Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Seat Altea Freetrack - FSI czy TDI?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz76

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Lancia Lybra Intensa SW 2,4JTD
Piwa: 2/11
Wysłany: Pon 09 Lut 2015, 00:26
Temat postu:

Seat Altea Freetrack - FSI czy TDI?


Witam
Szukam czegoś nowszego od obecnie posiadanego auta, zainteresowała mnie Altea w wersji Freetrack. Wybór jest niewielki, w moim przedziale cenowym w zasadzie ogranicza się do 2 egzemplarzy, reszta to cofnięte auta od handlarzy:
1. http://otomoto.pl/seat-altea-xl-xl-freetrack-4x4-2007-08r-f-a-vat-6-m-C35295998.html
2. http://otomoto.pl/seat-altea-xl-freetrack-polski-salon-C35809150.html

Auto benzynowe ma większy przebieg i jest poobcierane, "diesel" przejechał mniej i jest w lepszym stanie wizualnym, ale ma ryzykowny silnik i wyższe koszty serwisowe. Poza tym przy słabym wyciszeniu Seata podejrzewam że hałas TDI będzie kojarzyć się z wnętrzem niemieckiego czołgu, a benzyna powinna być trochę cichsza.
Pytania brzmią:
1. Które auto będzie mniej problematyczne w użyciu?
2. Czy ten silnik benzynowy ma dwumas lub inne "nieprzyjemne" elementy poza turbiną?
3. Czy ten silnik benzynowy nadaje się pod instalację gazową (nie wiem, czy to TSI czy TFSI co utrudniłoby sprawę)
4. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach Seata Altei.

Z góry dziękuję za pomoc.
Grzegorz
Powrót do góry
Sport Up XL

Dyskutant



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: seat exeo st 2.0 tdi CR było 120 jest 190 koników
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2015, 16:03
Temat postu:

RE KUPNO


witam
najważniejsze : ten tdi jest 4x4 ? jeśli nie,wybór jest prosty Very Happy
1 poziom porównywalny : jak do miasta to 2.0 tsi (brak DPF,szybciej się nagrzewa,cisza i brak wbracji )
2 jest dwumas.są problemy z wałkami (wycierają się ze względu na nie przestrzeganie terminów wymiany popychacza) i wariatorem który ulega zuzyciu wraz z napinaczem
3 TSI,TFSI jeden pi..s(jeśli chodzi o lpg) , są instalacje dedykowane ale na tyle drogie(jedyne warte zainteresowania ok 10tys.zł),że nie warto montować : chyba,że przebiegi roczne ok 30-40tys i kupujesz auto na min.5 lat - ale wtedy i tak lepiej wypada kupno diesla.
4 na to co zawsze : książka serwisowa + faktury + wizyta w serwisie PRZED ZAKUPEM!!,stan zawieszenia,układu przeniesienia napędu,silnik-praca,wibracje,jazda próbna,turbo-praca pod obciążeniem,karoseria-rdza,ubytki lakieru,środek-stan tapicerki,fotele,elektryka
sprawdź wszystko w miarę możliwości i NAJWAŻNIEJSZE - wróć do domu,prześpij się.A jak rano dalej będziesz zdecydowany na ten konkretny model - to go kup ! Smile
pozdrawiam i powodzenia
_________________
szczyt debilizmu ?
kabriolet w dieslu Wink
była:Altea XL sport up 1.8 tsi,BMW E90 325i - jest klekocik Smile 190 KM
Powrót do góry
Grzegorz76

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Lancia Lybra Intensa SW 2,4JTD
Piwa: 2/11
Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 00:41
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Seat Altea Freetrack - FSI czy TDI?


Dziękuję za podpowiedź!
Diesel jest również 4x4, bardziej zastanawiał bym się nad benzyną bo tam "4" na klapie z tyłu nie ma, ale z opisu wynika że oba auta mają takie napęd.
Przy porównywalnych przebiegach benzyna byłaby górą, ale w sytuacji takiej jak tutaj, gdzie:
1. TSI zużywa się podobnie jak diesel
2. Nie nadaje się pod gaz w rozsądnej cenie
3. Ma wyższy przebieg
4. Ma uszkodzenia wymagające polerowania lub lakierowania
5. Różnica w cenie to jedyne 2 tys.

mimo mego apetytu na benzynę i obaw przed starym TDI to drugie wygrywa. Sad Chyba, żeby poczekać na coś ciekawszego, bo oba są w trumiennym kolorze a ja chciałem czegoś weselszego, jakaś żółć względnie czerwień... Smile
Powrót do góry
Sport Up XL

Dyskutant



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: seat exeo st 2.0 tdi CR było 120 jest 190 koników
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 10:44
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Seat Altea Freetrack - FSI czy TDI?


akurat do tych plastików ochronnych,ten kolor pasuje - żółty zaś,jak pieść do nosa Very Happy , czerwonego ciężko dostać.
jedyną alternatywą,jak dla mnie,jest biały : dobrze się prezentuje(tani w naprawie) a z czarnymi felgi i szybami - miodzio Cool

ps.
jak pomogłem postaw piwo Wink
_________________
szczyt debilizmu ?
kabriolet w dieslu Wink
była:Altea XL sport up 1.8 tsi,BMW E90 325i - jest klekocik Smile 190 KM
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 11:47
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Seat Altea Freetrack - FSI czy TDI?


