Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Akumulator wyładowuję się na postoju - co bierze prąd ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablotor

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 12:30
Temat postu:

Akumulator wyładowuję się na postoju - co bierze prąd ?


Witam.

Mam następujący problem :

Podczas postoju coś ciągnie prąd z akumulatora. Podłączyłem do + w akumulatorze miernik, który wskazuje ponad 3A, czyli jak rozumiem tak nie powinno być. Wypiąłem wszystkie bezpieczniki i nadal na mierniku to samo wskazanie. Odłączyłem też radio i bez zmian. Nie wiem dokładnie ile gdyż na mierniku mogę ustawić maksymalnie 3A a wskazówka wychodzi ponad skalę.

Nie jest to na pewno wina akumulatora ponieważ kiedy na postoju wypinam klemę to potem normalnie odpalam i jeżdżę. Problem jest tylko wtedy gdy klemy nie wypnę... nie mogę odpalić. Z cudzego aku odpala bez problemu. Gdy naładuję akumulator to tak 3-4 dni spokojnie wszystko śmiga. Mechanik u którego kupowałem akumulator raz go już wymienił i nadal to samo.

Ładowanie jest takie jak powinno - sprawdzał to mechanik. Akumulator ma może miesiąc.

Jak mogę domowymi sposobami sprawdzić jeszcze co może być przyczyną ? Tak jak pisałem wyciągnąłem bezpieczniki i nadal miernik pokazywał zużycie prądu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
jarekautomotor

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pszczyna
Posiadane auto: peugeot 5008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 12:56
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Akumulator wyładowuję się na postoju - co bierze prąd ?


oczywiście poprawnie podłączasz miernik rozumiem ? tak jak podłancza szeregowo z instalacjał na auto. jeśli tak to jest to bardzo duży pobór . odepnij pompe wspomagania tał elektrycznał .
Powrót do góry
szymekgd

Auto Maniak



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Seat Toledo AFN
Piwa: 72/5
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 15:24
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Akumulator wyładowuję się na postoju - co bierze prąd ?


3A czyli szukaj ok.40W odbiornika. Bezpieczniki w komorze silnika i kabel do rozrusznika i alternatora sprawdzałeś?
_________________
pozdr. Michal
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 12 Cze 2013, 21:54
Temat postu:

rozladowuje sie akumulator


witam. ja przeszedlem HORROR z podobnym problemem . opisalem wszystko dokladnie na forum co i kiedy bylo robione. moge stwierdzic ze usterka zostala usunieta .pobor pradu pokazywal sie poi 3 - 4 godzinach od zamkniecia sam. wszystko bylo wypiete i odlaczone a pobor byl . USZKODZONY BYL MODUL KOMFORTU . koszt 150 za uzywke .nowy 1000 . niestety wizyta w serwice musiala byc bo potrzebne bylo wgranie nowego systemu .czas 4 godziny . mam to juz z glowy . pozdrawiam.
Powrót do góry
yippy

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): KCH
Posiadane auto: Toledo III, 1,9TDI 105KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2014, 15:52
Temat postu:

Re: rozladowuje sie akumulator


rysiekkrk napisał:
witam. ja przeszedlem HORROR z podobnym problemem . opisalem wszystko dokladnie na forum co i kiedy bylo robione. moge stwierdzic ze usterka zostala usunieta .pobor pradu pokazywal sie poi 3 - 4 godzinach od zamkniecia sam. wszystko bylo wypiete i odlaczone a pobor byl . USZKODZONY BYL MODUL KOMFORTU . koszt 150 za uzywke .nowy 1000 . niestety wizyta w serwice musiala byc bo potrzebne bylo wgranie nowego systemu .czas 4 godziny . mam to juz z glowy . pozdrawiam.


Jak stwierdziłes ze zepsuty jest moduł komfortu? Nie wystarczylo by tylko wgranie na istniejacy moduł nowego softu ? u mnie po ponownym podłaczeniu do komputera pojawil sie problem we wszystkich drzwiach link: https://onedrive.live.com/redir?resid=8FA8FCF1FFBAA52F%21335

jezeli link nie dziala to prosze dać znac sproboje inaczej do dodac.
wracajac do tematu jezeli blad pokazuje we wszystkich drzwiach ze modul pracuje w trybie jedno przewodowym to bardzo prawdopodobne ze modul jest nie bardzo.. a wgranie nowego softu moze pomóc. Bede wdzieczny za jaka kolwiek pomoc.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Cze 2014, 15:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatIbiza

26 900

2012r.

234 100 km

mazowieckie

SeatLeon

65 900

2017r.

87 000 km

śląskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System