj byłem u specjalisty. Podobno wyleciał i zgubił mi się transponder? z kluczyka.
I teraz żęby wszystko zrobić jak należy to potrzebny jest kod pin samochodu. Oczywiście go nie mam. Człowiek u którego byłem powiedział, że trzeba wyciągnąć moduł od immo i ściągnąć ten kod pin. Z kolei na różnych aukcjach z VAGami wyczytałem, że ten kod można właśnie takim VAGiem ściągnąć. Proszę o informację, co i jak powinienm zrobić, żeby nie pchać się w niepotrzebne koszty.
Powrót do góry
tadi

Dyskutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wa-wa
Posiadane auto: Alhambra 1.9 TDI 110KM 99 AVG
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 28 Gru 2010, 09:12
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


Jeśli to jeszcze aktualne to tak,jest coś takiego jak transponder-taka maleńka kosteczka do immo w kluczyku i jeśli jej nie ma to auto nie zapali.
Mając kompletny kluczyk od tego modelu można poprzez Vag-a przyuczyć czy jakoś tak się to nazywa ale jest ograniczona ilość kluczy którą można adoptować coś koło 4 sztuk.Kup wkład a resztę zrobi Ci ktoś co zna się na Vag-u.


Tak na marginesie to ja osobiście cały wkład nowy miałem i zaprogramowałem go (przyuczyłem)manualnie bez Vag-a tyle ze to rocznik 99 ale możesz spróbować jak co to pisz.
_________________
"Wielkość człowieka poznajemy po sztuce przyznawania się do własnych błędów"
Powrót do góry
skype status
adam1.9TDI

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 216
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamość
Posiadane auto: seat leon 2003
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 13:25
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


kurcze ja mam tylko jeden kluczyk dioda swieci ale zamka nie otwiera ani nie zamyka.... Jest metoda bez tego drugiego kluczyka w stacyjce???? Crying or Very sad
Powrót do góry
lew13

Dyskutant



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): swietokrzyskie
Posiadane auto: vw.lupo 2002r 1.4b. - opel vektra 1.6 - opel meriwa cosmo 1/6 2008 KIA sorento EX 2,5l.d 2005r.zmotoryzowanie rodzinne.
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 22:58
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


adam..... kurcze tez tak mam juz pare miesiecy/ najpierw dzialal tak sobie i wymienilem baterie po 2 miechach cos sie stalo i po nim/ swieci a nie otwiera i nie zamyka/ dziala tylko manualnie/ ale co wazne alarm sie wlancza jak tylko przekrece kluczyk w strone zamykania[[ otwieram i zamykam tylko w jedna strone omijam w ten sposob alarm i jakos jest ]]wiosenka trzeba sie oprzec o elektronika...niema rady////
_________________
kto pyta nie blądzi,kto myśli tak sądzi.....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 22:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam1.9TDI

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 216
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamość
Posiadane auto: seat leon 2003
Piwa: 2/5
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 12:10
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


Rozbierz pilot i podegnij te blaszki od baterii bo na pewno Ci sie dobrze z bateria nie lacza badz poprostu bateria byla jakas juz watpliwa na poczatku??? Tez moze elektronika pilota Ci siada w postaci ktoregos niedzialajacego lutu????
Powrót do góry
lew13

Dyskutant



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): swietokrzyskie
Posiadane auto: vw.lupo 2002r 1.4b. - opel vektra 1.6 - opel meriwa cosmo 1/6 2008 KIA sorento EX 2,5l.d 2005r.zmotoryzowanie rodzinne.
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 16:04
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


dzieki za podpowiedz zaraz sie biore za przeglad kluczyka niepomyslalem ze moze byc cos ze stykami proste i madre ...........
_________________
kto pyta nie blądzi,kto myśli tak sądzi.....
Powrót do góry
lew13

Dyskutant



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): swietokrzyskie
Posiadane auto: vw.lupo 2002r 1.4b. - opel vektra 1.6 - opel meriwa cosmo 1/6 2008 KIA sorento EX 2,5l.d 2005r.zmotoryzowanie rodzinne.
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 14:05
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


czesc mowisz o elektronice pilota ,to chodzi o plytke ,,,a czy mozna naprzyklad do nowego pilota wsadzic kostke immobilajzera od starego i zadziala czy trzeba nowy zaprogramowac.????mam kluczyk typ prosty zamknij i otwoz a alarm jest zintegrowany z centralnym??????
_________________
kto pyta nie blądzi,kto myśli tak sądzi.....
Powrót do góry
adam1.9TDI

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 216
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamość
Posiadane auto: seat leon 2003
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 00:28
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


jasne ze mozna przekladac ta pastylke Immobiliseru( ja mowie pastylka albo kostka jak uwazasz Very Happy) Ja wlasnie przeprowadzilem taki zabieg mam kluczyk scyzoryk ktory smiga az milo Cool A z tym alarmem to nie wiem wiesz bo ja nie mam ale jak masz fabryczny to jasne ze jest zintegrowany. Gdzies czytalem ze alarm uzbraja sie poprzez podwujne nacisniecie przycisku ZABLOKUJ ale to nie jestem pewny gdzies tak mi swita w pamieci Smile
Powrót do góry
adam1.9TDI

