Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Arosa ) Seat Arosa 1.7 SDI Problem z zasilaniem paliwowym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Arosa ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkmartv

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grecja Mykonos
Posiadane auto: Seat Arosa 1.7 sdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 16:49
Temat postu:

Seat Arosa 1.7 SDI Problem z zasilaniem paliwowym


Witam. Od jakiegoś czasu moja żona ma problem z tym autkiem , mianowicie trzy lata po zakupie tego autka rocznik 1998 , wszystko było OK , aż pewnego dnia dzwoni do mnie że nie może uruchomić silnika , a rezerwa dopiero co jej zaświeciła , pomyślałem sobie że może coś jest nie tak z tą rezerwą i może zabrakło jej paliwa więc kupiłem do bańki 5 litrów ropy i pojechałem do niej wlałem paliwo do baku i silnik zapalił , zauważyłem że samochód stał pod górkę i może dla tego , przy małym poziomie paliwa w baku nie mogło go zassać , i tak zastało , niestety ale już tak pozostało że jak tylko wskazówka dochodziła do rezerwy silnik gasł i trzeba było dolewać nawet te trzy cztery litry żeby dojechać zatankować . Niestety ale problem na tym się nie skończył , bo po jakimś czasie silnik zaczął gasnąć przy coraz większym poziomie paliwa w baku , aż do szło do tego że samochód był unieruchomiony przez kilka tygodni z powodu że uległa awari skrzynia biegów jak to dosyć często bywa w tym modelu seata , gdy ja wreście wymieniłem samodzielnie chciałem zobaczyć jak mi się udała taka samodzielna wymiana , jakie było moje zaskoczenie jak przy prawie pół baku paliwa silnik nie chciał i nie chce zapalić , moje podejrzenie od razu w tym wypadku spadło na filtr paliwa i postanowiłem go wymienić , bo może jest tak brudny że nie przepuszcza dobrze , i dla tego może jest potrzebne dużo większe ciśnienie paliwa w zbiorniku żeby mogło go zassać filtr będę miał dopiero w środę bo nie mieli go n a stanie w moim najbliższym sklepie , i zobaczę czy moje podejrzenie z tym filtrem jest słuszne czy nie. Prosił bym kolegów trochę bardziej obeznanych w dziedzinie silników diesla o podpowiedz co może być powodem faktycznie takiego zachowania silnika .
Mam jeszcze jedno pytanko czy pompa paliwa w tych samochodach jest razem z pompą wtryskową czyli za filtrem czy może jest gdzieś przed filtrem i czy takie cuda mogą być spowodowane nie prawidłową np. pracą tej pompy paliwa.
Dziękuje bardzo za jakiekolwiek porady i wskazówki związane z tym problemem.
Proszę też o wyrozumiałość bo jestem dopiero początkującym w sprawach mechaniki samochodowej i jak to tej pory potrafiłem bardzo dużo rzeczy zrobić sobie samodzielnie przy tym samochodzie , ale jak nie jestem czegoś pewien to wolę sie zapytać i upewnić niż wymieniać bez myślnie i nie potrzebnie po kolei wymieniać wszystkie części , bo to chyba nie w tym rzecz polega.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 14:18
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Seat Arosa 1.7 SDI Problem z zasilaniem paliwowym


Silnik AKU ma pompe wtryskowa i w niej pewnie siedzi pompa wstepna, w baku masz sak ktory moze jest przypchany, odpowietrzenie zbiornika jest ok?
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
mkmartv

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grecja Mykonos
Posiadane auto: Seat Arosa 1.7 sdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 18:06
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Seat Arosa 1.7 SDI Problem z zasilaniem paliwowym


Dziękuje koledze za zainteresowanie tematem , sprawdziłem przed chwilą ssak w zbiorniku i ku mojemu zaskoczeniu był czysty i faktycznie nie ma tam pompki wstępnej i tak jak kolega podpowiada jest penie w pompie wtryskowej , jutro będę miał nowy filtr paliwa i sprawdzę czy jego wymiana coś zmieni , podejrzewam że ten stary moze jest już tak zabity że pompka wstępna przy małym poziomie paliwa nie jest w stanie zassać paliwa ze zbiornika , a tym bardziej że po zakupie samochodu cztery lata temu nie był wymieniany i nie wiadomo mi kiedy był wcześniej przez poprzedniego właściciela wymieniany.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 15:44
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Seat Arosa 1.7 SDI Problem z zasilaniem paliwowym


W racji wieku w pompie pewnie tez nie trzyma juz zawor zwrotny, ale problem z nim zwiazany powinien byc przy odpalaniu, mozesz sprawdzic czy nie ma babli powietrza w przewodach i szczelnosc ukladu zasilania-tzw.podgrzewacz w filtrze lubi przepuszczac, sprawdz jego oring
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
mkmartv

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grecja Mykonos
Posiadane auto: Seat Arosa 1.7 sdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 12 Paź 2014, 22:32
Temat postu:

Re: ( Seat Arosa ) Seat Arosa 1.7 SDI Problem z zasilaniem paliwowym


Jak na razie po wymianie filtra silnik pali , choć po samej wymianie nie chciał tak od razu zapalić oczywiście filtr zalałem paliwem , teraz aktualnie jest pół baku i silnik pali bez żadnych problemów , zobaczę co będzie dalej jak poziom paliwa w zbiorniku będzie coraz mniejszy , a co do oringa w filtrze paliwa to nic nie mogę powiedzieć bo po prostu w tym modelu filtra po prostu go niema , mam na myśli ten oring który powinien być przy wejciu w filtrze nadmiaru , bo samego podgrzewania paliwa w tym filtrze niema.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Paź 2014, 22:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Arosa ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Arosa »

Opinie o samochodach Seat Arosa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Arosa ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

31 900

2013r.

30 000 km

wielkopolskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

22 900

2010r.

179 000 km

małopolskie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatAlhambra

14 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System