Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Cordoba ) Szybko rozładowujący sie akumulator.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BeFree

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.4,60km (95r.)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 17:12
Temat postu:

Szybko rozładowujący sie akumulator.


W swojej cordi 1.4 (95r) mam nowy akumulator-50 ah.Niestety,ale przy 3 dniowym postoju na mrozie,akumulator padł.Jest to dziwne,ponieważ nowy akumulator powinien potrzymac trochę dłużej.Rozmawiałem ze znajomym,stwierdził,ze problem może tkwić w zabezpieczeniach,otóż w mojej cordobie mam immo,alarm i centralny zamek(otwierany z pilota).Prawdopodobnie wszystkie te "bajery" były zakładane odzielnie.Co sądzicie o wymontowaniu alarmu i immo?Dodam,ze samochód jest odpalany ze startera-guzika.
Słyszałem,że problem może tkwić w kablach,że aku może rozladowywać sie przez zwarcie.Co o tym sądzicie?Mam teraz dylemat,czy jest to wina akumulatora,czy może mojego samochodu.Jutro mam zamiar zawiezc aku do sklepu na gwarancje.

Reg. pkt. 20
NED
Powrót do góry
BeFree

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.4,60km (95r.)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 14:12
Temat postu:

Re: ( Seat Cordoba ) Szybko rozładowujący sie akumulator.


Widzę,że nikt sie nie wypowiedział.Właśnie odebrałem samochód od elektromechanika.Problem rozwiązany.Akumulator rozładowywał sie przez wadliwy alarm i immo-pobieraly b.duzo prądu.Wszystko zostało wymontowane.Teraz jest ok.Mam nowy akumulator firmy ZAP 50ah.Kupiony 3 tyg. temu.Jednak przez tą awarie rozładował się do zera,mechanik troche go podładował ale napewno nie na max.
Czy powinienem go naładować prostownikiem na max?Nie wiem czy powinienem tak robić w przypadku nowego aku.Muszę zaznaczyć,ze samochód trzymam pod chmurką Smile,ale jeśli wiem,że samochód ma stać nie ruszany przez np. 2 dni,to akumulator zostawiam w piwnicy.Co powinienem zrobić?
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 16:39
Temat postu:

szybko rozladowujacy sie akumulator


witam. mam problem z akumulatorem. / myslalem ze juz po problemie /miesiac temu stalem 3 dni bylo zimno i rozladowal mi sie akumulator 2letni . po naladowaniu podjechalem do elektryka i stwierdzil ze to alternator jest uszkodzony, faktycznie naprawa byla konieczna /diody lozyska szczotki/odlaczylem webasto zeby wyeliminowac pobor pradu . jakie bylo moje zdziwenie jak po 2 dniach postoju dzisiaj akumulator padl? kolega podwiozl mnie do elektryka i zostawilem tam akum. do spawdzenia za pare dni mam podjechac / po swietach/ zeby szukac przyczyny poboru pradu. mam sam. seat altea 2.0 tdi 140 kM automat. poprzednim razem po naprawie alternatora bylo sprawdzane ladowanie i poboru pradu po wlaczeniu alarmu nie bylo nawet po kilkunast minutach. czy radio - alarm-dodatkowy - zestaw glosno mowiacy moze byc problemem czy jeszcze cos innego ? pomocy!!! moze jakies sugestie ? pozdawiam
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 17:53
Temat postu:

szybko rozladowujacy sie akumulator


witam. cd. przygod z akumulatorem ! dzisiaj pojechalem odebrac akumulator od elektryka i wyeliminowac wszystkie przyczyny rozladowania . okazalo sie ze 2 letni akum. naladowany wystawiony na 2 godz. na zewnatrz warsztatu . minus 5 stopni traci swoja wartosc. wniosek do wymiany. zadnego innego poboru /radio alarm zest gl mowiacy/ po wlaczeniu alarmu nie pobiera pradu . elektryk znalazl problem. jak odpale sam. i wlacze ogrzewanie to wlaczaja sie SWIECE ZAROWE PODGRZEWAJACE PLASZCZ WODNY . i jak akumulator jest slaby to alternator nie jest w stanie go doladowac . wymienil mi REGLER w alternatorze zeby lepiej doladowywal akum. bo korzystam z sam na krotkich odcinkach ./ podobnie jak kier. TAXI / teraz czekam na decyzje bo oddalem akum. do service bo byl na gwarancji . pozdrawiam
Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 16:47
Temat postu:

szybko rozladowujacy sie akumulator


witam. w wigilie dostalem nowiutki akumulator / wymiana gwarancyjna / narazie jest wszystko ok . pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 16:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rysiekkrk

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Seat Altea
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2013, 18:59
Temat postu:

szybko rozladowujacy sie akumulator


witam. przepraszam ze zanudzam ale moja przygoda z akumulatorem sie nie zakonczyla. stalem 1 dzien bez jazdy i sam. nie odpalil. bylem wsciekly . zaczalem szukac innego " LEKARZA " od samochodu. dzisiaj podjechalem i zostawilem sam. o 10 rano. o 16tej dostalem wiadomosc ze usterka zostala znaleziona i czekaja na MODUL KOMFORTU . mial takie pobory pradu ze po paru godzinach zaden akumulator nie wytrzyma. mam nadzieje ze to juz naprawde koniec moich problemow . mam nadzieje ze moje opisy pomoga komus w diagnostyce wlasnych problemow .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Cordoba »

Opinie o samochodach Seat Cordoba - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Cordoba ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

44 990

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

SeatArosa

6 490

2003r.

199 080 km

pomorskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

344 530 km

mazowieckie

SeatIbiza

16 490

2010r.

154 501 km

pomorskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System