Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala (rozrusznik kreci)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jogurt24

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: seat leon 1.6 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 18:55
Temat postu:

seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala (rozrusznik kreci)


witam mam problem z moim leonem. od tygodnia nie odpala w ogole. zmienilem akumulator i dalej nic. rozrusznik kreci a pozatym zero reakcji... prosze o pomoc. co moge sam sprawdzic? dodam,ze nie znam sie na samochodach... pozdrawiam
Powrót do góry
Czarny Leon

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Leon m1 '06 1.9 AXR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 00:48
Temat postu:

seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala


Nie masz alarmu albo jakiegoś innego zabezpieczenia? Sprawdź czy jest iskra jak silnik kręci posłuchaj czy pompa pracuje. Najlepiej podpiąć pod komputer.
Powrót do góry
andrewendrju

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Ibiza 1,2 2003r z gazem
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 11:55
Temat postu:

Re: seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala (rozrusznik kreci)


jogurt24 napisał:
co moge sam sprawdzic? dodam,ze nie znam sie na samochodach


nic. poszukaj serwisu
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 19:04
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala (rozrusznik kreci)


Koledzy wyżej - jak macie takie rady, to zatrzymajcie je dla siebie... bo są one bardzo pomocne, po prostu "jak cholera". Dobrze, że nie powiedzieliście jeszcze, żeby chłopak auto od razu zezłomował...

Jakby alarm odcinał, to ten domyślny (taki jak u mnie w wersji Signo) przy próbie kręcenia się załącza i zaczyna wyć...

Sprawdzić na dobry początek możesz kilka rzeczy, natomiast wymaga to jakiejś podstawowej wiedzy albo chociaż chęci, aby to zrobić. Przede wszystkim zacząłbym od podawania paliwa - może coś się zatkało, zdechła pompa itp. Dawno wymieniałeś filtr paliwa? Potem przewody elektryczne z cewkami - może jest gdzieś przerwa.

Zanim zacząłbym dłubać dalej, to dobrze by było podpiąć się pod kompa (zamówić sobie interfejs OBDII na Alledrogo) - zapłacisz za to 50zł z wysyłką i będziesz miał na zawsze, a w serwisie jednorazowe podpięcie kosztuje 100zł+. Jeżeli coś dziwnego się dzieje, to pewnie są zlogowane błędy.
Powrót do góry
andrewendrju

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Ibiza 1,2 2003r z gazem
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 19:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala (rozrusznik kreci)


bardzo dobrze odpowiedziałem - pytanie było co może sprawdzić samemu nie mając pojęcia o samochodach ? - odpowiedź nic .
to co mógł już sprawdził .

- zacznie grzebać samemu - narobi więcej szkód niż naprawi - wyjdzie go to dwa razy drożej dwa razy dłużej .
potem będzie ,że samochód do dupy.

najważniejsza zasada jak sie nie umie to sie samemu nie grzebie.
to jest pomoc na internet.
po co mu wskazówka przerwa na przewodach - jak to sprawdzi jak nie wie jak , czym jak nie ma narzędzi ?
po co mu interfejs jak sie nie zna ?

nie musi tego wiedzieć/umieć - wystarczy ,że wie kto to potrafi.
nie mam lepszej rady dla kolegi .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 19:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Czarny Leon

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Leon m1 '06 1.9 AXR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2013, 23:50
Temat postu:

seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala


Drogi jurcio6
Zaproponowałeś to samo co ja więc nie rozumiem o co Ci chodzi. "Potem przewody elektryczne z cewkami - może jest gdzieś przerwa" - ja to nazwałem brakiem iskry. "Przede wszystkim zacząłbym od podawania paliwa - może coś się zatkało, zdechła pompa" - ja to nazwałem sprawdzeniem pompy paliwa. Cieszę się, że masz wersję Singo i domyślny alarm, który przy próbie kręcenia zaczyna wyć ... Wszystkie Seaty tak mają? Raczej nie. Zwracam tylko uwagę, że po odłączeniu akumulatora coś się mogło zablokować ( miałem tak w Rover 414 - dzięki tamu forum nie musiałem jechać do servisu ). "Zanim zacząłbym dłubać dalej, to dobrze by było podpiąć się pod kompa " - napisałem tylko, że najlepiej podpiąć pod kompa - nie wysyłam do serwisu, nie zalecam kupna na Allegro - na dzień dzisiejszy jest to tak dostępne, że wystarczy popytać znajomych.
W związku z powyższym nie rozumiem jak "Koledzy wyżej - jak macie takie rady, to zatrzymajcie je dla siebie... bo są one bardzo pomocne, po prostu "jak cholera". Dobrze, że nie powiedzieliście jeszcze, żeby chłopak auto od razu zezłomował... " odnosi się do moich rad...
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 08:45
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala (rozrusznik kreci)


Sorry kol. Czarny Leon, chodziło mi o wypowiedź kol. andrewendrju oczywiście.

Dokładnie tak, jak napisałeś, co z resztą potwierdziłem i ja - od sprawdzenia tych rzeczy należy zacząć.

Cytat:
po co mu wskazówka przerwa na przewodach - jak to sprawdzi jak nie wie jak , czym jak nie ma narzędzi ?
po co mu interfejs jak sie nie zna ?

A po co jest internet? Przecież to wszystko można znaleźć bez większego problemu. Nie zna się na interfejsie - myślę, że jest na tym forum kilka osób, które z chęcią pomogą. Jest wiele rzeczy, które ja sam potrafiłem wyeliminować dzięki pomocy kolegów z forów a też mechanik ze mnie żaden..

Generalnie moje zdanie jest takie, że jeżeli nie chcesz tutaj pomóc, to nie ma sensu, żebyś się produkował - po prostu omiń temat szerokim łukiem, zamiast bić pianę. Naprawdę nie rozumiem takiego podejścia..
Powrót do góry
grzesiekw17

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 539
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: seat Toledo II signo 1,8 20V, Bmw e90 318i
Piwa: 31/3
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 13:36
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala (rozrusznik kreci)


No niby po to jest to forum żeby sobie pomagać ale to pytanie jest z z serii "Coś mi puka co to może być?". Nawet gdyby przypadkiem udało się komuś trafnie określić źródło pukania, czy przyczynę niemożliwości uruchomienia jak w tym przypadku to co osobie pytającej po tak zdobytej wiedzy kiedy i tak nie będzie wiedziała jak ją użyć. Mimo wszystko znajomość podstaw działania i budowy samochodu wskazana, inaczej dyskusja nie ma sensu.
Powrót do góry
jogurt24

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: seat leon 1.6 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lut 2013, 23:50
Temat postu:

seat leon 1.6 benzyna 2000r nie odpala (rozrusznik kreci)


dzieki wszystkim za porady... mam zamiar kupic kabel i sprawdzic bledy bo mam juz program vag na kompie. pozdro dla wszystkich. jesli auto zostanie naprawione to napisze na forum co bylo nie tak.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatLeon

23 000

2009r.

190 000 km

śląskie

SeatIbiza

28 800

2008r.

232 000 km

mazowieckie

SeatMii

15 900

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatLeon

46 900

2014r.

175 990 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System