Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Seat Arosa 1.7 SDI Problemy z zasilaniem poliwowym.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkmartv

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grecja Mykonos
Posiadane auto: Seat Arosa 1.7 sdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 16:39
Temat postu:

Seat Arosa 1.7 SDI Problemy z zasilaniem poliwowym.


Witam. Od jakiegoś czasu moja żona ma problem z tym autkiem , mianowicie trzy lata po zakupie tego autka rocznik 1998 , wszystko było OK , aż pewnego dnia dzwoni do mnie że nie może uruchomić silnika , a rezerwa dopiero co jej zaświeciła , pomyślałem sobie że może coś jest nie tak z tą rezerwą i może zabrakło jej paliwa więc kupiłem do bańki 5 litrów ropy i pojechałem do niej wlałem paliwo do baku i silnik zapalił , zauważyłem że samochód stał pod górkę i może dla tego , przy małym poziomie paliwa w baku nie mogło go zassać , i tak zastało , niestety ale już tak pozostało że jak tylko wskazówka dochodziła do rezerwy silnik gasł i trzeba było dolewać nawet te trzy cztery litry żeby dojechać zatankować . Niestety ale problem na tym się nie skończył , bo po jakimś czasie silnik zaczął gasnąć przy coraz większym poziomie paliwa w baku , aż do szło do tego że samochód był unieruchomiony przez kilka tygodni z powodu że uległa awari skrzynia biegów jak to dosyć często bywa w tym modelu seata , gdy ja wreście wymieniłem samodzielnie chciałem zobaczyć jak mi się udała taka samodzielna wymiana , jakie było moje zaskoczenie jak przy prawie pół baku paliwa silnik nie chciał i nie chce zapalić , moje podejrzenie od razu w tym wypadku spadło na filtr paliwa i postanowiłem go wymienić , bo może jest tak brudny że nie przepuszcza dobrze , i dla tego może jest potrzebne dużo większe ciśnienie paliwa w zbiorniku żeby mogło go zassać filtr będę miał dopiero w środę bo nie mieli go n a stanie w moim najbliższym sklepie , i zobaczę czy moje podejrzenie z tym filtrem jest słuszne czy nie. Prosił bym kolegów trochę bardziej obeznanych w dziedzinie silników diesla o podpowiedz co może być powodem faktycznie takiego zachowania silnika .
Mam jeszcze jedno pytanko czy pompa paliwa w tych samochodach jest razem z pompą wtryskową czyli za filtrem czy może jest gdzieś przed filtrem i czy takie cuda mogą być spowodowane nie prawidłową np. pracą tej pompy paliwa.
Dziękuje bardzo za jakiekolwiek porady i wskazówki związane z tym problemem.
Proszę też o wyrozumiałość bo jestem dopiero początkującym w sprawach mechaniki samochodowej i jak to tej pory potrafiłem bardzo dużo rzeczy zrobić sobie samodzielnie przy tym samochodzie , ale jak nie jestem czegoś pewien to wolę sie zapytać i upewnić niż wymieniać bez myślnie i nie potrzebnie po kolei wymieniać wszystkie części , bo to chyba nie w tym rzecz polega.
Powrót do góry
mkmartv

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grecja Mykonos
Posiadane auto: Seat Arosa 1.7 sdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 16:56
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Seat Arosa 1.7 SDI Problemy z zasilaniem poliwowym.


Przepraszam przez nie uwagę wpisałem temat nie w tym rozdziale co trzeba,
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System