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 216
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamość
Posiadane auto: seat leon 2003
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 00:33
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


ps. jak masz padnieta plytke o czestotliwosci 433MHz to moge Ci podeslac za kilka złotych na 85% dzialajaca( dioda swieci bateria ok wiec reszta raczej tez ale 100% nie dam) bo ja mam czestotliwosc w swoim leoniku 434MHz ale ktos mi wpakowal 433MHz, tak juz kupilem go
Powrót do góry
tadi

Dyskutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wa-wa
Posiadane auto: Alhambra 1.9 TDI 110KM 99 AVG
Piwa: 5/1
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 13:58
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


jacek22 napisał:
Witam
Wiem , że ten temat był już przerabiany, ale postępowałem zgodnie z wskazówkami programowania pilota na forum i nic.
W mojej Alhambrze z 2002r od czasu jak ją kupiłem, czyli od roku mam problem z drugim pilotem centralnego zamka.
Chciałbym mieć sprawne dwa kluczyki , postanowiłem zrobić z tym porządek.
Niestety nie wiem czy drugi pilot , który się nie komunikuje z autem jest sprawny. Kupiłem więc na Allegro kolejnego pilota o dokładnie takich samych nr i parametrach. Niestety też nie mogę go nauczyć komunikacji z autem.
Mam zły opis uczenia pilotów , albo cos jest nie tak , tylko co?
Kompletnie nie wiem co robić
Jest to pilot typu scyzoryk 433,92 MHz.z dwoma przyciskami.
Po przeprowadzeniu operacji uczenia pilota tak jak poniżej i po przyciśnięciu przycisku na pilocie diódka miga , ale komunikacji z autem brak.

Pilota uczyłem wg tego schematu;
1. Włóz kluczyk do zamka drzwi kierowcy i w ciągu 5 sekund przekręć go trzy razy w kierunku otwierania. Za kazdym razem przytrzymaj kluczyk w tym połozeniu przez około 0,5 sekundy.

2. Wyjmij kluczyk z zamka. Zapali się lampka kontrolna w drzwiach kierowcy.

Tu mam pewną niescisłość , bo lampka kontrolna w dzwiach zapala mi się już po trzecim przekręceniu kluczykiem w lewo i nie wiem czy to dobry moment.


3. Skieruj kluczyk na pojazd i naciśnij i puść przycisk zamykania w ciągu 5 sekund.

4. Następnie wciśnij przycisk otwierania trzy razy.



Czy ,ktoś z was miał pdobną sytuację ?
Proszę o pomoc w tej kwesti
pozdrawiam
jacek22


Opis jest jak najbardziej właściwy do rocznika 00 ale!!!

Pkt.3 Skieruj kluczyk na pojazd naciśnij przycisk zamykania a następnie wciśnij trzy razy przycisk otwierania.

Pkt.4 Puścić przycisk zamykania

Tyle z mojej strony
_________________
"Wielkość człowieka poznajemy po sztuce przyznawania się do własnych błędów"
Powrót do góry
skype status
lew13

Dyskutant



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): swietokrzyskie
Posiadane auto: vw.lupo 2002r 1.4b. - opel vektra 1.6 - opel meriwa cosmo 1/6 2008 KIA sorento EX 2,5l.d 2005r.zmotoryzowanie rodzinne.
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 25 Lut 2011, 12:26
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


a powiedzcie jak sprawdzic na jakiej czestotliwosci pracuje kluczyk.po tych mrozach to kluczyk ni zwariwal do tej pory to zamykal i otwieral w te sama strone a teraz to lewa i prawa i pojawila sie sygnalizacja migaczami ale bez dzwieku zupelnie jak bym zamykal przyciskami na kluczyku..a zamykam manualnie
_________________
kto pyta nie blądzi,kto myśli tak sądzi.....
Powrót do góry
maniek_83

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maynooth / IRL
Posiadane auto: Seat Leon 1.8 T
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 22:23
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


witam, czy jest możliwe zakodowanie kluczyka do centralnego sterowania majac tylko jeden kluczyk?
Dokładniej to, chodzi mi o samego foba nie cały kluczyk.
Mam jeden kluczyk z dwoma przyciskami które są popsute, kupiłem samego foba i teraz jak go zaprogramowac do centralki?
Z góry dzieki za info
Powrót do góry
adam1.9TDI

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 216
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamość
Posiadane auto: seat leon 2003
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 23:27
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


Tak jest to możliwe ale tylko za pomocą VAGa. Kolego piszesz o jakims "fobie" co to jest??? Może ta cześć pilota bez grota??? Jak masz dostep do kabelka z VAGiem to pisz po dalsze instrukcje. Jeśli nie masz dostępu to kup lub jedz do warsztatu z elektronika aut grupy VW
Powrót do góry
maniek_83

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maynooth / IRL
Posiadane auto: Seat Leon 1.8 T
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 00:42
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Programowanie pilota centralnego zamka


Tak chodzi mi o tę cześc bez grota. Ja osobiście nie mam VAGa ale znajomy ma, mógłbys m i napisac jak to zrobic? Jutro bede sie z nim widział to sprobuje, dzieki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie

SeatAltea

24 900

2010r.

199 530 km

warmińsko-mazurskie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

21 900

2011r.

172 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System