Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radegaw

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Seat Ibiza 6J, Style(+Copa) 1,4L (85KM),2012
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Sty 2015, 23:37
Temat postu:

autoalarm i pilot Ibiza 6j


Witam,
Chciałem prosić o pomoc.
Posiadam fabryczny autoalarm (montowany z tego co wiem w salonie). Do auta posiadam 1xkluczyk z pilotem i 1x kluczyk bez pilota.
Jeśli zamknę auto pilotem, następuje zazbrojenie autoalarmu. Jednak jak wczoraj chciałem otworzyć drzwi manualnie z kluczyka , to po otwarciu drzwi załącza się syrena autoalarmu (obydwoma kluczykami to samo).
W takim wypadku jeśli z auta korzystają 2 osoby to osoba z drugim kluczykiem(bez pilota) nie może rozbroić alarmu. Pozostaje zamykanie auta manualnie kluczykiem.(..ale po co wtedy autoalarm:) )
Sprawdzałem drugi kluczyk. (immo działa, auto zapala.)
Posiadam od kolegi kabelek K+CAN+UDS i VDCS i udało mi się sprawdzić że tylko te 2 kluczyki (Immobilizer) są wkodowane do auta.
Stąd mój pomysł aby zakupić surowy pilot-scyzoryk i go wkodować do auta (słyszałem że podobno Immo można wydłubać z drugiego kluczyka, bo podobno z kodowaniem nowego problem). Z rozeznania w Płocku:
a.Koleś w Płocku powiedział mi że jemu wynika że pilot nie dzielony to powinien być ten sam co od VV Touareg'a, ale nie był pewien (280zł sam pilot)
b. Drugi koleś w Carrefour Płock rzucił 650zł (komplet klucz+pilot+immo) ale specjalnie nawet się kluczykowi nie przyjrzał..mówił że to tanio.... Smile Very Happy
c. Seat Maran i Kometa ok 690zł +2tygodnie (komplet pilot,klucz,nowe immo)
Stąd moje pytanie do Was, ponieważ szukałem tu i na kilku forach, jaki kluczyk mam zakupić, czy taki jak poniżej z allegro? Czy w tym modelu procedura wkodowania pilota wciąż taka sama jak w innych opisach(starszych modelach??
Posiadam kluczyk jak poniżej (434MHz) Minimalnie się różni bo jest nie dzielony na pół i ma diodę na końcu pilota, reszta podobnie.


Korci mnie żeby kupić na allegro dzielony 434Mhz (np. http://allegro.pl/pilot-hlo-1k0-959-753g-hlo-1k0-959-753-g-434mhz-i4920381846.html) ale te nr katalog. wogóle nie odpowiadają tym na kluczyku. Koleś nie odpisał na maila..:/
Z góry dziękuję za pomysły
Pozdrawiam Radek
_________________
Pozdrawiam RG
Powrót do góry
marek2802

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat, Leon, 1M, 1.9, 2001
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2015, 22:01
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


witaj.Lepiej kup sobie używany pilot ale oryginalny,może nawet kupisz taniej niz ten z linka co podałeś.
Powrót do góry
radegaw

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Seat Ibiza 6J, Style(+Copa) 1,4L (85KM),2012
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Sty 2015, 23:06
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


Witaj,
Dzięki za odp.
Problem w tym że na Alledrog nie widziałem oryginalnego kluczyka do Seata, a nie jestem pewien który będzie pasował (która końcówka nr pilota)
Pzdr Radek
_________________
Pozdrawiam RG
Powrót do góry
marek2802

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat, Leon, 1M, 1.9, 2001
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 15 Sty 2015, 18:31
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


Najlepiej użyj szukajki w google wpisz swoj nr pilota i powinno wyskoczyć Ci jaki pilot bedzie wspólpracował i taki kupić.Czestotliwośc musi byc ta sam czyli 434 MHz.Przelożyć pastylke z twojego kluczyka do nowego,sychronizacja pilota z modułem komfortu i powinno hulać.Ja np. mam leona a pilota(scyzoryk)mam od passata i wszyystko gra.Napisz oznaczenie twojego pilota to pomoge szukac.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
radegaw

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Seat Ibiza 6J, Style(+Copa) 1,4L (85KM),2012
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 14:21
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


