Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vi7o

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: Seat Altea 1.6 2004r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 21:56
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


Witajcie,
prosiłem mechanika o weryfikacje nierównej pracy silnika, diagnostyka komputerowa wykazała ten błąd:

16555 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean

Jak go rozumieć? złe paliwo leje? czy to coś poważniejszego?
Powrót do góry
kojderek

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Altea 5p1 1.6 BGU
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 18:21
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


j.lock ten błąd 16555 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean często występuje w parze z błędem sondy lambda oraz błędem pompy powietrza wtórnego (czasami nieszczelność w układzie wtórnym powoduje niedopalanie się zwiększonej dawki paliwa na zimnym rozruchu, wystarczy czasem sprawdzić szczelność przewodu od filtra powietrza do pompy i od pompy do zaworu recyrkulacji spalin, czasami też sam zawór się blokuje) ale u ciebie występują dodatkowe 3 błędy dotyczące B1S1 czyli pierwszej sondy o2 (lambda) B1 (pierwszy rząd cylindrów B2 dotyczy silników w układzie V bo są dwa rzędy b1 i b2 natomiast s1 to pierwszy sensor s2 to sensor przy katalizatorze). Jeśli masz możliwość podpięcia się pod kompa np. VCDSem to w sterowniku silnika wybierasz bloki pomiarowe i na 33 masz parametry pierwszej lambdy a tam w okienku napięcie sondy powinno nie przekraczać 1,6 V ale będą widoczne wahania napięcia. Ponadto widzę że masz błąd 17511 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B1 S1: Performance too Low czyli problem z grzałką sensora. Nie jestem fachowcem ale stawiał bym na uwaloną Lambdę B1S1 co do ceny to tyle właśnie kosztuje NGK ale upewnij się czy chodzi o pierwszy sensor ponieważ nie zawsze sprzedawcy o tym piszą. Jak rozwiążesz swój problem to poproszę o info.

PS. za ok 20-30$ można kupić kabelek VAG COM HEX 12.10 i VCDS 12.10 Beta na "chińskiej" licencji. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Radość z wyłączenia sygnalizacji niezapiętych pasów, otwierania szyb z pilota, świateł dziennychi innych bajerów bezcenna poza tym pełna diagnostyka wszystkiego z grupy VW do 2013 włącznie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
kojderek

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Altea 5p1 1.6 BGU
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 18:35
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


vi7o napisał:
Witajcie,
prosiłem mechanika o weryfikacje nierównej pracy silnika, diagnostyka komputerowa wykazała ten błąd:

16555 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean

Jak go rozumieć? złe paliwo leje? czy to coś poważniejszego?


http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16555/P0171/000369

Tu masz opis po inglisz Smile

Możliwe przyczyny:
Wycieki w układzie dolotowym
przepływomierz

Możliwe rozwiązania:
sprawdź przepływomierz
sprawdź regulator ciśnienia paliwa
sprawdź pompę paliwa
sprawdź wtryski
sprawdź system dolotowy czy nie ma nieszczelności
sprawdź układ wydechowy czy nie ma nieszczelności
sprawdź układ powietrza wtórnego (pompa, rury, zawór recyrkulacji spalin)
jak stało się to po założeniu lpg ukręć torbę monterowi Smile
ew. podpal auto i zepchnij z górki.
albo po prostu zrób tak jak Ja:
miej w [cenzura] i keep on rollin - silniki BGU są nie do zaje...nia tylko wymieniaj filtry, i płyny
Pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
vi7o

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: Seat Altea 1.6 2004r
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 21:57
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


Dzięki kojderek u mnie chyba padło na przepływomierz a dokładniej jakiś zawór, w środę będę mądrzejszy.
Powrót do góry
vi7o

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: Seat Altea 1.6 2004r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 06 Wrz 2014, 21:33
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


U mnie drgania powoduje poduszka od skrzyni biegów tzw lizak niedługo wymienie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 06 Wrz 2014, 21:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hubi88

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): swidnica
Posiadane auto: alicja 2004 1,6 benz
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Kwi 2016, 21:08
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


j.lock napisał:
Mam Toledo 3 z silnikiem 1.6 BGU, od kiedy pamiętam występują te drgania na biegu jałowym. Na komputerze nie było nigdy żadnych błędów. Jednakże ostatnio zapala się kontrolka silnika i wyskakują błędy związane z sondą lambda, nie zawsze takie same ale np:
16555 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean
P0171 - 006 - Short to Plus - Intermittent
17586 - Linear O2 Sensor; Pump Current: Open Circuit
P1178 - 009 - Open or Short to Ground - Intermittent
17511 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B1 S1: Performance too Low
P1103 - 009 - Open or Short to Ground - Intermittent
16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
P0130 - 007 - Short to Ground - Intermittent

