Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Wycieraczki


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gareon

Debiutant



Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Volvo XC60 2023
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 07:23
Temat postu:

Wycieraczki


Witam,

Mam pewien problem z wycieraczkami przod. Pewnego razu lewa od strony kierowcy tak jakby sie zdesynchronizowala, zwolnila i potem przyspieszyła. Wynikiem tego byl powrot na swoje pierwotne miejsce do slupka (prawie bo nie wchodzila na jakies 5 mm. Czego wczesniej nie bylo. Wydawało mi sie po tym caly czas tak jakby ta wycieraczka miala problemy z sila gdy szyba nie byla mokra. Dzisiaj rano podczas proby mycia szyby wycieraczka miala ten sam problem. Wracajac na swoje miejsce zwolnila delikatnie i sie zatrzymala w polowie szyby. Wycieraczka od strony pasażera natomiast wrociła na swoje miejsce. Mieliscie podobny problem ? Jest to silniczek wycieraczki czy cos z elektryka ? Bezpiecznik jest ok.

Jezeli silniczek to ma ktos jakis manual do wymiany? Mam na mysli kroki jak go zdemontowac.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 17:30
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Problem standardowy. Zapiekł się trzpień, na którym montowane jest ramię wycieraczki (ten z wieloklinem). Można próbować psikać WD40, ale najlepszym rozwiązaniem jest wymontowanie mechanizmu, oczyszczenie i nasmarowanie trzpienia smarem stałym.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
gareon

Debiutant



Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Volvo XC60 2023
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 20:46
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Witam,

Tak wlasnie zrobilem, nasmarowane smarem i dziala jak zegarek Smile Dzieki wielkie za info.
Powrót do góry
gadu-gadu
codyx

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Seat Toledo III 2.0FSI 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 08:49
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Szkoda, że dopiero teraz o tym przeczytałem. U mnie w Toledo III w nocy po czymś takim coś strzeliło. Prawa wróciła na miejsce a lewa została. Chyba mechanizm będzie do wymiany :/ Teraz żadna nie chodzi
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 15:59
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Nie koniecznie. Jak któraś z wycieraczek stanie to nie będzie chodziła też druga. Strzał mógł być spowodowany zderzeniem się wycieraczek.
Wymontuj mechanizm uszkodzonej wycieraczki i spróbuj go rozruszać używając środka penetrującego, a następnie rozbierz łożyskowanie trzpienia, wyczyść i nasmaruj. Według mnie powinno pomóc.

Na próbę możesz rozpiąć sworzeń kulowy w uszkodzonej wycieraczce (ten pod osłoną podszybia) i sprawdzić czy obie wycieraczki ruszą. Tylko zrób coś aby nie uderzały o siebie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 15:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
codyx

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Seat Toledo III 2.0FSI 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Sie 2013, 15:54
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Okazało się, że było to uderzenie powracającej wycieraczki prawej po naprężeniu i przepaleniu bezpiecznika. Nie wiem jak to działa ale tak to wygląda (lub w sumie lewej po zwolnieniu oporu po zaniku napięcia). Ale nie zmienia to faktu, że bez użycia siły, odkręcając ramię wycieraczki, ukręcił się gwint. Po prawej była nowa nakrętka, po lewej stara. Auto wiem, że było bite a spece z Seata co składali je do kupy nie szczególnie się przyłożyli jeżeli chodzi o drobiazgi.
Ogólnie to Nobel dla tego co nie wpadł na to aby opisać bezpieczniki na klapce od nich, to raz, a dwa nie byłem też świadom, że od wycieraczek są pod maską.
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Pon 05 Sie 2013, 22:19
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Ja sądzę, że to nie jest wina nakrętki. Po prostu jak dobrze pamiętam po jednej stronie jest gwint prawy a po drugiej lewy Twisted Evil
Powrót do góry
codyx

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Seat Toledo III 2.0FSI 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Sie 2013, 19:56
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


No to tu byś mnie zaskoczył Smile Jak przyjdzie mechanizm to to potwierdzę. Ale i tak nie użyłem dużej siły. Dziecko by to moim zdaniem ukręciło. Smile
Powrót do góry
codyx

