Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Alhambra ) hamulec ręczny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pinio40

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Subkowy
Posiadane auto: Seat Alhambra 1900 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 13:17
Temat postu:

hamulec ręczny


Witam. Od pewnego czasu hamulec ręczny po zaciągnięciu nie odbija do końca. Zdiałem zapieczone mechanizmy i przeczyściłem nasmarowałem a i tak nie odbija do końca. Pytanie brzmi, czy musze wymienić cały mechanizm na nowy czy jest sposób na regenerację
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 14:14
Temat postu:

( Seat Alhambra ) hamulec ręczny


Jakie mechanizmy czyściłeś Question Jeśli czyściłeś dźwignie na zaciskach to zostają jeszcze linki które mogą być skorodowane w pancerzach , co prowadzi do zacinania się ręcznego.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 22:07
Temat postu:

Re: ( Seat Alhambra ) hamulec ręczny


pytanie z kwietnia ale odpowiem i na to....
przy zacinającym się ręcznym,nie wystarczy samo smarowanie...
jest to poprawa krótkoterminowa..
dlaczego tak się dzieje??
jeżdzi sobie kierowca,naciska na pedały,zmienia biegi,a tu z każdym przejechanym kilometrem,woda omiata podwozie i pogłebiają się zjawiska korozyjne podwozia....
przy tylnych zaciskach hamulców tarczowych,dzwigienka ręcznego wychodzi bezpośrednio z cylindra hamulcowego..
jest ona uszczelniona małym oringiem od strony cylinda i grzybkowym uszczelnieniem od strony podwozia.
najczęściej uszczelnienie od strony podwozia traci szczelność i wtedy dostaje się tam woda...solanka i inne świństwo...i po pewnym czasie zaczyna korodować ośka dzwigienki ręcznego.
korozja powiękasza kilkukrotnie odjętość metalu na którym się rozwija i wtedy następuje zatarcie i dzwigienka nie odbija..
ręczny się "grzeje"niekiedy nawet znacznie,że obręczy nie można dotknąć i pachnie paloną gumą(cierpi opona.... Crying or Very sad ) Twisted Evil
zdiagnozowanie usterki,czy to to dotyczy zatarcia ośki ręcznego przy zacisku jest prosta..
po zaciągnięciu ręcznego i następnie spuszczeniu go...dzwigienka przy zacisku,ma powracać płynnie w pozycję neutralną.
jeśli nie wraca, a linka nie jest zatarta,to wina jest własnie w zatarciu omawianego przeze mnie problemu który opiszę poniżej...
co należy wtedy zrobić...??
doraźnie tak jak na wstępie...popryskać rozruszać..ale w terminie do tygodnia..no dwóch tygodni czasu,należy zająć się naprawą regeneracją zacisku...
do kupienia są komplety regeneracyjne(z uszczelkami cena do 30 zł na jeden zacisk)),
trzeba tylko zwrócić uwagę,żeby komplet był pełny ..włącznie z oringiem uszczelnienia dzwigienki w wewnątrz zacisku i na zewnątrz!!!
co jeśli się tylko popryska i odblokuje dzwigienkę bez naprawy regeneracyjnej z wymianą uszczelnień..?
wtedy...po jakimś czasie straci szczelność uszczelnienie wewnętrzne i wypsyka się z jednej sekcji cały płyn hamulcowy...
wtedy dodatkowo (jeśli nie zginiemy z braku potrzebnej na drodze siły hamowania) do roboty odpowietrzenie całego układu hamulcowego włącznie z ABS i sprzęgłem,a to już grubsza robota z którą nie każdy sobie poradzi...
regeneracja zacisku też nie jest dla laików,bo potrzeba trochę wiedzy technicznej i talentu,żeby ją właściwie przeprowadzić..
trzeba będzie wymontować z pojazdu cały zacisk..
rozebrać go,wyczyścić ..wypiąć pierścień segera,ze środka cylinderka (potrzebne odpowiednie kleszczyki z długimi końcówkami,cena od 70 zł...nie wiem czemu to takie drogie..ja zrobiłem sobie sam takie końcówki i zaoszczędziłem)
i to tyle mądrości..którą sam przerabiałem na własnej skórze
efekt zregenerowane 2 tylne zaciski i autko hula... Razz
ważne!!w grzybek uszczelniający...cylinder..tłok i inne uszczelnienia należy w czasie montażu nasmarować smarem do zacisków hamulcowych,
ja użyłem..bremszylinder-paste firmy ATE..współpracuje z płynami dot 3...4...i 5.1.. Cool (zwłaszcza w grzybek naładować go na ful..niech uszczelnia i zabezpiecza przed korozją !!)
po czynnościach naprawczych nieodzowne odpowietrzenie tylnego hamulca,gdzie był naprawiany zacisk...
na koniec,przyczyną nie odbijania ręcznego,może być też problem z pękającą linką ręcznego,której druty blokują się w pancerzu,więc wtedy pozostaje wymiana linki,która jest dość prostą czynnością,ja nie miałem tego problemu...
przy wymianie linki,dobrze jest ją choć w końcowych fragmentach..na wyjściach,posmarować smarem silikonowy i tylko takim!!!!....normalny smar(np.towot) na bazie ropopochodnych,niszczy wyłożenie teflonowe pancerza i linki
pozdro Cool
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Alhambra ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Alhambra »

Opinie o samochodach Seat Alhambra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Alhambra ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


SeatIbiza

14 800

2012r.

195 000 km

mazowieckie

SeatLeon

49 900

2016r.

115 000 km

wielkopolskie

SeatAltea XL

25 900

2011r.

170 425 km

warmińsko-mazurskie

SeatExeo

32 000

2013r.

213 000 km

śląskie

SeatIbiza

13 800

2009r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System