Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Msterus

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lut 2014, 12:04
Temat postu:

Elektryka/Zwarcie


Witam mam problem z moim Seatem Cordobą 1.9 TDI 90km jest on związany na tle elektryki.Gdy spadł śnieg chodziłem i odpalałem seata żeby trochę pochodził wszystko było ok tak przez 2 dni bo drugiego dnia wziąłem się za sprawdzanie bezpieczników.Po sprawdzeniu wszystkich bezpieczników pod kierownicą zaczął się problem,włożyłem kluczyk do stacyjki i przekręciłem na zapłon włączyły mi się światła awaryjne albo alarm no i przez około minutę działały.Odpaliłem jeszcze raz i normalnie chodził,Po wyłączeniu silnika znowu włączyły się światła na ten sam czas co wcześniej.Stwierdziłem że zobaczę to następnego dnia, z dnia na dzień zaczął wariować a pojawiły się takie problemy:
Nie chciał odpalić rozrusznik normalnie się kręcił potem stopniowo z dnia na dzień tracił mocy aż robił tylko 1 obrót i koniec.Przy tym też było słychać jakby alarm się włączał na 1s.
Przy bezpiecznikach było słychać bzyczenie jakby coś miało zwarcie.
Immobiliser zaczął wariować,włączał się bez powodu alarm,dziś byłem zmuszony wyciągnąć akumulator bo inaczej nie mogłem go wyłączyć.
Zanikająca energia przy próbie odpalenia silnika było to widać po zegarze i liczniku przebiegu że stopniowo odcina dopływ energii.
Radio wraz z głośnikami działało normalnie jeśli nie próbowałem oczywiście odpalić auta.Nie wiem co mam zrobić.
Powrót do góry
bop

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: Seat Altea XL Style 2,0 TDI (CEGA) 2010
Piwa: 17/1
Wysłany: Wto 18 Lut 2014, 14:50
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


Wszystko to może być winą rozładowanego akumulatora - porządnie go naładuj, podłącz ponownie do auta i wtedy sprawdź co się będzie działo.
Jeśli przy niskich temperaturach kilka razy tylko odpalałeś auto i nim nie pojeździłeś to mogłeś sobie rozładować akumulator. Jeśli dodatkowo akumulator jest już sfatygowany to mogło to nastąpić bardzo szybko.
_________________
bop, Suwałki,
Seat Altea XL Style 2.0 TDI (CEGA) 2010
było: Seat Altea Stylance DSG 2,0 TDI (BKD) 2005
Powrót do góry
Msterus

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lut 2014, 15:27
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


Akumulator jest naładowany bo to mi pierwsze na myśl przyszło,wczoraj go ładowałem dziś podpinałem i zaczął wariować po próbie odpalenia auta. A sam akumulator ma 5 miesięcy
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 18 Lut 2014, 21:45
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


Jeżeli na stówę jesteś pewny akumulatora, połączeń typu klemy bieguny masy silnika i budy (wszystko solidnie przewodzi) to na odległość można dywagować, że taki brzęczący dźwięk daje przekaźnik który z jakiegoś powodu ma zły styk, nie tylko na samym przekaźniku, ale także gdzieś wcześniej na zasilaniu. Złe połączenie się grzeje, opór rośnie i napięcie, jak piszesz, siada.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 18 Lut 2014, 21:46
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


To jeszcze o niczym nie świadczy. Zagraniczne akumulatory na przykład czasem są po prostu skrajnie źle przewożone i magazynowane i w skrajnych przypadkach nie nadają się do użytku zanim w ogóle do niego trafią. Spróbuj go użyć w innym aucie, ewentualnie innego aku tutaj. I jak coś to reklamuj.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 18 Lut 2014, 21:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Msterus

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 10:48
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


PeeLeN napisał:
To jeszcze o niczym nie świadczy. Zagraniczne akumulatory na przykład czasem są po prostu skrajnie źle przewożone i magazynowane i w skrajnych przypadkach nie nadają się do użytku zanim w ogóle do niego trafią. Spróbuj go użyć w innym aucie, ewentualnie innego aku tutaj. I jak coś to reklamuj.

Akumulator sprawdzałem w volkswagenie transporterze wszystko ok więc to na 100% nie jego wina.
dziadek1 napisał:
Jeżeli na stówę jesteś pewny akumulatora, połączeń typu klemy bieguny masy silnika i budy (wszystko solidnie przewodzi) to na odległość można dywagować, że taki brzęczący dźwięk daje przekaźnik który z jakiegoś powodu ma zły styk, nie tylko na samym przekaźniku, ale także gdzieś wcześniej na zasilaniu. Złe połączenie się grzeje, opór rośnie i napięcie, jak piszesz, siada.
Pozdrawiam

No może coś być z przekaźnikami bo jak wczoraj wariował mi alarm to odłączałem i podłączałem kostki i były zmiany ale zapomniałem dodać że podczas tego gdy wariował alarm był też dźwięk podobny do migającego kierunkowskazu dochodzący gdzieś przy pedałach.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 13:02
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


Jak spada porządnie napięcie w instalacji, to przynajmniej u mnie alarm też wariuje. Podejrzewam złe styki, nie koniecznie na przekaźnikach, ale może.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Msterus

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 13:06
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


Jeszcze chciał bym żeby ktoś pomógł bo mam przekaźniki o numerach:
2x 53 292
19 18
21 109
103 200
Do czego służą i gdzie je podpiąć lub jakie powinienem posiadać.
Dokładnie wiem tyle że 21,19 i 18 sa na swoich miejscach 292 to bzyczek od włączonych świateł przy zgaszonym silniku no i 53 to uniwersalny przekaźnik nie wiem do czego jest 109,103 i 200
Powrót do góry
Msterus

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 16:24
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


Msterus napisał:
Jeszcze chciał bym żeby ktoś pomógł bo mam przekaźniki o numerach:
2x 53 292
19 18
21 109
103 200
Do czego służą i gdzie je podpiąć lub jakie powinienem posiadać.
Dokładnie wiem tyle że 21,19 i 18 sa na swoich miejscach 292 to bzyczek od włączonych świateł przy zgaszonym silniku no i 53 to uniwersalny przekaźnik nie wiem do czego jest 109,103 i 200

No i jeszcze posprawdzałem wszystkie przekaźniki jedynie 19 wygląda tragicznie.Czy to może być przez ten przekaźnik, wkońcu on tylko steruje " 8 przekaźnik czasowy wycieraczek/spryskiwacza przedniej szyby"
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 18:56
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Zwarcie


Tłumaczenie elektryki na odległość to Sad Uważam, że to na pewno nie ten przekaźnik, a raczej taki, który włącza solidny prąd po kluczyku. Piszę Ci któryś raz, że może to być przekaźnik, albo gdzieś np, pod bezpiecznikami jest zły styk i przekaźnik też będzie się tak zachowywał jak by sam był chory, chociaż jest w porządku. Nie będę tłumaczył jak to działa, bo zajęło by to stronę. Konkretów nie podam, bo nie mam takiego auta, znam tylko zasady działania.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatLeon

37 900

2017r.

120 000 km

mazowieckie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

14 800

2009r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System