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Seat Toledo III 2.0FSI 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 21:02
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Mam już "nowy" mechanizm i faktycznie jest lewy gwint. Choć dostałem z urwanym!! Dlaczego tak ciężko znaleźć lewy mechanizm? Wszystkie są połamane? Nie wie może ktoś czy można dostać sam trzpień z wieloklinem aby sobie wymienić? W sumie i prawy powinien pasować. na piątek potrzebuję auto więc ten sobie nawiercę i nagwintuję. Złapie wycieraczkę mniejszą nakrętką z podkładką.
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 21:22
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Ciężko dostać bo niewiele osób demontując ten mechanizm spodziewa się lewego gwintu Smile W ASO nie przewidziano możliwości sprzedaży samego trzpienia, ale tak jak napisałeś istnieje duża szansa, że podpasuje od prawej wycieraczki.
Powrót do góry
codyx

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Seat Toledo III 2.0FSI 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Sie 2013, 20:10
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Moja utopia z wycieraczkami chyba dobiegła końca. Udało mi się dostać mechanizm lewy z normalnym gwintem. Zamontowałem (na razie bez wycieraczki bo nakrętki nie miałem) I wszystko śmiga. Prawdopodobnie w starym spalił się już silnik. Wcześniej spalił 3 bezpieczniki 25A i prawa wycieraczka skakała. Ostatni bezpiecznik siedzi cały w prawa wycieraczka za każdym uruchomieniem kładła się, jakby do wymiany. Można było nią coś pomachać jak się przełącznikiem ruszało ale nie chodziła tak jak trzeba. Teraz jest OK. Dziękuję wszystkim za pomoc i rady. Za chwilę w innym dziale następne pytania Smile
Powrót do góry
adamjas

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goczałkowice
Posiadane auto: Toledo 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 21:02
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Witam Wszystkich.
Proszę Was - ma ktoś pojęcie, czy mechanizm do Toledo 3 (ten karawan do przewozu trumien) ma mechanizm wycieraczek kompatybilny z jakimś innym Seatem? Altea?

Proszę - nie mam wycieraczek, a pogoda kiepska.


Rolling Eyes
Powrót do góry
ernestowski

Auto Maniak



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Altea 1.9TDI 2005
Piwa: 48/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2015, 11:41
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Cały kompletny mechanizm (silniczek, przeguby, ramię) jest taki sam w Toledo III jak i w Altea.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mattydsw

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): DSW
Posiadane auto: Altea '07 Rebel 1.6 MPI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Lip 2017, 14:21
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Rozszerzę temat, mimo że jest długo bez odpowiedzi, ponieważ wyskakuje on wysoko w google a ciężko znaleźć informacje na ten temat.

Kody mechanizmów jakie znalazłem:
5P0955023E
5P0955024C
5P0955024E
5P0955023C
5P0955024C
5P0955024D

Nie ogarniam już, który jest lewy, a który prawy, bo wszędzie jest pomieszane.

Toledo III i Altea mają te mechanizmy. Wizualnie wyglądają na takie same i prawdopodobnie można je montować zamiennie.

Co do samego lewego mechanizmu i nieszczęsnej ośki z lewym gwintem (też urwałem gwint), można z powodzeniem zastąpić go prawym gwintem. Łatwiej jest dokupić prawy mechanizm. Można wtedy z niego przełożyć samą ośkę.

Podobnie wygląda mechanizm z Golfa V Plus 5M09550... i można go kupić trochę taniej. Ale ma inaczej ułożone mocowania, więc nie będzie pasował. Natomiast sama ośka może być taka sama i prawdopodobnie będzie pasowała do Altei, ale to trzeba sprawdzić.
Powrót do góry
Lukasz_mk2

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-ów
Posiadane auto: SEAT ALTEA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Sie 2017, 10:53
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Wycieraczki


Witam,
dołączę się do tematu wycieraczek.
Jak wszyscy w temacie miałem z nimi problemy - zapiekły się.
Przesmarowałem wszystko i teraz jest OK. Ale mam problem z ich ustawieniem.
Wycieraczki ustawiłem wg instrukcji (w trybie serwisowym) tj.:

i wyszło to tak:


ale w noramlnej pozycji wygląda to tak:


Jak przestawię ramiona na sworzniu w taki sposób by wycieraczki schowane były w słupkach to podczas ich pracy jedna zachodzi na drugą.

Czytałem gdzieś, że należy zrobić jakieś adaptacje VCDS'em, ale nigdzie nie znalazłem dokładnej instrukcji na ten temat. Jedyne co znalazłem to to co na poniższym obrazku:


Dodam jeszcze, że cięgna przy silniczkach mają jeszcze trochę luzu, tzn nie blokują się na ogranicznikach - poprostu jest tak jakby silnik nie robił pełnego obrotu.

Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Nadwozie


SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System