Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Seat Abrakadabra

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrkow Tryb
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDi 98r 110km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 23:55
Temat postu:

jak sprawdzic zawór n-75


Witam auto seat alhambra 1,9 tdi silnik afn 1998r. i problem typu wyłączająca się turbina. Auto przechodzi w tryb awaryjny dawniej pomagał restart silnika i przeciągnięcie auta po autostradzie. Teraz jednak ten manewr nie pomaga auto cały czas przechodzi w tryb awaryjny tzn wywala turbine. kumpel podłączył go do kompa i stwierdził ze turbo przeładowuje i na tym jego wiedza się konczy. Obstawia walnięte turbo, ale moim zdaniem jakby turbo było walniete to by wcale nie działało. mi się wydaje ze to albo zawor n-75 albo egr lub moze lewe powietrze na przewodach podciscieniowych ( to akurat sprawdze sam) wiec mam pytanko czy mozna jakos sprawdzic ten zawor i egra co bym niepotrzebnie czesci nie kupował na podmiane bo dosc drogie??? oleju nie bierze nie kopci.
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 10:09
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


W bledach zapisalo sie przeladowanie czy niedoladowanie? Pewnie turbina do czyszczenia, n75 mozesz zamienic z n19, egra zostaw w spokoju.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Seat Abrakadabra

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrkow Tryb
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDi 98r 110km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 11:20
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


Dzięki szymekgd kumpel podpiął pod kompa i mierzyl cisnienie wykazalo lekkie przeładowanie. Z błędów wywaliło tylko 17978 oraz 00575. jak pisałem wczesniej wiedza kumpla konczy sie na definicji kodów. Rozumiem ze ten n19 znajduje sie obok n-75? to ten z czarna kopułką tak? wystarczy przepiąć wężyki tak? a czyszczenie turbo mozna zrobic samemu robił ktoś z was kiedyś? czytałem kiedys ze trza uważać bo bo podczas rozbierania rurbo moze sie poprostu rozpasc Shocked
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 10:37
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


17978 - możliwe przyczyny usterki:
-> próba manipulacji
-> zwarcie przewodów komunikacji
-> usterka w systemie immobilisera
-> uszkodzenie komputera sterujacego silnikiem
-> komputer sterujacy silnikiem, nie został dopasowany do IMMO.


00575

-> blad przeladowania

Zawory, tak jak napisales, roznia sie tylko kolorami, przepinasz co najmniej po 2 przednie wezyki, tylny jest wspolny. W necie znajdziesz instrukcje czyszczenia turbiny, nic sie nie rozpadnie, ale moze byc problem z rozebraniem.
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Seat Abrakadabra

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrkow Tryb
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDi 98r 110km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 00:00
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


Witam odświeżam temat turbo wyczyszczone i dalej je wywala choć przez parę dni było dobrze nawet udało mi się go rozbujać do 180km/h dodam iż po czyszczeniu turbiny teraz słychać dziwne dźwięki tzn turbo strasznie gwizda oraz gdy schodzi z obrotów słychać taki dźwięk jakby się coś zacierało no i wywala jak tylko przekroczę 100km/h jutro jeszcze sprawdze n75 ale wydaje mi sie ze zywot tej turbiny sie skonczył aha i zaczął kopcić ale tylko przy odpaleniu i pierwsze 5 minut potem sie rozgrzewa i przestaje...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 00:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Seat Abrakadabra

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrkow Tryb
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDi 98r 110km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 19:49
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


Witam w koncu pozamieniałem wężyki na tym zaworze n 75 i niestety nie pomoglo tzn. po zamianie wezykow turbo nie dzialalo wcale moze zle cos pozamienialem? zamienilem tylko te dolne wezyki jeden idzie do turbo a ten drugi do egra i tylko te dwa zamienilem czy dobrze? a kabelki do tych zaworów tez trzeba zamienic??
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 10:25
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


Tzn. podmieniles podcisneinia na zaworach n75 i n18 bez zmiany ich zasilania?
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Seat Abrakadabra

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrkow Tryb
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDi 98r 110km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 22:38
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


tak właśnie zrobiłem Embarassed(tylko nie mówcie nikomu) ale w końcu pokapowałem się że zasilanie też trzeba zamienić Very Happy niestety nie pomogło jest bez zmian jakieś sugestie? Może turbo zostało źle przeczyszczone?
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 13:23
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


Po zasilaniu idzie sterowanie, wiec... Wink

Po odglosach mozna podejrzewac,ze turbo zle wyczyszczone - przy schodzeniu z obrotow slyszysz prawdopodobnie przycinajace sie kierownice w czesci goracej...Powierzchnia po ktorej chodza kierownice musi byc idealnie gladka..
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
Seat Abrakadabra

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrkow Tryb
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDi 98r 110km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 14:23
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


Dzięki szymekgd tak też podejrzewałem robiłem to pierwszy raz i pewnie słabo się przyłożyłem Evil or Very Mad chociaż nie było tyle syfu co widziałem na filmikach na youtube Shockedi jak składałem wszystko do kupy wszystko chodziło gładziutko i leciutko, tak czy inaczej zajrzę do niej jeszcze raz tylko wyciągnąć te turbo..... już jestem zły... Evil or Very Mad
Powrót do góry
krzsiu1960

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Seat Alhambra 1,9tdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 23 Mar 2014, 11:23
Temat postu:

zawór N75 seat alhambra


Witam podepne się pod temat gdyż miałem ten sam przypadek,przetarty wężyk od gruchy do N75 po wymianie auto chodziło przez 4 miesiące,problem powrócił sprawdziłem wężyki są ok.Teraz zastanawiam się nad czyszczeniem turba za pomocą środka chemicznego EGR3,lecz zastanawiam się czy czegoś nie uszkodzę,i mam pytanie czy ktoś już to stosował i jaki był wynik.
Powrót do góry
Seat Abrakadabra

Dyskutant



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrkow Tryb
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDi 98r 110km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 12:38
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


Witam ja czyściłem turbo szczotką drucianą wd40 i papier ścierny 2000 Very Happy . Wężyk sprawdzony jest ok turbo tez już działa trafiła mi się długa trasa i trochę przepaliłem ją. tzn powoli przyspieszałem do 100 gdzie zwykle mi się zacinała tym razem było lekko z górki i nie deptałem za mocno więc nie rozłączyło turbo, potem powoli przyspieszałem aż to 150-160 i tak parę km teraz turbo chodzi elegancko co prawda od czasu do czasu się zatnie szczególnie jak chce szybko przyspieszyć ale już nie za każdym razem więc chyba jest postęp będę miał kiedyś chwilkę to wyciągnę turbo jeszcze raz i wyczyszczę tym razem dokładnie....
Powrót do góry
goldi26

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagań
Posiadane auto: Seat Alhambra 1.9TDI AFN 98r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 21:38
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jak sprawdzic zawór n-75


Kolego, też miałem ten sam problem. Wymieniłem turbo na nowe, zawór n75 nowy, przepływka nowa, rura dolotowa nowa, oleje,filtry, uszczelki...w końcu kupiłem 10 metrów wężyków podciśnienia i wymieniłem wszystkie ( poza tym od kolektora dolotowego do kompa, ale jeżeli nie pokazuje ci błędu "czujnik G71" jest ok ) Pod filtrem paliwa jest wężyk narażony na zgniecenie właśnie tym filtrem. Na necie znalazłem schemat podłączenia podciśnienia i według niego zmieniłem wszystkie wężyki. Jak ręką odjął!!! Autko śmiga jak ta lala! Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System