Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Szybko rozładowujący sie akumulator.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BeFree

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.4,60km (95r.)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 17:12
Temat postu:

Szybko rozładowujący sie akumulator.


W swojej cordi 1.4 (95r) mam nowy akumulator-50 ah.Niestety,ale przy 3 dniowym postoju na mrozie,akumulator padł.Jest to dziwne,ponieważ nowy akumulator powinien potrzymac trochę dłużej.Rozmawiałem ze znajomym,stwierdził,ze problem może tkwić w zabezpieczeniach,otóż w mojej cordobie mam immo,alarm i centralny zamek(otwierany z pilota).Prawdopodobnie wszystkie te "bajery" były zakładane odzielnie.Co sądzicie o wymontowaniu alarmu i immo?Dodam,ze samochód jest odpalany ze startera-guzika.
Słyszałem,że problem może tkwić w kablach,że aku może rozladowywać sie przez zwarcie.Co o tym sądzicie?Mam teraz dylemat,czy jest to wina akumulatora,czy może mojego samochodu.Jutro mam zamiar zawiezc aku do sklepu na gwarancje.

Reg. pkt. 20
NED
Powrót do góry
BeFree

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.4,60km (95r.)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 14:12
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Szybko rozładowujący sie akumulator.


Widzę,że nikt sie nie wypowiedział.Właśnie odebrałem samochód od elektromechanika.Problem rozwiązany.Akumulator rozładowywał sie przez wadliwy alarm i immo-pobieraly b.duzo prądu.Wszystko zostało wymontowane.Teraz jest ok.Mam nowy akumulator firmy ZAP 50ah.Kupiony 3 tyg. temu.Jednak przez tą awarie rozładował się do zera,mechanik troche go podładował ale napewno nie na max.
Czy powinienem go naładować prostownikiem na max?Nie wiem czy powinienem tak robić w przypadku nowego aku.Muszę zaznaczyć,ze samochód trzymam pod chmurką Smile,ale jeśli wiem,że samochód ma stać nie ruszany przez np. 2 dni,to akumulator zostawiam w piwnicy.Co powinienem zrobić?
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 16:39
Temat postu:

szybko rozladowujacy sie akumulator


witam. mam problem z akumulatorem. / myslalem ze juz po problemie /miesiac temu stalem 3 dni bylo zimno i rozladowal mi sie akumulator 2letni . po naladowaniu podjechalem do elektryka i stwierdzil ze to alternator jest uszkodzony, faktycznie naprawa byla konieczna /diody lozyska szczotki/odlaczylem webasto zeby wyeliminowac pobor pradu . jakie bylo moje zdziwenie jak po 2 dniach postoju dzisiaj akumulator padl? kolega podwiozl mnie do elektryka i zostawilem tam akum. do spawdzenia za pare dni mam podjechac / po swietach/ zeby szukac przyczyny poboru pradu. mam sam. seat altea 2.0 tdi 140 kM automat. poprzednim razem po naprawie alternatora bylo sprawdzane ladowanie i poboru pradu po wlaczeniu alarmu nie bylo nawet po kilkunast minutach. czy radio - alarm-dodatkowy - zestaw glosno mowiacy moze byc problemem czy jeszcze cos innego ? pomocy!!! moze jakies sugestie ? pozdawiam
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 17:53
Temat postu:

szybko rozladowujacy sie akumulator


witam. cd. przygod z akumulatorem ! dzisiaj pojechalem odebrac akumulator od elektryka i wyeliminowac wszystkie przyczyny rozladowania . okazalo sie ze 2 letni akum. naladowany wystawiony na 2 godz. na zewnatrz warsztatu . minus 5 stopni traci swoja wartosc. wniosek do wymiany. zadnego innego poboru /radio alarm zest gl mowiacy/ po wlaczeniu alarmu nie pobiera pradu . elektryk znalazl problem. jak odpale sam. i wlacze ogrzewanie to wlaczaja sie SWIECE ZAROWE PODGRZEWAJACE PLASZCZ WODNY . i jak akumulator jest slaby to alternator nie jest w stanie go doladowac . wymienil mi REGLER w alternatorze zeby lepiej doladowywal akum. bo korzystam z sam na krotkich odcinkach ./ podobnie jak kier. TAXI / teraz czekam na decyzje bo oddalem akum. do service bo byl na gwarancji . pozdrawiam
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 16:47
Temat postu:

szybko rozladowujacy sie akumulator


witam. w wigilie dostalem nowiutki akumulator / wymiana gwarancyjna / narazie jest wszystko ok . pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 16:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2013, 18:59
Temat postu:

szybko rozladowujacy sie akumulator


witam. przepraszam ze zanudzam ale moja przygoda z akumulatorem sie nie zakonczyla. stalem 1 dzien bez jazdy i sam. nie odpalil. bylem wsciekly . zaczalem szukac innego " LEKARZA " od samochodu. dzisiaj podjechalem i zostawilem sam. o 10 rano. o 16tej dostalem wiadomosc ze usterka zostala znaleziona i czekaja na MODUL KOMFORTU . mial takie pobory pradu ze po paru godzinach zaden akumulator nie wytrzyma. mam nadzieje ze to juz naprawde koniec moich problemow . mam nadzieje ze moje opisy pomoga komus w diagnostyce wlasnych problemow .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatMii

17 999

2013r.

206 000 km

warmińsko-mazurskie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System