Z tego co piszesz o spalaniu (instalacja LPG) to wnioskuję, że być może niepotrzebnie się uparłeś na wersję Freetrack, może wystarczyłaby zwykła XL.
Po pierwsze podczas normalnej jazdy zalety dołączanego napędu (4x4 typu Haldex) wykorzystuje się bardzo bardzo rzadko, a taki napęd to większa ilość potencjalnie awaryjnych części (napędy Haldex nie są zbyt awaryjne, ale ...) i większa masa pojazdu, co przekłada się bezpośrednio na wyższe spalanie (podobno o 1-2 litrów). Zresztą większość aut ma napęd na jedną oś i jakoś nie słyszę aby ludzie narzekali.
Po drugie wprowadzenie do benzynowców turbosprężarek i bezpośredniego wtrysku znacząco wpłynęło na zwiększenie sprawności tych silników, teraz znacznie mniejsze są różnice w spalaniu pomiędzy takimi silnikami a turbodoładowanymi dieslami. Silniki TFSI, w późniejszym okresie produkcji nazywane po prostu TSI (bo już nie było turbodoładowanych benzyn bez bezpośredniego wtrysku), charakteryzują się bardzo umiarkowanym apetytem na paliwo przy spokojnej jeździe. Jest nawet tak dobrze, że według mniej nie warto by było zakładać LPG jakby kosztował 4000 zł (cena dobrej instalacji IV generacji), o ile zamierza się spokojnie jeździć Smile
Po trzecie nie spiesz się z kupnem używanego auta, bo wtedy najprawdopodobniej nie będziesz zadowolony z dokonanego wyboru. Przed pierwszym wyjazdem na oględziny warto poczytać o problemach z danym typem auta i z co najmniej miesiąc poprzeglądać polskie i zagraniczne portale, aby zobaczyć jakie są oferty danego typu auta i w jakich cenach, a poza tym jak są tego typu auta zużyte w stosunku do deklarowanego przebiegu. Polecam też szukać w internecie opinii na temat upatrzonego egzemplarza auta, bo może ktoś już oglądał i wyraził swoją opinię, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze wydane na przejazd. Moim zdaniem stan lakieru, o ile nie grozi to korozją, nie jest najważniejszą sprawą w czasie zakupu używanego auta.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 11:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Grzegorz76

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Lancia Lybra Intensa SW 2,4JTD
Piwa: 2/11
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 19:18
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Seat Altea Freetrack - FSI czy TDI?


Dziękuję za wszelkie informacje. Co do benzyny to chyba jednak odpada gdyż jak się dowiedziałem w salonie dochodzi tam wymiana rozrządu (wyceniają to na 1850zł), a likwidacja "obcierek" to koszt 1000zł. o wyrównuje cenę. Poza tym przebieg większy o dobre kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Co do gazu - nie upieram się, ale jazda będzie na krótkich, miejskich odcinkach w tygodniu i dopiero w weekendy gdzieś dalej. W tych warunkach spalanie benzyny będzie 2x wyższe od diesla.
TDI jest po wszystkich wymianach, teoretycznie wsiadać i jeździć, żadnych obtarć lub uszkodzeń.
Co do 4x4 - często jeżdżę na wieś, do lasu i w tym podobne tereny, gdzie taki napęd + prześwit się przydają. Poza tym mam dość zahaczania zderzakiem o krawężniki i uważaniem na podwozie przy byle kamieniu. Na pełnowymiarowego SUVa mnie nie stać. VW jest dla mnie nudny, ale Seat, a zwłaszcza Altea Freetrack jest jedynym autem z grupy, które mi się nie opatrzyło i które w miarę mi się podoba.
Powrót do góry
Grzegorz76

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Lancia Lybra Intensa SW 2,4JTD
Piwa: 2/11
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 15:20
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Seat Altea Freetrack - FSI czy TDI?


Jeszcze jedno pytanie, gdyż oba auta wciąż są dostępne:
1. Który z tych silników ma szansę dłużej pojeździć bez awarii przy podanych u dealerów przebiegach (czytałem, że w benzynie główną bolączką jest spalanie oleju + rozrząd z napinaczami, a w TDI cała masa możliwości od turbo, przez głowicę po DPF)
2. Jakie jest realne spalanie 2.0 TFSI w mieście w tym lub podobnym modelu. Czytałem że poniżej 12 l nie da się zejść.
Powrót do góry
Sport Up XL

Dyskutant



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: seat exeo st 2.0 tdi CR było 120 jest 190 koników
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2015, 20:31
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Seat Altea Freetrack - FSI czy TDI?


1. jak pisałem wyżej,awaryjność na podobnym poziomie(dużo zależy od poprzedniego właściciela,jak serwisował i dbał o samochód, ale też od szczęścia Very Happy )z tym ,że ten TDI ma dużo mniejszy(jeśli realny)przebieg.
2. moje spalanie ( ALTEA XL 1.8tsi jedna ośka czyli ok 100kg mniej) 50%miasto,50%autostrada,waha się miedzy 10.6 a 11.3 L/100km .w mieście zgodnie z przepisami ale dynamicznie,a na autostradzie wiadomo Cool .. prędkość przelotowa,normalna dla mnie( cóż tak lubie Smile ) to 160-180km/h .
_________________
szczyt debilizmu ?
kabriolet w dieslu Wink
była:Altea XL sport up 1.8 tsi,BMW E90 325i - jest klekocik Smile 190 KM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Oceń swoje auto


SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System