Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) jakie felgi stalowe-rozmiar



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackrz

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: ALHAMBRA 1,9/115
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 14:44
Temat postu:

jakie felgi stalowe-rozmiar


mam pytanie -na wszystkich forach do alhambry polecają zakładać 15'' niestety do mojej nie pasują o co chodzi
Powrót do góry
Grzenio_ni

Auto Maniak



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/ Krakowa
Posiadane auto: Seat Altea XL 1,6 TDI 2012
Piwa: 41/5
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 19:54
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jakie felgi stalowe-rozmiar


witam pewnie chodzi o rozstaw śrub musisz mieć takie same może masz 100 a zakładasz 112 lub na odwrót sprawdź dokładnie jaki masz rozstaw a później jeszcze musisz mieć odpowiednie ET pzd
_________________
czasem się mylę
Powrót do góry
jackrz

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: ALHAMBRA 1,9/115
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 06 Paź 2013, 05:51
Temat postu:

Re: jakie felgi stalowe-rozmiar


dokładnie wygląda to tak; oryginalnie mam założone aluski 7xJx16H2ET59 -potrzebne mi są felgi stalowe więc kupiłem 15''+nowe opony i na tył pasuje a z przodu zaciski uniemożliwiają założenie koła - dopiero po zdjęciu przodu na zaciskach jest napisane jak wół 16'' ( głupich się ni sieje) kupię 7xJx16H2ET59 -nie wiem tylko jaki jest rozzsaw otworów i średnica otworu
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 20:49
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) jakie felgi stalowe-rozmiar


skoro pisze że 16 to w czym problem...???zakładaj 16 !!!!!
tak,są zaciski i średnice tarcz hamulcowych że tylko 16"można założyć!!!
z tyłu jeszcze założysz 15" bo są dużo mniejsze zaciski i tarcze(musi być mniejsza siła hamowania,zasadniczy hamulec to przedni!!auto w czasie hamowania przesuwa cała masę na przód a odciąża tył!!!)a z przodu już nie założysz 15" bo wszystko jest większe!!!
przy zakupie obręczy,bardzo....bardzo ważne jest też et..czyli offset obręczy i musi być taki jak zaleca producent,jak również średnica osadzenia bo jest to główny element nośny obręczy...
wywal te 15..sprzedaj je i kup właściwe 16"...
ja w swojej alhambrze mam alusy i blaszanki 16"(oryginały seatowskie),pięknie to hula,na dodatek letnie opony to 215/60 r 16 i autko stoi trochę wyżej niż w zalecanych tj.215/55 r16-takie mam zimówki,nic nie ociera jazda spoko...opony muszą być z półki "extra load"(wzmocnione)tak zaleca producent dane z klapki wlewu paliwa...przy mniejszych szerokościach opony muszą mieć oznaczenie dodatkowe C (ciężarowe) niby nic,ale w razie draki ..wypadku ubezpieczyciel czy prokurator mogą się docinać,że opny były niezgodne i związek przyczynowy gotowy...albo odmowa wypłaty odszkodowania...jeśli opony będą inne - słabsze... Twisted Evil
w obręczach stalowych ET mam 53...a w obręczach alu ET mam 49...średnica osadzenia 57,1 rozstaw śrub 5x112..
znalazłem przykładowe obręcze do twojego seatka to sobie oblukaj tego linka....tylko patrz na 16" http://opony.auto.com.pl/felgi-stalowe-do/seat/alhambra/van/i/1-9-tdi
nie sugeruj się ceną na allegro będzie taniej,ale pewnie kupowałbym cos w swojej okolicy bo od razu można sprawdzić stan obręczy,wrzucić na wyważarkę itp itd
ehhh.... Embarassed
a na koniec zobaczyłem że post z października...ale szkoda mi już tego pisania,więc nie kasuję ..może się przyda komu innemu potrzebującemu
pozdro Cool
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jackrz

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: ALHAMBRA 1,9/115
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 23:42
Temat postu:

jakie felgi


dzięki wielkie za pomoc sorry że tak puzno - temat załatwiony tak jak trzeba ; kupiony wcześniej złom + opony wymieniłem za dopłatą i mam porządne nowe pony i nie zniszczone stalowe felki i jest ok
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 23:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatAltea

12 900

2004r.

214 460 km

mazowieckie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System