Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Altea XL 1.8 TSI Sport UP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sport Up XL

Dyskutant



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: seat exeo st 2.0 tdi CR było 120 jest 190 koników
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 13:25
Temat postu:

Altea XL 1.8 TSI Sport UP


witam obecnie jeżdżę Alteą XL z niesamowitym silnikiem 1.8 TSI 160 KM końcówka 2007r przeb. 58990 km wersja Sport Up
właściwie same plusy;
przestronny
poręczny
wygodny
prowadzenie
dynamika
wyposażenie
ale żeby nie było tak różowo Very Happy minusy;
najważniejszy (moja wina) brak DSG Sad
plastiki konsoli środkowej
Powrót do góry
Navigatus

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Veracruz
Posiadane auto: Seat, Altea XL, DSG7, 1.8 TSI
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 26 Maj 2016, 06:34
Temat postu:

Re: Altea XL 1.8 TSI Sport UP


Sport Up XL napisał:
witam obecnie jeżdżę Alteą XL z niesamowitym silnikiem 1.8 TSI 160 KM końcówka 2007r przeb. 58990 km wersja Sport Up
właściwie same plusy;
przestronny
poręczny
wygodny
prowadzenie
dynamika
wyposażenie
ale żeby nie było tak różowo Very Happy minusy;
najważniejszy (moja wina) brak DSG Sad
plastiki konsoli środkowej


Co do minusa brak DSG, to może być jednak duży plus ... wyjaśniam, mam ten sam silnik w tym samym aucie ale z 2014 wyposażonym na Meksyk, z DSG 7 mam cały czas jakieś problemy, a to zanika moc na niskich biegach przy ruszaniu lub po zwolnieniu (puszczeniu "gazu" i ponownym lekkim wciśnięciu, np. na 3, wgrywali mi w serwisie 3x oporogramowanie do skrzyni, pomagało, ale nie do konca). . Ja mam zestaw Kid, tzn. w podsufitce LCD 7", stoliki składane na oparciach foteli dla 2 rzędu, wszystkie szyby w automacie i tylnie przyciemnione, ba nawet rolety na szyby boczne mam. Klima 2 stefowa automatyczna, łopatki do zmiany biegów przy kierownicy ...
Podejżewam że DSG mi padnie przy 70 tyś. km jazdy miejskiej (prawie w korkach - śr. prawie zawsze 18km/h z 12.5lt/100km)
Ale silnik jest bardzo dynamiczny, wyprzedzanie? - pestka, zrywa też przyczepność przy ruszaniu.
Po 26 tyś. zaczoł brać olej jakieś 2.5-3.5 na 15 tyś. km, w tej chwili ma 34 tyś.
A jak turbo u kolegi śmiga oraz spalanie i średnia miejska prędkość? (ten czynnik jest raczej najważnieszy w spalaniach)

Jakieś dolegliwości wyszły czy nadał jestes zadowolony z auta? Ja zmieniłem radio na Androida z nawigacjią oraz kamerka cofania i przednią do nagrywania, wszystko zintegrowane z radiem, moc i bajer.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Sport Up XL

Dyskutant



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: seat exeo st 2.0 tdi CR było 120 jest 190 koników
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 26 Maj 2016, 09:37
Temat postu:

Re altea xl


Hola
niestety altea sprzedana (nie trzymam auta dłuzej niż 1.5 roku)dużo nią nieprzejechałem (ok.76tyś)ale coś moge powiedzeć Very Happy . olej od wymiany do wymiany(13-15tyś),brak problemów z rozrządem,turbo bez problemowo sie wkręca.spalanie średnie 10-12L/100km.problem na paliwie 95oct prędkość max 206km/h(gps),na 98oct jest lepiej ,ale nie porywająco 215km/h.co do dsg miałem taką skrzynie w Fabi RS i musze powiedzieć ,że skrzynia jest Rewelacyjna ! Opisanych przez Ciebie problemów niezaobserwowałem.jedyny mały minusik to przy wolnej jezdzie (1-2bieg)troche szarpała.
Un saludo
_________________
szczyt debilizmu ?
kabriolet w dieslu Wink
była:Altea XL sport up 1.8 tsi,BMW E90 325i - jest klekocik Smile 190 KM
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Navigatus

