Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Ibiza ) naprawa regulacji nadmuchu i ogrzewania. IBIZA 1,2 rok 93



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ander000

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Seat Ibiza Classic 1,2 1993
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Lis 2012, 12:34
Temat postu:

naprawa regulacji nadmuchu i ogrzewania. IBIZA 1,2 rok 93


Witam,

W związku z nadchodzącą zimą dopadł mnie dość niemiły problem z ogrzewaniem i nawiewem w starym seacie.

Problem polega na tym, że dmuchawa dmucha tylko jak przesunie się suwaki w odpowiednie miejsce (jest to miejsce gdzieś "pomiędzy" więc często trzeba zaklinować by suwak się nie przesunął) i tak samo z ogrzewaniem, choć ostatnio bardzo ciężko ustawić by dmuchało, że nie wiem czy grzeje.

Podejrzewam, że te suwaki nie stykają (może zaśniedziały albo coś się poprzestawiało). Ciężko się je przesuwa, czasem się zacinają. Jest jakiś sposób żeby się do nich dostać, żeby przeczyścić np. WD-40? Prawdę mówiąc, nie wiem jak się do tego zabrać. Co odkręcić, co sprawdzić by dokładniej zdiagnozować problem i go rozwiązać.

Będę wdzięczny za pomoc w odpowiedzeniu mi na pytania:
1. Jak naprawić dmuchawę i ogrzewanie?
2. Jak rozebrać auto najprostszym sposobem, aby dostać się do "wnętrza" regulatorów nadmuchu i ogrzewania?

ku lepszemu zobrazowaniu wrzucam zdjęcie wnętrza auta.
Powrót do góry
Minion

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie, Malanów
Posiadane auto: Daewoo Nubira II, 2.0 benzyna, 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Lis 2012, 18:33
Temat postu:

Re: ( Seat Ibiza ) naprawa regulacji nadmuchu i ogrzewania. IBIZA 1,2 rok 93


Nie miałem do czynienia z Twoim samochodem, wiec nie będę się wymądrzać co do szczegółów, ale dla mnie diagnoza jest jedna: linki od panelu z suwakami do nagrzewnicy. Musisz go wydobyć na wierzch (bez rozkręcenia deski się nie obejdzie, ale dużo pracy prawdopodobnie z tym nie ma Wink) i obejrzeć w jakim są stanie. Prawdopodobnie któryś z plastików nie wytrzymał lat, może kołnierz linki, albo mocowanie do suwaka. Koszt naprawy=kosztowi linki, więc dramatu nie będzie Wink Nie radze za to ich smarować czymkolwiek, włącznie z wd-40 i pochodnymi - linki pracuja w brudnym dośc środowisku, do smaru przykleja sie kurz i linki kaput, najpierw chodzą ciężko, potem mogą sie zapiec na amen.
_________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ander000

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Seat Ibiza Classic 1,2 1993
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Gru 2012, 13:31
Temat postu:

naprawa regulacji nadmuchu i ogrzewania. IBIZA 1,2 rok 93


Rozebrałem panel i znalazłem usterkę - regulator jest połamany więc suwaki powypadały, na dodatek w skutek jakiegoś zwarcia część się stopiła. Gdy uruchomiłem samochód i ustawiłem linki ręcznie i zamknąłem obwód do dmuchawy, zaczęło bardzo ładnie dmuchać i grzać.

Minion miał rację - plastiki nie wytrzymały lat. jednak problem polega na tym ze nie mam pojęcia gdzie znaleźć nowy (sprawny) taki regulator, bo naprawa starego raczej nie wchodzi w rachubę.

Czy wie ktoś gdzie można zdobyć taką część?

Jak się ona nazywa? (bo sprawdzalem katalogi online, ale nie potrafię tego znaleźć)

Na przodzie jest wtopiony napis "FRAPE BEHR" natomiast na boku białą farbą w ramce 3-C 3 VEL. więcej napisów i oznaczeń nie ma (być morze coś było na odłamanych częściach)
Ponirzej zdjęcia:

(nie wiem jak zmniejszyć zdjęcia w poście, ale kazdy morze zmniejszyć w przeglądarce "ctrl","shift","-" lub "ctrl" i "scroll" myszką)




Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Ibiza »

Opinie o samochodach Seat Ibiza - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Ibiza ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


SeatLeon

16 500

2008r.

187 500 km

śląskie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie

SeatAlhambra

14 900

2005r.

242 000 km

kujawsko-pomorskie

SeatLeon

62 300

2015r.

143 618 km

podkarpackie

SeatAltea

17 900

2008r.

229 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System