Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Altea ) Footwell light



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seataltea

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Futoma/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1,9TDI BKC 2005
Piwa: 19/2
Wysłany: Nie 07 Kwi 2013, 15:27
Temat postu:

Footwell light


Footwell light - oświetlenie przestrzeni nóg

Witam,

Jakiś czas temu podczas sprzątania zauważyłem pod przednimi fotelami znajdują się otwory pasujące wymiarami pod lampki, no i fotele są polskiej produkcji Wink



Poszukałem w internecie informacji i znalazłem, że są to otwory pod footwel light, czyli oświetlenie przestrzeni nóg. W wolnej chwili postanowiłem założyć takie oświetlenie do Altei Cool

Co będzie potrzebne:
    -lampki 4szt, moje pochodzą od Passata B5 (3B0 947 415 B) co ważne są to lampki obudowane, co w przypadku zastosowania zwykłych żarówek jest ważne, by lampka nie nagrzewała gąbki fotela,
    -wtyczki do lampek 4szt (893 971 632) kupiłem je razem z lampkami,
    -kilka metrów przewodu 0,5mm2 w zupełności wystarczy,
    -kabelek z pinem pasującym do wtyczki Bordnetz'a (wymieniałem Bordnetz także mam dodatkowe wtyczki Smile ),
    -złącze 2-pinowe 2szt, by nie pozbawić się możliwości wyciągnięcia przednich foteli, zastosowane przeze mnie to MATE-N-LOCK,
    -drobnica typu konektorki, oczka kablowe,
    -program diagnostyczny, w celu aktywacji Footwella,


Montaż zaczynamy od wyciągniącia przednich foteli, odkręcamy 4 śruby (kluczem Spline M10) odpinamy wtyczkę od poduszki i wyciągamy razem z prowadnicami. Zastosowane lampki:





i wtyczki do nich:



Przewody zakończone wtyczkami umieściłem w peszlu od poduszki, żeby nigdzie się nie plątał Smile





Wkładamy lampkę. Pasuje idealnie Smile



i próba jeśli świeci to następny fotel Smile Zastosowałem diodowe odpowiedniki żarówek W5W w jedynym słusznym kolorze czyli
Cool



Dobrze, fotele są. Zabieramy się za przód. Tutaj nie ma przygotowanych otworów, także kwestia wyobraźni Smile byle w miarę symetrycznie i lampki nie kolidowały z nawiewami. Strona kierowcy:



i pasażera:



Teraz musimy położyć wiązki elektryczne łączące wszystkie światełka. Niestety nie mam zdjęć z tego etapu, tak mnie to pochłonęło, że nie chciałem się odrywać Very Happy Dodatkowo na tym etapie podciągnąłem dodatkowy przewód w okolice schowka pasażera, by go też podświetlić, bardzo mi tego brakuje, a jest w nim przygotowane miejsce również pod taką samą lampkę jak do Footwella Smile
W każdym razie wszystkie lampki połączone są równolegle. U mnie wygląda to tak:



Złączki łączące fotele z podwoziem mogą być dowolne, ja użyłem złącz MATE-N-LOCK 2 pinowe, bo takie akurat miałem pod ręką Wink



Gdy połączymy wszystkie lampki odnajdujemy w Bordnetz'ie wtyczkę B i uzupełniamy ją o brakujący pin nr 7 i tam podpinamy lampki. Wszystkie wiązki zabezpieczyłem materiałową taśmą. Składamy wszystko i podpinamy komputer w celu aktywacji Footwella. W sterowniku elektryki (Bordnetz) zaznaczamy w bajcie 0 bit 2 i jest Smile
Możemy jeszcze ustawić jasność w zakresie od 20 do 100%, z poziomu komputera lub w zakładce Light & Vision.



Footwell będzie działał tak jak lampki oświetlenia wnętrza tzn. po otwarciu drzwi lub otworzeniu z pilota i to działa z każdym Bordnetz'em. Posiadacze Bordnetza 3C8 w wersji 30 bajtowej Highline (czyli ja Smile ) mają dodatkowo możliwość aktywacji Footwella podczas jazdy. Wtedy jego jasność reguluje się regulatorem podświetlenia deski rozdzielczej.
Zdjęcia trochę zruszone, ale chyba wiadomo o co chodzi Wink
Przy włączonych lampkach w podsufitce:





... i przy wyłączonych:




_________________
Tak, mam VCDSa Wink


Ostatnio zmieniony przez seataltea dnia Wto 09 Kwi 2013, 18:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
puder

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: było Toledo III 1.9 TDi 105 kM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 16:28
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Ustawiłeś je tak że świecą cały czas, czy tylko przy otwartych drzwiach? No i czemu na czerwono?
Powrót do góry
seataltea

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Futoma/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1,9TDI BKC 2005
Piwa: 19/2
Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 16:58
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Tak, ustawiłem, że świecą cały czas tzn. również po zapłonie przy włączonych światłach postojowych/mijania i wtedy jasność reguluje razem z deską rozdzielczą Smile
Dlaczego na czerwono? Jakoś ten kolor mi najbardziej do Seata pasuje Smile Poza tym oświetlenie wbudowane w lusterko wsteczne jest koloru czerwonego i daje delikatne światło, tak samo chciałem mieć Footwella by nie świeciło i rozpraszało podczas jazdy tylko dawało kolorową poświatę coś jak oświetlenie Ambiente Wink
Jeśli mi się znudzi to 5 minut i wszystkie żarówki wymienione Smile
_________________
Tak, mam VCDSa Wink
Powrót do góry
puder

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: było Toledo III 1.9 TDi 105 kM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 18:47
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Lubisz nastrojowe oświetlenie Laughing
Powrót do góry
seataltea

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Futoma/Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Altea Stylance 1,9TDI BKC 2005
Piwa: 19/2
Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 21:24
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Tak właśnie Razz
_________________
Tak, mam VCDSa Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 08 Kwi 2013, 21:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
phalt

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Altea 1,6
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 00:27
Temat postu:

Re: ( Seat Altea ) Footwell light


Ja mam salonową Alteę, czyli ubogą. Nie mam komputera pokładowego. Gdzie powinienem się podpiąć oraz czy będę musiał komputer podłączać do auta i coś zmieniać?
Dziękuję.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Altea ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Altea »

Opinie o samochodach Seat Altea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Altea ) Manuale


SeatLeon

36 500

2012r.

227 000 km

śląskie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System