Witaj.
Z tego co się dowiedziałem w SEAT Maran do modelu 6j z 2012 jest nr. katalogowy to 7N5 837 202 H (434Mhz). U nich też nowy, dorobiony kluczyk+nowe immo za 550zł+150zł kodowanie.
Dziś wylicytowałem taki jak poniżej:
http://allegro.pl/volkswagen-seat-pilot-kluczyk-oryginal-i4967452900.html HLO 1K0 959 753 N, 434 Mhz, Hella
Pozostaje kwestia dokupienia i doszlifowania kluczyka. Najpierw jednak spróbuję pilot wkodować. Jeśli pójdzie OK, to dokupię surowy grot i wezmę się za wyjęcie immo.
Czy wyjęcie Immo wymaga poważnego rozbebeszenia starego kluczyka (kluczyk bez pilota)?
Dostałem też ofertę na 7N5 837 202 H (434Mhz), niestety tylko do dzisiaj, bo podobno inny klient się pytał. Pilot i surówka klucza za 280zł. Trochę się waham ale narazie wolę wydać 100zł niż 280:)
A który rocznik tego Twojego Leona? Bo koleś a Seat Maran mówił że po 2006/2008? roku coś zmieniali z kluczykami. Np mówił że opcja parowania bez komputera (z jednym kluczykiem w stacyjce) już podobno nie działa.
Czy pocedura jest podobna do http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vw-remote-matching.html ?
Dam znać co i jak gdy go dostanę w ręce
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam Radek
_________________
Pozdrawiam RG
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 14:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marek2802

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat, Leon, 1M, 1.9, 2001
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 18:18
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


W nowszych autach chyba recznie nie zsynchronizuje pilotów pozostaje synchronizacja vagiem.
Aby wyciagnąć pastylkę musisz rozpołowić kluczyk i delikatnie podważać ją igłą lub nożykiem tylko delikatnie bo może być przyklejona.
a grot możesz przełożyć pod warunkiem odpowiedniego doszlifowania miejsca łączenia grota z nowym pilotem .
Powrót do góry
radegaw

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Seat Ibiza 6J, Style(+Copa) 1,4L (85KM),2012
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 19:38
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


Witaj.
Ale mówisz żeby wyjąć stary grot z kluczyka bez pilota?
Czy kupić tylko tą surową końcówkę dokupić i dorobić?
musze niestety tydzień poczekać na pilota...
Odezwę się jak dostanę.
Pozdrawiam Radek
_________________
Pozdrawiam RG
Powrót do góry
marek2802

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Seat, Leon, 1M, 1.9, 2001
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 15:43
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


Z tego kluczyka co bedziesz wyciągał pastylkę immo możesz wyciągnąć grot, jest chyba zalany w plastiku.Jak uda ci sie wyciagnąć grot to nalezy ładnie doszlifować tę część grota która bedzie wsuwana w nowy pilot-zaoszczędzisz jakieś 50-100zl bo niebedziesz musiał kupować i frezować nowego grota.
Jak dostaniesz pilota to najpierw sprobuj go zsynchronizować a pozniej bierz sie za grot.
Powrót do góry
radegaw

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Seat Ibiza 6J, Style(+Copa) 1,4L (85KM),2012
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Sty 2015, 11:37
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


Witaj.
Najpierw musze go mieć w ręce 😃
Zobaczę najpierw pilota i się odezwę
Pozdrawiam Radek
_________________
Pozdrawiam RG
Powrót do góry
radegaw

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Seat Ibiza 6J, Style(+Copa) 1,4L (85KM),2012
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 31 Sty 2015, 00:29
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) autoalarm i pilot Ibiza 6j


Witam,
Nareszcie doręczono kluczyk i dziś miałem chwilę aby się pobawić.
Niestety "pod górę"..

1.Kluczyk bez pilota w stacyjce, zapłon włączony. Najpierw zrobiłem auto skanowanie modułów w VCDS.
2. Wszedłem w moduł 09-Centr.Elect. -> Kanał 01 - wartość 0 -(chociaż mam 1 oryginalny pilot zakodowany)
3. Nie mogę zmienić wartości na inna ( zmiana z 0 na dowolną wartość powoduje dezaktywację klawiszy TEST/SAVE)
4. Podkorciło mnie i w channel wpisałem wartość 0 - ->SAVE (miałem nadzieję że pomoże). UPS mój oryginalny pilot przestał działać....
5. Potem w Channel 1 próbuje zmienić z 0 na inną ale VCDS zachowuje się tak jak w pkt3.
6. wpisuję poprostu 0 i SAVE. Wtedy kliknąlem na oryginalnym pilocie "Otwieranie"" i mignęły kierunkowskazy:). Na pilocie z allegro nic się takiego nie dzieje podczas wciskania.
7. Przy włączonym zapłonie wychodzę z auta i mój oryginalny pilot nie działa.
8. Potem potem próbowałem jeszcze raz ale bez rezultatu. Więc wkurzony włożyłem oryginalny pilot do stacyjki zapaliłem i zgasiłem auto. Działa więc myślę ide do domu ....na tarczy...
9. Ale wychodząc wciskam klawisz na oryginalnym pilocie ...i działa...Smile używany z allegro nie otwiera zamka..

