Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taxi driver

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Alhambra 2000r 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sty 2014, 04:53
Temat postu:

Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.


Jak w temacie ,po ok 10 min jazdy temperatura dość szybko skacze na grubo ponad 90 st.Nadmienię na wstępie ,że z niewiadomych dla mnie przyczyn układ chłodzenia pracuje na małym obiegu...tzn.dolny wąż jest cały czas zimny.Wymieniłem już trzy razy termostat w tym ostatni to org.Co niektórzy sugerowali pompę wody(fakt,na pompie i rozrządzie jest już 67000 km)Normalna jazda np.autostradą jest bardzo utrudniona gdyż cały czas muszę pilnować temp.Na 5 biegu jazda jest wręcz niemożliwa lub męczarnia np. 90 km/h co na autostradzie jest śmieszną prędkoscią.Gdybym na 4 biegu jechał byłoby ok silnik mniej obciązony i wyższe obroty.Kolejny problem to ,że np na w/w autostradzie chcę szybko mu zbić temp.włączam 4 prędkosc dmuchawy .....i po ok 20 sekundach wieje zimne powietrze z dmuchawy,gdy go wyluzuję i dam 2 prędkość dmuchawy po ok 20-30 sekundach wraca normalne grzanie.Uprzedzę kolejne pytania plynu i oleju mi ani nie ubywa,ani nie przybywa.Ostatnio wymieniałem króciec plastikowy w głowicy i wąż z krócca do zbiornika wyrównawczego,ale to też raczej nie powinno miec wpływu na takie przegrzewanie sie silnika.Zawsze raczej miałem problem z dogrzaniem.
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Pią 10 Sty 2014, 14:48
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.


Jak wygląda sprawa ogrzewania, jeśli działa poprawnie to pompa raczej jest dobra. Może chłodnica jest zapchana. Spuść płyn, wymontuj ją podepnij wąż ogrodowy do jednego króćca i sprawdź czy woda swobodnie przepływa.
Powrót do góry
taxi driver

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Alhambra 2000r 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sty 2014, 18:22
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.


Z ogrzewaniem to też różnie jest,teraz np.zrobiłem trasę ok 40 km temp. na desce powyżej 90 st. ,a grzeje ledwo co.Ale...gdy potrzymałem go chwilkę na obrotach tak 10 sekund na 2000 obr.to ogrzewanie nagle zaczęło normalnie grzać i temperatur trochu poniżej 90 st. spadła.Z chłodnicą oczywiscie sprawdzę ,ale raczej wykluczam (auto mam 6 lat ,cały czas jazda na płynie,nagrzewnica rok temu wymieniana)
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Pią 10 Sty 2014, 20:50
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.


To jak po dodaniu gazu ogrzewanie lepiej działa to faktycznie istnieje duże prawdopodobieństwo że to pompa wodna
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 10:33
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.


Podejrzewał bym również tak banalną przyczynę jak zapowietrzenie układu, bo efekty daje podobne. Z tym jednak, że następuje to zazwyczaj po jakiś pracach na układzie chłodzenia kiedy spuszczamy płyn i ponownie napełniamy. Tu jak się domyślam najpierw wystąpił problem dopiero potem wziąłeś się za termostat.
Miałem kiedyś podobny przypadek ale to była ewidentna wina środka do uszczelniania układu chłodzenia. Był drobny wyciek, a ja chyba przesadziłem trochę z tym proszkiem i w rezultacie "zamuliło" mi chłodnice i nagrzewnicę. Pomogło dopiero płukanie i naprawa wycieku, a nie cudowny środek.
U ciebie pokusił bym się o zwykłe ręczne sprawdzenie przewodów. Obejmij (nawet trochę go uciśnij) górny przewód i dodaj gazu. Powinieneś wyraźnie odczuć wzrost ciśnienia. Jeśli tego nie czuć to chyba oczywiste. Pompa kaput.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 10:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
taxi driver

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Alhambra 2000r 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 23:16
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.


Wczoraj wymieniony rozrząd,w głownej mierze wymieniony dla pompy wody,ale jest jeszcze gorzej (stara pompa była OK niczym od nowej się nie różniła)Teraz auto wogóle nie grzeje mimo tego ,że na wskaźnikach jest 90 st.i dalej auto się przegrzewa.Dodam,że węże są w miarę miękkie,płynu oraz oleju mi nie ubywa i nigdzie nie przybywa,auto ma normalną moc i nie dymi .W sumie to pomału pomysły mi się wyczerpują.Jutro posprawdzam jeszcze chłodnicę i termostat.Dalej też z niewiadomych przyczyn dolny wąż do chłodnicy jest zimny.Parę minut temu (po ok 40 minutowej pracy silnika i zimnym powietrzu z ogrzewania) przyłożyłem po pedale i potrzymałem go z 3-4 sek.na 4500 obr i cos jakby drgnęło z grzaniem i temp na wskaźniku trochu zmalała.
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 12:29
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.


Ok. przyjmijmy, że masz zawaloną chłodnicę ale to tym bardziej płyn zamiast w niej krążyć poszedłby po najmniejszej linii oporu to znaczy do nagrzewnicy i grzać ile się da. Ciężko mi uwierzyć w taki zbieg okoliczności żeby jednocześnie zapchała się chłodnica i nagrzewnica. Ewidentnie wszystko wskazuje na niewystarczający obieg płynu w układzie. Pompa wykluczona to w takim razie co? Ja bym wrócił do początku i pomyślał czy to nie ma jednak związku z wymianą tego króćca i węża o czym wspomniałeś na początku. Wiem, że to proste i co tam można schrzanić ale faktycznie brak już pomysłu. A jak zbiorniczek wyrównawczy, korek, wszystko szczelne? Należy pamiętać, że to wszystko prawidłowo pracuje w układzie zamkniętym pod pewnym ciśnieniem. Dlatego przy odkręcaniu korka zbiorniczka słychać charakterystyczny świst.
Powrót do góry
taxi driver

Debiutant



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Alhambra 2000r 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 04:39
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) Zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.


Problem rozwiązany;uszczelka pod głowicą ...Dziękuje wszystkim za pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Układ chłodzenia


SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System