Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekpulawy

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Seat Leon 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 00:21
Temat postu:

Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Witam

Chciałbym się doradzić odnośnie remontu silnika a mianowicie kupiłem leona benzyniaka 1.6 po zakupie wymieniłęm kompletnie rozrząd wraz z całym osprzętem do tego sonda lambda, czujnik ciśnienia oleju, termostat, akumulator + nowe zimowki no i do kosztów zakupu auta należy doliczyć również jego rejestrację, dojazd po niego i oczywiście robociznę (łącznie daje to około 3,5 tys) Okazało się teraz że skubaniec bierze olej i konieczna jest wymiana pierścieni, +szlif cylindrów, wymiana uszczelniaczy itd a zatem czy warto inwestowac w taką naprawą która kosztować będzie wraz z robotą około 3 tys ?? Myslalem rownież by sprzedać go a poszukać czegoś innego ale znowu biorąc pod uwagę to że będę musiał po niego jechać rejestrować, wymieniać rozrząd i osprzęt wyjdzie mi kwota nie wiele mniejsza i mimo to nie będę miał pewności 100% że w innym aucie nie wyjdzie za jakiś czas jakaś wada Co wg Was lepsze ???
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 08:45
Temat postu:

( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Witam.
A na jakiej podstawie twierdzisz że jest konieczny kapitalny remont Question być może wystarczy zmienić uszczelniacze .
Trzeba zmierzyć ciśnienie na cylindrach zrobić próbę olejową i wtedy podjąć decyzję co zrobić.
Ile tego oleju bierze
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
marekpulawy

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Seat Leon 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 10:01
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


No wiem bo dopiero co od mechanika z nim wróciłem, a mechanik wiem że raczej w miarę kumaty koleś i stwierdził że pierścienie do wymiany a przy tym od razu wymienia się uszczelniacze, uszczelki itd i cała taka przyjemność z robotą koło 3 tys zł, a co do oleju to koło 2 l/1000km taki mam ubytek. Ciśnienie było mierzone, i były sprawdzane świece

Nie ma potrzeby cytowania posta jeśli odpowiada się bezpośrednio pod nim (chyba że jest to cytat )
NED
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 10:26
Temat postu:

( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Jakie wartości ciśnienia miały poszczególne cylindry Question jeśli ten mechanik po sprawdzeniu ciśnienia i świec stwierdził że silnik jest do remontu to moja rada zmień go. A co do "kumatości" to oni dokładnie kumają jak wyrzeźbić klienta z kasy.
Jak jest z dymieniem auta czy najbardziej dymi tylko rano po odpaleniu czy cały czas bo to ma dość duże znaczenie.Następna sprawa to jak pracuje silnik czy nie szarpie jak jest z mocą i odpalaniem.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
marekpulawy

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Seat Leon 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 16:05
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Hej no powiem Ci że o to nie pytałem (o wartości ciśnienia) co do dymienia to nie zauważyłem by zbytnio dymił,, silnik pracuje równomiernie, nie szarpie problemów z odpaleniem nie mam ale z mocą jest lipa bo jest muł....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 16:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gregor30

Dyskutant



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: SEAT TOLEDO II 1.8 20V SIGNO 1999r + LPG STAG 4
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 20:03
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


spotkałem sie kiedyś z sytuacją że ubytek oleju spowodowany był uszkodzona uszczelka od głowicy i silnik spalał olej. Ponadto weź pod uwagę fakt czy mechanik dobrze wykona remont silnika, bo ja już kiedyś w poprzednim samochodzie miałem remont silnika spowodowany pęknięciem paska rozrządu który zakładany był przez mechanika mającego warsztat, ale założony był niedbale i przez to pękł po 20 tyś. Remont wykonywał inny mechanik, polecany przez innych że dobrze robi samochody. Silnik przed awaria nie brał oleju a po naprawie brał 1,5 litra na 1000 km. Wtedy pomyślałem że lepiej było poszukać nowego silnika niż naprawiać. Jednak w silniku który się kupi nie da się przewidzieć ile czasu on stał nie odpalany ni czy po jakimś czasie nie będzie podobnej sytuacji. Jednak koszty zakupu silnika są niższe niż jego remont. Jeżeli o mnie chodzi na remont zdecydował bym się tylko wtedy jeżeli miał bym pewność że mechanik wykona ten remont perfekcyjnie. Wtedy mam gwarancję że takim autem trochę pośmigam.

Ps. Nie wierz w to że jak ci powiedzą że wyjdzie 3 tysiące to tyle będzie. Zawsze coś jeszcze dojdzie do wymiany i zrobi się o tysiąc więcej.
Mnie miało to kosztować ok 800zł a zapłaciłem 1700, a zero pociechy z auta.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 20:14
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Szczerze mówiąc to zamiast robić to dziadowskie 1.6 to sprzedałbym to w cholerę i rozejrzał się za 1.8. Oczywiście mówię tu o sobie... No pechowo trochę trafiłeś, ale spójrz na to tak - włożysz w sumie 6000zł w samochód, który warty jest może ze 12 tys. zł (zależy który rok, 2000/2001 nie będzie stał drożej) - trochę kiepski interes, chyba, że chcesz nim jeździć przez kolejne 5 lat - wtedy może i by się to opłacało. Ale ja nie jestem zadowolony z tego silnika i chcę zmienić ten samochód jak tylko mnie będzie na to stać - czy u Ciebie nie będzie tak samo? Wtedy szkoda naprawiać auto 'dla kogoś'.

Co do samej awarii to trafiłeś chyba na jakiegoś znachora samochodowego, skoro wszystko od razu wie Razz Bez kitu...

