Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Wentylator chlodnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dev0n

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydzia
Posiadane auto: Altea 2.0
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 26 Lip 2013, 22:59
Temat postu:

Wentylator chlodnicy


Zauwazylem ze wentylator na chlodnicy ostatnimi dniami wlacza sie bardzo czesto. W sumie jest cieplo na zewnatrz to pomyslalem rzecz normalna ale ten wentylator potrafi sie wlaczyc chwile po odpaleniu silnika (kiedy wskaznik temp silnika na desce rozdzielczej jeszcze nie zdazyl sie ruszyc).
Kiedy powinien sie ten wentylator wlaczac?
Jakies pol roku temu wymienilem czujnik temp silnika (nowy oryginal). Zanim pojade wpiac auto pod komputer, jakies Wasze sugestie co moze byc nie tak lub na co zwrocic uwage? Np. czy w climatronic w funkcjach diagnostycznych odczytam dokladna temperature cieczy chłodzącej? Czy to jest ta sama temp co wskaznik na desce rozdzielczej?
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 27 Lip 2013, 09:08
Temat postu:

wentylator


witam. ja mialem podobny problem . pewnego dnia na zimnym silniku wlaczyl sie i juz tak zostalo . nawet jak zgasilem silnik i stalem w cieniu lub w garazu .jak zaczelo smierdziec spalnymi kablami to szybko odpiolem akumulator .diagnoza w service byla bolesna . wymiana na nowy a ze bylem na wakacjach i w drodze to musialem sie zgodzic ! ja cie nie strasze ! pozdrawiam .
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Sob 27 Lip 2013, 10:32
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wentylator chlodnicy


Po pierwsze należałoby wyjaśnić, że u Ciebie nie jest to wentylator na chłodnicy tylko na trzech chłodnicach: cieczy chłodzącej silnik (potocznie chłodnica), czynnika chłodniczego klimatyzacji (potocznie skraplacz), powietrza doładowującego (potocznie intercooler). Wentylator włączy się nawet jeśli tylko jedna z chłodnic będzie wymagała chłodzenia. W twoim przypadku jest to zapewne chłodnica klimatyzacji. Aby to sprawdzić powinieneś wyłączyć klimatyzację (econ lub off). Wtedy wentylator przy zimnym silniku i na postoju powinien się zatrzymać.

Po drugie aktualną temperaturę cieczy chłodzącej masz pod pkt 19.1 w trybie diagnostycznym climatronica. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest podwójny. Z jednego czujnika sygnał idzie do komputera sterującego pracą silnika i odczyt z tego czujnika jest dostępny w climatronicu. Z drugiego czujnika sygnał idzie do zegarów. Wskazania obu czujników mogą się nieznacznie różnić, ale nie to jest sednem sprawy. Otóż wskaźnik temperatury silnika w zegarach został specjalnie rozkalibrowany i u mnie pokazuje 90*C od ok. 72*C do ... (tego nie wiem, bo nie udało mi się doprowadzić do wzrostu temperatury powyżej 96*C) temperatury cieczy chłodzącej. Rozkalibrowanie wskaźnika miało na celu nierozpraszanie kierowcy ciągłą zmianą wskazań. Rzeczywista temperatura jest dość mocno zmienna i zależna od wielu czynników, aczkolwiek u mnie przeważnie utrzymuje się na ok 87*C (jazda pozamiejska lub miejska bez dużych korków.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dev0n

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydzia
Posiadane auto: Altea 2.0
Piwa: 3/3
Wysłany: Sob 27 Lip 2013, 20:33
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wentylator chlodnicy


Bingo. Dziekuje za pomoc! Jest dokladnie jak opisales! Pozdrawiam
Powrót do góry
kabanosik

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: SEAT ALTEA 1.9 TDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2014, 21:47
Temat postu:

Witam serdecznie, u mnie jest tak samo na zimnym silniku co


ernestowski napisał:
Po pierwsze należałoby wyjaśnić, że u Ciebie nie jest to wentylator na chłodnicy tylko na trzech chłodnicach: cieczy chłodzącej silnik (potocznie chłodnica), czynnika chłodniczego klimatyzacji (potocznie skraplacz), powietrza doładowującego (potocznie intercooler). Wentylator włączy się nawet jeśli tylko jedna z chłodnic będzie wymagała chłodzenia. W twoim przypadku jest to zapewne chłodnica klimatyzacji. Aby to sprawdzić powinieneś wyłączyć klimatyzację (econ lub off). Wtedy wentylator przy zimnym silniku i na postoju powinien się zatrzymać.

Po drugie aktualną temperaturę cieczy chłodzącej masz pod pkt 19.1 w trybie diagnostycznym climatronica. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest podwójny. Z jednego czujnika sygnał idzie do komputera sterującego pracą silnika i odczyt z tego czujnika jest dostępny w climatronicu. Z drugiego czujnika sygnał idzie do zegarów. Wskazania obu czujników mogą się nieznacznie różnić, ale nie to jest sednem sprawy. Otóż wskaźnik temperatury silnika w zegarach został specjalnie rozkalibrowany i u mnie pokazuje 90*C od ok. 72*C do ... (tego nie wiem, bo nie udało mi się doprowadzić do wzrostu temperatury powyżej 96*C) temperatury cieczy chłodzącej. Rozkalibrowanie wskaźnika miało na celu nierozpraszanie kierowcy ciągłą zmianą wskazań. Rzeczywista temperatura jest dość mocno zmienna i zależna od wielu czynników, aczkolwiek u mnie przeważnie utrzymuje się na ok 87*C (jazda pozamiejska lub miejska bez dużych korków.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Cze 2014, 21:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Seat2002alhambra

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Seat alhambra 2002 1.9 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 19:20
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wentylator chlodnicy


Witam mam też taki problem wymieniłem czujnik ciśnienia klima napita chłodzi wentylator się włącza co chwile mam Seata alhambra 2002 rok climatronik 2 strefowy proszę o pomoc ci może być nie tak i co zrobić bo te włączanie to strasznie denerwuje
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Układ chłodzenia


SeatAltea XL

10 900

2007r.

346 000 km

mazowieckie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System