Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Wyciek płynu (oleju) wspomagania z kolumny kierowniczej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jozefinek

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6 sw + LPG
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 12 Cze 2014, 21:03
Temat postu:

Wyciek płynu (oleju) wspomagania z kolumny kierowniczej


Witajcie!
Jestem nowy (zdążyłem się już z Wami przywitać w odpowiednim dziale). Od zaledwie kilku dni użytkuję Cordobę, stan autka zewnętrznie nawet w miarę, wewnętrznie nieco poniszczony. Formalności związane z zakupem mam już za sobą (ta cała urzędowa biurokracja) i ostatnio byłem na przeglądzie i powiem Wam, że nawet całkiem nieźle, bo ogólnie autko sprawne, jednak diagnosta zlokalizował jeden wyciek z lewej strony w kolumnie kierowniczej.
Myślę, że jest dość znaczny, bo jak postawię autko w jednym miejscu i rano jadę do pracy, to widać plamę pod samochodem i jak najszybciej chciałbym to zreperować.
Moje pytanie zatem jest następujące...
Czy miał ktoś podobny problem i wie jak się za to zabrać lub ewentualnie jaki koszt po odwiezieniu autka do mechanika? Czy jest to dużo zachodu czy też sprawa wymiany uszczelki i po sprawie? Proszę o odpowiedzi.
Zdaję sobie sprawę, że trudno się wypowiadać nie widząc problemu, ale pytam ogólnie jak jest z tą przekładnią i jaki tam jest dostęp.
Pozdrawiam
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Czw 12 Cze 2014, 22:13
Temat postu:

( Seat Cordoba ) Wyciek płynu (oleju) wspomagania z kolumny


Witam .
Jest sporo tematów dotyczących problemów z maglownicą i mogłeś się do nich dopisać , mówi o tym reg. pkt. 9.
Jeśli to faktycznie wyciek z magla to musisz się liczyć z zakupem używki ,a to koszt około 150 PLN plus oczywiście wymiana . Drugie wyjście to regeneracja pod warunkiem że Twój magiel nadaje się do regeneracji lub zakup zregenerowanej przekładni ale to koszt około 500 PLN. Trzecie wyjście zakup nowej przekładni dużo bardziej kosztowny.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
jozefinek

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6 sw + LPG
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 13 Cze 2014, 10:01
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Wyciek płynu (oleju) wspomagania z kolumny kierowniczej


Dzięki za odpowiedź.
Właśnie byłem u mechanika.
Nowa maglownica firmy TRW 1800.00zł i starą trzeba oddać.
Regeneracja używki 650.00zł i czas roboty ogółem 2 dni, bo zostawiasz auto, demontują przekładnie, odsyłają do regeneracji i jak przyjdzie montują.
Zastanawiam się więc nad używką z serwisu aukcyjnego za ok.180.00zł lecz nieco się boję by nie wtopić i by kupić przede wszystkim odpowiednią pod kątem dopasowania.
Napiszcie proszę jakie dane muszę mieć przy zakupie?
Czy wystarczy model seata, rok prod.pojemność silnika czy też muszę podać jakieś dodatkowe numery by mieć pewność zakupu właściwej?
Czy gdybym kupił tę przekładnię z wersji VARIO http://allegro.pl/listing/listing.php?offerTypeBuyNow=1&string=seat+cordoba+1.4+2001r.&search_scope=category-8683 to czy będzie pasować do mojego 1.4 60KM 8v 2001r.?


Kolego jozefinek

ogarnij regulamin bo następnego błędu nie poprawię , tylko temat trafi do kwarantanny. Reg. pkt.20.
NED

Przepraszam, ale gdyby forum było bardziej żwawe i ktoś wcześniej odpisał na moje poprzednie zapytanie, to kolejny mój wpis nie znalazłby się jeden na drugim. Tym czasem idzie to wszystko jak krew z nosa i by doczekać się jakiejś odpowiedzi, to prawdopodobieństwo jest prawie takie jak trafić szóstkę w LOTTO:) Zbieracie się do dyskusji jak diesel w zimie.
Nie chcę jakoś narzekać, ale gdy wcześniej jeździłem inną marką i miałem jakiś problem, to co najmniej kilka odp na dzień było i dyskusja żyła, tymczasem tutaj, to zastanawiam się po co to forum w ogóle istnieje skoro przepustowość treści żadna.
Pozdrawiam i ubolewam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System