Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Seat Altea 1.9tdi 2005r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomie1986

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Seat Altea 1.9tdi 05'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 17:09
Temat postu:

Seat Altea 1.9tdi 2005r.


Szczerze w życiu mi nie przyszło do głowy że będę jeździł tak rodzinnym autem ( status singla bez rodziny ). Celowałem w kombi ponieważ potrzebuje czasem coś przewieźć, oglądałem A4 B6 i Volvo V50. Audi cena nieadekwatna do rocznika w dobry stanie 23-25tys za 2003/4 rok Volvo nie znalazłem w takim stanie i wyposażeniu jakbym oczekiwał.

Niechcący zwróciłem uwagę na Seata Altea, było na miejscu więc telefon do właściciela i pomyślałem że zobaczymy co to za wozidło. Leony zawsze mi się podobały jednak za mały kufer jak na moje potrzeby. Ustatlenie ceny, oględziny, krótka przejażdżka, wjazd do mechanika na podnośnik na tzw przegląd przed zakupem. Zawieszenie świeże, rozrząd wymieniony 10tys km wcześniej, mechanik nie stwierdził nic rażącego i tak stałem się posiadaczem Seata Altea.

1.9tdi, 105KM, 140tys km udokumentowanego, grafitowy metalic.
wyposażenie:
Kierownica multifunkcyjna, siedzenia kubełkowe dwukolorowe,
climatronic, alufelgi 17" ori Seat, wszystkie szybki w prądzie, tempomat, ESP, Airbagi x 4, Isofix,

komplet dokumentów, komplet kluczy, jeden właściciel w Niemczech 5 lat i teraz 4 lata ponoć żonka tego Pana jeździła.
Wnętrze świetnie utrzymane, kierownica, gałka, wszystkie przyciski nawet od szyb nie powycierane, siedzenia mimo kubełków boczki też nie mają żadnych oznak zużycia, wszystkie szyby w oryginale, lakier ładny jedynie małe wgniotki parkingowe na drzwiach.

Odczucia z jazdy pozytywne, zawieszenie troche sztywne ale świetnie się prowadzi w zakrętach nawet po nierównej nawierzchni świetnie wybiera. Dynamika jest ok ale niedługo dodam ok 30KM żeby bezpieczniej wyprzedzać. Biegi wchodzą precyzyjnie i lekko. Pierwsza trasa 800km złożone tylne fotele i auto załadowane tobołami po sam dach, spalanie 6,3l przy jeździe 120-140km/h jest zadowalające. w mieście przy delikatnej jeździe już bez obciążenia komputer podobnie pokazywał spalanie. Podróżuje się bardzo wygodnie, boczki idealnie trzymają w zakrętach, jestem drobną osobą osoby grubsze mogą czuć się trochę ciasno w tych fotelach ale dla mnie są wygodne choć mogłyby być odrobinę miększe. Nagłośnienie chyba opcjonalne dosłownie miód na moje uszy. Mocny czysty i bardzo głośny dźwięk, wcześniej w audi miałem BOSE i grało gorzej. Zegar obrotów mógłby być odrobinę większy ale to kwestia przyzwyczajenia.

Jedyną rzeczą jaką naprawiałem po zakupie to wymiana manetki od kierunkowskazów bo włączając prawy lub lewy kierunek zawsze zapalał się lewy. Elektromechanik stwierdził że tylko wymiana manetki z naprawą 150pln ( manetka z tempomatem ) poza tym na razie nic nie dolega.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z auta i polecam tym którzy wahają się po między kombi a Seatem Altea, Nie żałuję tego zakupu, nawet takie rzeczy jak cup-holdery ułatwiają bardzo życie i cieszą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Oceń swoje auto


SeatAlhambra

14 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatMii

25 900

2015r.

78 116 km

śląskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatMii

15 900

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatAltea

12 900

2006r.

291 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System