Tak jak NED pisał - kompresja + próba olejowa oraz organoleptyczne sprawdzenie czy nigdzie nie cieknie olej i czy auto nie kopci na biało przy wysokich obrotach - to sprawdzać we 2 osoby, Leon 1.6 ma dobrze schowany wydech + wysoką dupę, sam jadąc możesz nie zobaczyć.
Powrót do góry
marekpulawy

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Seat Leon 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 23:38
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Dobrze gadasz zgadzam się z Tobą w 100% tylko jest jedno ale że nawet kupując 1.8 nie mam pewności że za jakiś czas nie wyjdzie z silnikiem jakaś kosztowna wada, no i wiadomo że w nowo kupione autko też trza na start będzie włożyć...ale chyba faktycznie poczekam do wiosny/lata i pomyślę nad sprzedażą tego leona a zakupem 1.8 albo 1.9 tdi bo czasami to rowerem lepiej przyśpieszam niż nim ...
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Sob 01 Gru 2012, 11:18
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Oczywiście, nigdy nie masz pewności, chyba że kupujesz nówkę sztukę z salonu, ale wydaje mi się, że gorzej, niż remont silnika, to już nie da się trafić - pozostałe wady zwykle po prostu widać od razu Wink Takie jest niestety ryzyko kupna używanego auta..

Inna sprawa jest taka, że za tą kasę co na remont, to można by spokojnie po prostu wymienić silnik, ale też do końca nie wiesz, na co trafisz ;/
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 14:42
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


widze że wiekszość kolegów ma cos z tymi 1.6 i z tym olejem jak i u mnie że tez znika.albo twierdzenie takie że dolewac tego oleju i jeżdzic bo to bedzie tansze niz te całe remonty poprostu.albo sama uszzcelka pod głowica i pierścienie.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 21:16
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


Ja tam nic nie dolewam... na razie Razz Był nawet czas, że w dziwny sposób oleju przybywało, zamiast ubywać! Ale to chyba tylko wahania... albo teraz wszystko się ustabilizowało.

Natomiast na pewno skrzynia biegów to kiepski punkt mojego auta, chodzą beznadziejnie.
Powrót do góry
marekpulawy

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Seat Leon 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 21:55
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


jurcio6 napisał:
Oczywiście, nigdy nie masz pewności, chyba że kupujesz nówkę sztukę z salonu, ale wydaje mi się, że gorzej, niż remont silnika, to już nie da się trafić - pozostałe wady zwykle po prostu widać od razu Wink Takie jest niestety ryzyko kupna używanego auta..

Inna sprawa jest taka, że za tą kasę co na remont, to można by spokojnie po prostu wymienić silnik, ale też do końca nie wiesz, na co trafisz ;/


Zgada się nigdy nie ma się pewności że trafi się dobre auto co do sprawności silnika a ryzyko tym większe im auto starsze, także na razie mi potrzebny samochód ale na wiosnę będę musiał sprzedać i albo leon 1.8 / albo 1.9 TDI albo coś innego w zbliżonej cenie. Natomiast wymiany silnika nie preferuję gdyż nie dość że wyjdzie drożej to i wraz nie mam pewności że wymieniany silnik będzie dobry bo nie wiadomo na co się trafi
Powrót do góry
marekpulawy

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Seat Leon 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 21:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


baobab napisał:
widze że wiekszość kolegów ma cos z tymi 1.6 i z tym olejem jak i u mnie że tez znika.albo twierdzenie takie że dolewac tego oleju i jeżdzic bo to bedzie tansze niz te całe remonty poprostu.albo sama uszzcelka pod głowica i pierścienie.


To widzę że i kolega lipnie trafił z Leonem : )?? No powiem szczerze liczyłem na więcej jeśli o to auto chodzi generalnie przy tej pojemności jest za słabe + dodatkowo łyka ten cały cholerny olej Smile
Powrót do góry
baobab

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Leon 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 13:37
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


czy trafiłem lipnie może i nie bo ja go mam juz ponad 2 lata więc na początku było ładnie pięknie od pewnego czasu tak się ,uszczelniacz w skrzyni zrobiłem wiec i moze to się zrobi i bedzie znowu fajnie bo jak się cche spzredac jak ty i kupic to samo tylko inny silnik to troche wchodzenie do tej samej rzeki dwa razy.jak zmieniac to już na cos innego.
Powrót do góry
marekpulawy

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Seat Leon 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 14:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) Czy opłaca się remont silnika w Leonie ???


baobab napisał:
czy trafiłem lipnie może i nie bo ja go mam juz ponad 2 lata więc na początku było ładnie pięknie od pewnego czasu tak się ,uszczelniacz w skrzyni zrobiłem wiec i moze to się zrobi i bedzie znowu fajnie bo jak się cche spzredac jak ty i kupic to samo tylko inny silnik to troche wchodzenie do tej samej rzeki dwa razy.jak zmieniac to już na cos innego.


Wiesz ja docelowo też chciałem kupić sobie Leona i nim pojeździć ze 2-3 lata ale po pierwsze nie jestem zadowolony z silnika i jego osiągów dla pojemności 1.6 a po drugie wyszedł ten olej i kosztowny remont więc będę chciał go sprzedać ten plus dla kogoś że jak będzie kupował że ma cały rozrząd z osprzętem wymieniony, sondę i akumu. a pomysle nad 1.8 Leonem i z 2005
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.


SeatLeon

64 900

2016r.

60 091 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

17 990

2009r.

189 000 km

wielkopolskie

SeatMii

16 500

2013r.

208 463 km

mazowieckie

SeatAltea XL

23 900

2008r.

195 000 km

śląskie

SeatLeon

18 999

2007r.

208 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System