Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) Tempomat Ibiza 6K - zasada działania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 23:12
Temat postu:

Tempomat Ibiza 6K - zasada działania


Witam,

Chciałbym się zapytać użytkowników aby wypowiedzieli się ci co orientują albo najlepiej mają zamontowany tempomat w Ibizie/Cordobie w wersji 6K do 99r Smile

U mnie po zamontowaniu tempomatu wygląda to wszystko tak.
Jadąc powiedzmy 80km/h przesuwam suwak na pozycję on następnie wciskam na chwilę klawisz SET aby zapamiętać prędkość.
Gdy wcisnę pedał hamulca albo sprzęgła tempomat zostaję rozłączony.
Po zapamiętaniu prędkości i wciśnięciu oraz trzymaniu klawisza SET auto zaczyna przyspieszać a po puszczeniu klawisza jedzie z przyspieszoną prędkością. Natomiast po przesunięciu suwaka na pozycję maksymalnie w lewo (RES) nic się nie dzieję, auto ani nie zwalnia ani nie rozłącza tempomatu.

Sam nie wiem dokładnie jak powinien się zachowywać tempomat bo jest to moje pierwsze spotkanie się z taka opcją w aucie.

Czy w modelu tym jest jakaś kontrolka albo coś takiego informujące o załączonym tempomacie?

Nie wiem jeszcze jak powinno auto zachowywać się na włączonym tempomacie i zapamiętanej prędkości po wciśnięciu pedału gazu.
Powrót do góry
Grzenio_ni

Auto Maniak



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/ Krakowa
Posiadane auto: Seat Altea XL 1,6 TDI 2012
Piwa: 41/5
Wysłany: Sro 24 Kwi 2013, 20:58
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Tempomat Ibiza 6K - zasada działania


Witam, auto na włączonym tempomacie i zapamiętanej prędkości po wciśnięciu pedału gazu będzie przyśpieszało tak jak na wyłączonym tempomacie ale gdy puścisz pedał gazu prędkość będzie malała np do następnego wciśnięcia gazu nigdy już nie wróci do zapamiętanej prędkości można powiedzieć że tempomat jest zawieszony ale gdy wciśniesz środkowy przycisk set na chwilę auto przyśpieszy do zapamiętanej prędkości wcześniej podobnie jest jak wciśniesz pedał hamulca

w jednych samochodach są kontrolki odnośnie włączonego tempomatu w jednych nie ma, kontrolka jest zielona taki zegareczek

Natomiast na włączonym tempomacie jak dasz przycisk - na dół auto powinno zwalniać odwrotna sytuacja włączenia i ustawienia wyższej prędkości , tempomat wyłącza się tylko przyciskiem on/off, opisałem to na zasadzie tempomatu w Alteii ale podobnie też mam w Audi A4

pzd
_________________
czasem się mylę
Powrót do góry
emswisnia

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 16:02
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) Tempomat Ibiza 6K - zasada działania


Już zweryfikowałem działanie tempomatu i u mnie przycisk RES powoduje, że gdy zaprogramuje daną prędkość i nacisnę hamulec lub sprzęgło po wciśnięć przycisku RES następuje powrót do zapamiętanej prędkości - nie trzeba znowu gazu wciskać i SET Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatIbiza

25 900

2012r.

136 332 km

śląskie

SeatAltea XL

25 900

2011r.

170 425 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea

24 900

2010r.

199 530 km

warmińsko-mazurskie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatLeon

25 000

2009r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System