Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Nie równa praca silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinb87

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 21:23
Temat postu:

Nie równa praca silnika


Zaczęło się od lekkiego falowania obrotów między 900 a 1000 obr. po pewnym czasie wskazówka zawieszała np. na 1000 obr. i tak zostawała do ponownego wciśnięcia gazu. Zapadła decyzja o czyszczeniu przepustnicy zrobiłem to sam za pomocą pędzelka i benzyny ekstrakcyjnej. Następnie adaptacja przepustnicy, niestety Polski Vag który posiadam nie miał takiej opcji więc musiałem podjechać do mechanika (1 km) podłączył swój komputer i tu dopiero zaczęły się problemy. Przeprowadził adaptację a obroty falowały jeszcze gorzej pomiędzy 750 a 1100. Przejechaliśmy się i dalej nic, ponowna adaptacja ( oczywiście na wyłączonym silniku). Zwrócił uwagę na to że auto nie ma mocy oraz po delikatnym puszczeniu pedału gazu następuje "stop" jakby ktoś depnął na hamulec na sekundę. Wymienił wszystkie świece, kable i cewkę bo była przepalona. Po włączeniu silnika dalej szarpało jakby szedł na 3 gary. Moc wróciła auto idzie nie do poznania ale na biegu jałowym obroty dalej falują. Na kompie wywalało błąd sondy więc wymienił i dalej nic.
Przy dodaniu gazu w obudowie przepustnicy coś przeskakuje nie jest to odgłos płynnego ruchu tak więc zamówił mi nową ale jeszcze nie jest zamontowana. Po tych wszystkich wymianach finansowo jestem zrujnowany może ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić ? aby nie wchodzić w niepotrzebne koszty.
_________________
marcin
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 17:21
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Nie równa praca silnika


Uhh, no to faktycznie... ja na razie nie ruszyłem tematu falowania obrotów - słyszałem wersję, że "ten typ tak ma" i cholera wie, co to może być, a nie widzi mi się takie wymienianie, jak zrobiłeś Ty Smile

Ponoć częstą przyczyną falowania obrotów jest uszkodzenie czujnika położenia wału korbowego - było trochę o tym na forum (zarówno tym jak i LeonClub).

Ja tak może jeszcze zapytam - zmieniałeś seryjne radio na jakieś inne?
Powrót do góry
marcinb87

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 18:33
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Nie równa praca silnika


Radia nie zmieniałem. Moim leonem na razie nie da się jeździć obroty zbyt mocno falują. Za jakąś godzinkę idę do niego zobaczyć co zdziałał i powiem mu o tym czujniku. Na razie zrobił wymian na ponad 2000 zł Shocked . Ale jeżeli to nie przepustnica ani przepływka to odpadnie 1100 zł.
Przeczytałem mnóstwo postów na temat falowania obr. ale praktycznie każdy miał coś innego uszkodzonego
_________________
marcin
Powrót do góry
marcinb87

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 19:54
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Nie równa praca silnika


Falujące obroty opanowane.
Wymiana świec, kabli, i cewki była potrzebna ponieważ kable były stare a cewka była przepalona.
A wracając do obrotów czyszczenie przepustnicy, adaptacja i wymiana sondy dały tyle że na zimnym silniku obroty trzymały się ale gdy silnik zaczął nabierać temp. falowanie wracało. Następnie wymiana czujnika masy powietrza i akurat w moim przypadku to był strzał w 10 Very Happy
Jeżeli ktoś ma podobne problemy mogę polecić mechanika...
_________________
marcin
Powrót do góry
marcinb87

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 16:50
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Nie równa praca silnika


Witam
Chciałbym odświeżyć temat nierównej pracy silnika.
Po wszystkich wymianach tzn: przepływka, lambda, świece, kable, cewka, czujnik temp i termostat. Obroty na wolnych znowu falują. Pomiędzy 1000-1300 tym razem stawiam na to że gdzieś zasysa lewe powietrze. Otworzyłem maskę i po dodaniu gazu słychać delikatny świst w okolicach rozrządu.
Zamieściłem filmik na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=tKdOk3yyOWs&feature=youtu.be
może ktoś miał podobne objawy i może doradzić czy to może być to o czym myślę ?
_________________
marcin
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 16:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcinb87

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 13:54
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Nie równa praca silnika


Widzę że nie napisałem co było przyczyną: czujnik ciśnienia oleju na pompie wspomagania - koszt zamiennika 67 zł.
_________________
marcin
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2014, 00:50
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Nie równa praca silnika


witam dołączę się do twojego tematu bo mi tez potrafią falować obroty tylko u mnie to wyglada tak że na rozgrzanym silniku od 600 obrotów do800/ 900 potrafia sobie skakać, dodam że jeżdzę ciagle po miejscie i w korkach potrafi sie to pokazywac ale i jak i stane po pewnym odcinku wiekszym też to sie pokazuje.jak do tego dojsc ?wymieniac wszystko po kolei troche nie bardzo..?
Powrót do góry
marcinb87

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Mar 2014, 09:10
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Nie równa praca silnika


Pierwsze zacznij od wyczyszczenia przepustnicy i adaptacji Vagiem. Odpięcie klem itp. nic nie daje. Adaptacje VAG robi się na wyłączonym silniku to jest bardzo ważne !
_________________
marcin
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 20:52
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Nie równa praca silnika


wytłumacz mi kolego jeszce o co chodzi z ta adaptacja przepustnicy na czym to polega i co trzeba zrobic by dzialala tak jak powinna po wyczyszczeniu?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatLeon

19 900

2009r.

192 000 km

mazowieckie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie

SeatLeon

30 000

2019r.

215 000 km

lubelskie

SeatToledo

9 900

2004r.

240 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System