Auto drga na jałowym jakby teraz bardziej...
Sonda lambda to model NGK 1851, ok 500zł najtaniej znalazłem Sad Ma ktoś namiary gdzie można ją kupić taniej albo jakie są sprawdzone zamienniki do tego silnika?
Jak upewnić się na vag/vcds że sonda jest uszkodzona?
W tym temacie: http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=205636 autor pisze, że blok 31 i napięcie powinno oscylować w przedziale 0.1V do 0,9V. To na rozgrzanym silniku? Czy ktoś może zweryfikować poprawność tych wartości? Ewentualnie podejrzeć na kompie jakie ma wartości w swoim aucie?

Pozdrawiam

ja na twoim miejscu trochę bym pogrzebal ja miałem ciut inny problem wyskoczyly mi bledy 16555 uboga mieszanka, 17831 zawor wtrysku powietrza wtornego oraz 16514 sonda lamba bank1 sond 1 większość chciala mi sondy nowe wepchnąć ale znalazłem takiego jednego dziadka nieskażonego mania wymieniania wszystkiego od razu no i znalazł przewod powietrza wtornego przy kolektorze był obluzowany auto dostawalo lewego powietrza wcisnal go na nowo zabepieczyl i jezdze na razie jakiś czas i spokoj a nawet auto wigoru odzyskalo zycze powodzenia Smile
Powrót do góry
hubi88

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): swidnica
Posiadane auto: alicja 2004 1,6 benz
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Kwi 2016, 21:11
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


kojderek napisał:
j.lock ten błąd 16555 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean często występuje w parze z błędem sondy lambda oraz błędem pompy powietrza wtórnego (czasami nieszczelność w układzie wtórnym powoduje niedopalanie się zwiększonej dawki paliwa na zimnym rozruchu, wystarczy czasem sprawdzić szczelność przewodu od filtra powietrza do pompy i od pompy do zaworu recyrkulacji spalin, czasami też sam zawór się blokuje) ale u ciebie występują dodatkowe 3 błędy dotyczące B1S1 czyli pierwszej sondy o2 (lambda) B1 (pierwszy rząd cylindrów B2 dotyczy silników w układzie V bo są dwa rzędy b1 i b2 natomiast s1 to pierwszy sensor s2 to sensor przy katalizatorze). Jeśli masz możliwość podpięcia się pod kompa np. VCDSem to w sterowniku silnika wybierasz bloki pomiarowe i na 33 masz parametry pierwszej lambdy a tam w okienku napięcie sondy powinno nie przekraczać 1,6 V ale będą widoczne wahania napięcia. Ponadto widzę że masz błąd 17511 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B1 S1: Performance too Low czyli problem z grzałką sensora. Nie jestem fachowcem ale stawiał bym na uwaloną Lambdę B1S1 co do ceny to tyle właśnie kosztuje NGK ale upewnij się czy chodzi o pierwszy sensor ponieważ nie zawsze sprzedawcy o tym piszą. Jak rozwiążesz swój problem to poproszę o info.

PS. za ok 20-30$ można kupić kabelek VAG COM HEX 12.10 i VCDS 12.10 Beta na "chińskiej" licencji. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Radość z wyłączenia sygnalizacji niezapiętych pasów, otwierania szyb z pilota, świateł dziennychi innych bajerów bezcenna poza tym pełna diagnostyka wszystkiego z grupy VW do 2013 włącznie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
honzik

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): łudzkie
Posiadane auto: seat altea xl 1,6 102km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lip 2016, 12:36
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Drgania odczuwalne przy niskich obrotach silnika


u mnie tez drga na wolnych obrotach brak błedów jedyne co to na wolnych korekty krutkoterminowe trzyma tak +10 do 15 na benzynie na lpg moge zjechac do zera ale tez drga tylko chyba mniej swiece jakies 8tys temu wymieniane sonda tez bo wczesniej wywalała bład sondy niewiem co jeszcze moze byc nie chalo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatLeon

25 000

2009r.

190 000 km

śląskie

SeatAltea XL

23 500

2010r.

186 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatIbiza

20 800

2010r.

183 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System