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Veracruz
Posiadane auto: Seat, Altea XL, DSG7, 1.8 TSI
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 03:37
Temat postu:

Re: Re altea xl


DSG 7 - To chyba mankament tropiku w lato coś się dzieje z Mekatronikiem, na zimnym (35C) rozruchu tego nie robiło, zazwyczaj raz na dzień lub na tydzień.
A było to tak: Po zatrzymaniu na skrzyżowaniu i nie pewnym ruszaniu bo (nie ma pierwszeństwa nikt i kto cwańszy lub ma większy albo bardzo stary - bez ubezpieczenia ) samochód ten wymusza pierwszeństwo, więc ruszanie delikatne i po chwili wciskamy gaz, samochody z prawej w 2 kolumnach lecą na nas, ale powinniśmy zdążyć, no właśnie a tu wciskamy gaz i nic, z biegu 2D spada na 1D i silnik nie reaguje, jak by odłączyło pedał gazu, wciskam do końca i po sekundzie, która wygląda jak wieczność silnik ożywa i samochód wypada z letargu i w końcu ucieka z pod zderzaków pędzących na mnie samochodów.

Inny częsty przypadek - jazda mięska na 3 Drive, wyboista droga, trzęsie, więc przestaję "gazować" samochód hamuje silnikiem i ... jest ok, ale wjeżdżam na lepszą drogę i delikatnie dodaję gazu i .... nic, dopiero wciśnięcie do podłogi i poczekanie tę 1.5 sek. "ożywia "silnik i skrzynię.
3. czasami zauważalna przyczyna, na 1, lub 2 ce DSG delikatnie wibruje, uderza, tak jak by zawory dozujące ciśnienie to sie otwierały to zamykały bardzo szybko, takie niezdecydowane....

Podejrzewam że to wina oprogramowania sterującego i interpretacji zamiarów kierowcy. Eco jazda raczej nie sprzyja skrzyni, tryb D jest raczej ustawiony na oszczędności, w te lato pojeżdżę na Sport mode po mieście, oj spali mi skurczybyk. I zobaczę jak się zachowuje.
A na trasie skrzynia fajna, zmienia biegi w dół o 2 i 3 jak robię Kick down gazem, nawet na drive mode. Więc jest fajnie i przyjemnie z tym silnikiem i skrzynią wyprzedzać, na trasy z rodziną w sam raz auto, no i ma tempomat.
Ale bardziej na płaskie tereny, bo z górki za ostro trzyma nadaną prędkość, tak jakoś nie intuicyjnie, kierowca na zjeździe słabym by tak nie robił, niestety.
Ale bajery ma fajne ogólnie, LCD w podsufitce, przyciemnione szyby i te kurtyny, więc nie jest z tyłu tak gorąco, lusterko z auto ściemnianiem oraz te łopatki do zmiany biegów w kierownicy a na długą trasę tempomat, ale nieaktywny... lusterka w automacie, ESP, Klima 2 strefowa automatyczna, wskażnik przebicia opony a te ostatnie to 17" 225/45 i wszystko za cenę 60.500 zł

Powodzenia z nowym samochodem, ja się czaję na Tiguana GTE, jak wyjdzie taki jak go pokazują to biorę, że tak powiek kupię oczami, choć kiedyś mówiłem nie nigdy więcej VW.

Szerokiej drogi,
Acha w Meksyku, max paliwo to 95 octanów, a gorsze to 89 chyba.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Sport Up XL

Dyskutant



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: seat exeo st 2.0 tdi CR było 120 jest 190 koników
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 15:06
Temat postu:

Re altea


Cambiar aseite en la caja
_________________
szczyt debilizmu ?
kabriolet w dieslu Wink
była:Altea XL sport up 1.8 tsi,BMW E90 325i - jest klekocik Smile 190 KM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 15:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Oceń swoje auto


SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatAltea

24 900

2010r.

199 530 km

warmińsko-mazurskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System