Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Footwell light



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seataltea

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Futoma/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1,9TDI BKC 2005
Piwa: 19/2
Wysłany: Nie 07 Kwi 2013, 15:27
Temat postu:

Footwell light


Footwell light - oświetlenie przestrzeni nóg

Witam,

Jakiś czas temu podczas sprzątania zauważyłem pod przednimi fotelami znajdują się otwory pasujące wymiarami pod lampki, no i fotele są polskiej produkcji Wink



Poszukałem w internecie informacji i znalazłem, że są to otwory pod footwel light, czyli oświetlenie przestrzeni nóg. W wolnej chwili postanowiłem założyć takie oświetlenie do Altei Cool

Co będzie potrzebne:
    -lampki 4szt, moje pochodzą od Passata B5 (3B0 947 415 B) co ważne są to lampki obudowane, co w przypadku zastosowania zwykłych żarówek jest ważne, by lampka nie nagrzewała gąbki fotela,
    -wtyczki do lampek 4szt (893 971 632) kupiłem je razem z lampkami,
    -kilka metrów przewodu 0,5mm2 w zupełności wystarczy,
    -kabelek z pinem pasującym do wtyczki Bordnetz'a (wymieniałem Bordnetz także mam dodatkowe wtyczki Smile ),
    -złącze 2-pinowe 2szt, by nie pozbawić się możliwości wyciągnięcia przednich foteli, zastosowane przeze mnie to MATE-N-LOCK,
    -drobnica typu konektorki, oczka kablowe,
    -program diagnostyczny, w celu aktywacji Footwella,


Montaż zaczynamy od wyciągniącia przednich foteli, odkręcamy 4 śruby (kluczem Spline M10) odpinamy wtyczkę od poduszki i wyciągamy razem z prowadnicami. Zastosowane lampki:





i wtyczki do nich:



Przewody zakończone wtyczkami umieściłem w peszlu od poduszki, żeby nigdzie się nie plątał Smile





Wkładamy lampkę. Pasuje idealnie Smile



i próba jeśli świeci to następny fotel Smile Zastosowałem diodowe odpowiedniki żarówek W5W w jedynym słusznym kolorze czyli
Cool



Dobrze, fotele są. Zabieramy się za przód. Tutaj nie ma przygotowanych otworów, także kwestia wyobraźni Smile byle w miarę symetrycznie i lampki nie kolidowały z nawiewami. Strona kierowcy:



i pasażera:



Teraz musimy położyć wiązki elektryczne łączące wszystkie światełka. Niestety nie mam zdjęć z tego etapu, tak mnie to pochłonęło, że nie chciałem się odrywać Very Happy Dodatkowo na tym etapie podciągnąłem dodatkowy przewód w okolice schowka pasażera, by go też podświetlić, bardzo mi tego brakuje, a jest w nim przygotowane miejsce również pod taką samą lampkę jak do Footwella Smile
W każdym razie wszystkie lampki połączone są równolegle. U mnie wygląda to tak:



Złączki łączące fotele z podwoziem mogą być dowolne, ja użyłem złącz MATE-N-LOCK 2 pinowe, bo takie akurat miałem pod ręką Wink



Gdy połączymy wszystkie lampki odnajdujemy w Bordnetz'ie wtyczkę B i uzupełniamy ją o brakujący pin nr 7 i tam podpinamy lampki. Wszystkie wiązki zabezpieczyłem materiałową taśmą. Składamy wszystko i podpinamy komputer w celu aktywacji Footwella. W sterowniku elektryki (Bordnetz) zaznaczamy w bajcie 0 bit 2 i jest Smile
Możemy jeszcze ustawić jasność w zakresie od 20 do 100%, z poziomu komputera lub w zakładce Light & Vision.



Footwell będzie działał tak jak lampki oświetlenia wnętrza tzn. po otwarciu drzwi lub otworzeniu z pilota i to działa z każdym Bordnetz'em. Posiadacze Bordnetza 3C8 w wersji 30 bajtowej Highline (czyli ja Smile ) mają dodatkowo możliwość aktywacji Footwella podczas jazdy. Wtedy jego jasność reguluje się regulatorem podświetlenia deski rozdzielczej.
Zdjęcia trochę zruszone, ale chyba wiadomo o co chodzi Wink
Przy włączonych lampkach w podsufitce:





... i przy wyłączonych:




_________________
Tak, mam VCDSa Wink


Ostatnio zmieniony przez seataltea dnia Wto 09 Kwi 2013, 18:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
puder

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: było Toledo III 1.9 TDi 105 kM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 16:28
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Ustawiłeś je tak że świecą cały czas, czy tylko przy otwartych drzwiach? No i czemu na czerwono?
Powrót do góry
seataltea

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Futoma/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1,9TDI BKC 2005
Piwa: 19/2
Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 16:58
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Tak, ustawiłem, że świecą cały czas tzn. również po zapłonie przy włączonych światłach postojowych/mijania i wtedy jasność reguluje razem z deską rozdzielczą Smile
Dlaczego na czerwono? Jakoś ten kolor mi najbardziej do Seata pasuje Smile Poza tym oświetlenie wbudowane w lusterko wsteczne jest koloru czerwonego i daje delikatne światło, tak samo chciałem mieć Footwella by nie świeciło i rozpraszało podczas jazdy tylko dawało kolorową poświatę coś jak oświetlenie Ambiente Wink
Jeśli mi się znudzi to 5 minut i wszystkie żarówki wymienione Smile
_________________
Tak, mam VCDSa Wink
Powrót do góry
puder

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: było Toledo III 1.9 TDi 105 kM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 18:47
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Lubisz nastrojowe oświetlenie Laughing
Powrót do góry
seataltea

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Futoma/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1,9TDI BKC 2005
Piwa: 19/2
Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 21:24
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Tak właśnie Razz
_________________
Tak, mam VCDSa Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 21:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
phalt

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Altea 1,6
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 00:27
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Ja mam salonową Alteę, czyli ubogą. Nie mam komputera pokładowego. Gdzie powinienem się podpiąć oraz czy będę musiał komputer podłączać do auta i coś zmieniać?
Dziękuję.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Manuale


SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatLeon

14 800

2006r.

229 000 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System