No i teraz mam dylemat czy ten używany nie działa? (Led miga, jutro wymienię baterię )
czy inny model pilota będzie działał z Ibizą 6j 2012?
No i czy wpisywanie wartości 0 w rejestrze 01 to skuteczny pomysł (http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vw-remote-matching.html mówi o liczbie= ilości kluczy do zakodowania)

http://zapodaj.net/a3db4f069d3ed.jpg.html http://zapodaj.net/0e52d1882b1cc.jpg.html http://zapodaj.net/91c3756331852.jpg.html http://zapodaj.net/1b12c5db86709.jpg.html
http://zapodaj.net/71c5095b9faee.jpg.html http://zapodaj.net/b8a6e6e7e65f1.jpg.html http://zapodaj.net/1da9d86a09528.jpg.html http://zapodaj.net/604154ee0b75d.jpg.html

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam RG
Powrót do góry
radegaw

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Seat Ibiza 6J, Style(+Copa) 1,4L (85KM),2012
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 21:53
Temat postu:

[SOLVED] seat Ibiza 6J parowanie pilota


Witam,
Jak się człowiek sam nie weźmie to nikt za niego nie zrobi no i.....
Jednak problem parowania to była wina baterii w używanym pilocie.Smile
Wczoraj udało mi się sparować oba kluczyki.
Także info dla wszystkich jest takie : Ibiza 6J z oryginalnym pilotem 7N5 837 202 H (434Mhz), da się sparować z zamiennikiem HLO 1K0 959 753 N (VW )

Procedura parowania pilota jest trochę inna niż w standardowym opisie.
Ibiza 6J posiada moduł komfortu (09 Central Elect) BCM i parowanie pilotów należy wykonywać zgodnie z http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Jetta_%2816%29_Body_Control_Module
Cytat:
"VW Jetta (16) Body Control Module

VW Jetta (16) Body Control Module

Contents [hide]
1 Information
2 Coding
3 Adaptation
3.1 Channel 000: Remote Control Clearing
3.2 Channel 001: Remote Control Matching
3.3 Channel 099: Factory Mode
4 Replacement
Information

Make sure to have all Doors unlocked, otherwise this Control Module may not communicate with VCDS!
The Comfort System known from earlier Models has been integrated with the Central Electronics / Body Control Module (BCM) and is no longer available as a separate Address/Module. All related Diagnostics/Settings have to be performed via Central Electronics / Body Control Module (BCM).
The Door Electronics Modules known from earlier Models have been integrated with the Central Electronics / Body Control Module (BCM) as sub-systems and are no longer available as separate Address/Modules. All related Diagnostics/Settings have to be performed via Central Electronics / Body Control Module (BCM). In the NAR Market this configuration can be identified with PR Code: AW0 Version (low)
The Steering Wheel Electronics Module known from earlier Models is no longer installed. On vehicles with a Multi-Function Steering Wheel (MFSW) , the sub-system module is available for related Diagnostics/Settings. In the NAR Market this configuration can be identified with PR Code: AW0 Version (low)

Coding

Coding information is found using the Long Coding Helper while connected to the vehicle with VCDS.
When replacing a module it is critical to save the original coding and transfer it to the new module.

Adaptation

The complete list of Adaptation Channels are documented while connected to the vehicle with VCDS. The most common channels are noted below for common repair reference:

Channel 000: Remote Control Clearing
This Adaptation Channel is used to clear all matched Remote Controls.
Channel 001: Remote Control Matching
Start Matching new/additional Remote Controls by entering 0, then Test and Save the New Value.
Press and hold the Unlock button for at least one second on the Remote Control you want to add, the Blinkers will light up to confirm the Adaptation Process of each Remote Control.
If matching several remotes the one in the ignition during the adaptation may be the only one that confirms with the blinkers. If this is the case, repeat the process after swapping the key used in the ignition to match the next one.
Notes:

If the new remote(s) will not adapt to the module it may be necessary to clear all old remotes using the Remote Control Clearing procedure.
If the Central Locking is not working properly and the new remote(s) will not adapt to the module make sure Factory Mode is deactivated as described below. Factory Mode is only applicable to New modules
If problems are encountered with this procedure registered customers can contact us directly. Please send the complete Auto-Scan with the repair history details.
"

Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: 7H0-937-08x-09.clb
Part No SW: 7H0 937 089 F HW: 7H0 937 089
Component: BCM T5GP Li4 H50 0254
Revision: BS050001 Serial number: 0465 351111031
Coding: 7C882BE88873010001300EF06FCB8EC80FC0602F608C2049200000000000
Shop #: WSC 64564 324 38760
VCID: 397D29D70C7D

Także teraz biorę się za przekładanie immo z kluczyka bezpilotowego no i doszlifowania klucza.
Piszę rozwiązanie to może się komuś przydać w przyszłości.
Pozdrawiam Radek
_________________
Pozdrawiam RG
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System