Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Akumulator wyładowuję się na postoju - co bierze prąd ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablotor

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 12:30
Temat postu:

Akumulator wyładowuję się na postoju - co bierze prąd ?


Witam.

Mam następujący problem :

Podczas postoju coś ciągnie prąd z akumulatora. Podłączyłem do + w akumulatorze miernik, który wskazuje ponad 3A, czyli jak rozumiem tak nie powinno być. Wypiąłem wszystkie bezpieczniki i nadal na mierniku to samo wskazanie. Odłączyłem też radio i bez zmian. Nie wiem dokładnie ile gdyż na mierniku mogę ustawić maksymalnie 3A a wskazówka wychodzi ponad skalę.

Nie jest to na pewno wina akumulatora ponieważ kiedy na postoju wypinam klemę to potem normalnie odpalam i jeżdżę. Problem jest tylko wtedy gdy klemy nie wypnę... nie mogę odpalić. Z cudzego aku odpala bez problemu. Gdy naładuję akumulator to tak 3-4 dni spokojnie wszystko śmiga. Mechanik u którego kupowałem akumulator raz go już wymienił i nadal to samo.

Ładowanie jest takie jak powinno - sprawdzał to mechanik. Akumulator ma może miesiąc.

Jak mogę domowymi sposobami sprawdzić jeszcze co może być przyczyną ? Tak jak pisałem wyciągnąłem bezpieczniki i nadal miernik pokazywał zużycie prądu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
jarekautomotor

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pszczyna
Posiadane auto: peugeot 5008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 12:56
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Akumulator wyładowuję się na postoju - co bierze prąd ?


oczywiście poprawnie podłączasz miernik rozumiem ? tak jak podłancza szeregowo z instalacjał na auto. jeśli tak to jest to bardzo duży pobór . odepnij pompe wspomagania tał elektrycznał .
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 15:24
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Akumulator wyładowuję się na postoju - co bierze prąd ?


3A czyli szukaj ok.40W odbiornika. Bezpieczniki w komorze silnika i kabel do rozrusznika i alternatora sprawdzałeś?
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 21:54
Temat postu:

rozladowuje sie akumulator


witam. ja przeszedlem HORROR z podobnym problemem . opisalem wszystko dokladnie na forum co i kiedy bylo robione. moge stwierdzic ze usterka zostala usunieta .pobor pradu pokazywal sie poi 3 - 4 godzinach od zamkniecia sam. wszystko bylo wypiete i odlaczone a pobor byl . USZKODZONY BYL MODUL KOMFORTU . koszt 150 za uzywke .nowy 1000 . niestety wizyta w serwice musiala byc bo potrzebne bylo wgranie nowego systemu .czas 4 godziny . mam to juz z glowy . pozdrawiam.
Powrót do góry
yippy

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): KCH
Posiadane auto: Toledo III, 1,9TDI 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2014, 15:52
Temat postu:

Re: rozladowuje sie akumulator


rysiekkrk napisał:
witam. ja przeszedlem HORROR z podobnym problemem . opisalem wszystko dokladnie na forum co i kiedy bylo robione. moge stwierdzic ze usterka zostala usunieta .pobor pradu pokazywal sie poi 3 - 4 godzinach od zamkniecia sam. wszystko bylo wypiete i odlaczone a pobor byl . USZKODZONY BYL MODUL KOMFORTU . koszt 150 za uzywke .nowy 1000 . niestety wizyta w serwice musiala byc bo potrzebne bylo wgranie nowego systemu .czas 4 godziny . mam to juz z glowy . pozdrawiam.


Jak stwierdziłes ze zepsuty jest moduł komfortu? Nie wystarczylo by tylko wgranie na istniejacy moduł nowego softu ? u mnie po ponownym podłaczeniu do komputera pojawil sie problem we wszystkich drzwiach link: https://onedrive.live.com/redir?resid=8FA8FCF1FFBAA52F%21335

jezeli link nie dziala to prosze dać znac sproboje inaczej do dodac.
wracajac do tematu jezeli blad pokazuje we wszystkich drzwiach ze modul pracuje w trybie jedno przewodowym to bardzo prawdopodobne ze modul jest nie bardzo.. a wgranie nowego softu moze pomóc. Bede wdzieczny za jaka kolwiek pomoc.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Cze 2014, 15:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

25 000

2009r.

190 000 km

śląskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatLeon

8 900

2004r.

171 000 km

śląskie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatExeo

32 000

2012r.

194 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System