Seat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Seat Leon ) głosniki w seacie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sztubeś

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): JASIEŃ
Posiadane auto: SEAT LEON1.9 TDI 110KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 13:37
Temat postu:

głosniki w seacie


Mam pytanie czy głośniki w tylnych drzwiach w leonie sa w każdym aucie,czy sa kable by je samemu zalozyć
Powrót do góry
mik247

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolverhampton
Posiadane auto: SEAT LEON, 2002, 1,9TDI 110
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 15:35
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) głosniki w seacie


CZy w kazdym sa,to zalezy od bylego wlasciciela,a fabrycznie raczej na pewno! Tylkko ze oryginalne maja wbudowne 4 piny i jest do nich podlaczona kostka,wlasnie z tymi kabelkami! Ja nie mam oryginalnych glosnikow,wiec musialem kombinowac z podlaczeniem nowych,ale filozofi w tym nie ma! Na krotko kable do kostki i gra muzyka!! Smile pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu
Grzenio_ni

Auto Maniak



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niepołomice k/ Krakowa
Posiadane auto: Seat Altea XL 1,6 TDI 2012
Piwa: 41/5
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 15:57
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) głosniki w seacie


witam, ja nie miałem żadnych głośników ale instalacja była oryginalna po zakupie głośników wszystko po podłączeniu zagrało pzd Grzenio
_________________
czasem się mylę
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 20:13
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) głosniki w seacie


Ja mam, ale generalnie lepsze porządne stereo, niż 4 dziadowskie [cenzura]ła... w efekcie tylne mam wyciszone na radiu faderem Razz A te przednie grają całkiem sympatycznie (przynajmniej u mnie... możliwe, że były wymieniane przez poprzedniego właściciela).
Powrót do góry
sztubeś

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): JASIEŃ
Posiadane auto: SEAT LEON1.9 TDI 110KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 13:12
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) głosniki w seacie


A o jakiej mocy głośniki można zamontować w tylne drzwi
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 13:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 19:14
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) głosniki w seacie


Na moc nie patrz - jest to praktycznie nie istotne, a wszystkie te podawane RMS'y są o kant d**y potłuc. Ważne jest jaką jakość dźwięku chcesz osiągnąć i ile chcesz na to wydać. Warto przy tym dodać, że jeżeli nie planujesz montować oddzielnego wzmacniacza, to nie warto pakować kasy w nie wiadomo jakie głośniki, bo i tak na wbudowanym radiowym wzmaku zagrają miernie. Do tego dochodzi wytłumienie drzwi, które może się okazać ważniejsze niż same głośniki. Nie wspominam tutaj kwestii samego radia, bo to też ważna sprawa. Ja bym wydzielił tutaj może takie trzy myśli, które oczywiście nie zawsze się sprawdzą, ale oddadzą zasadę:

Firmowe głośniki z niskiej półki z dedykowanym wzmacniaczem i wygłuszonymi drzwiami > Firmowe głośniki ze średniej półki z dedykowanym wzmacniaczem bez wygłuszenia (bądź odwrotnie - z wygłuszeniem i bez wzmacniacza) > Firmowe głośniki z wysokiej półki bez wzmacniacza i wygłuszenia

Oczywistym jest, że jak mamy wzmacniacz, wygłuszenie drzwi (i nie tylko) oraz super głośniki, to będziemy mieć jeżdżący pokój dla melomana Wink

Głośniki
W zasadzie są dwie ważne rzeczy, przy doborze głośnika:
a) średnica - w takim nisko-średnio tonowym optimum to 16,5cm, choć nie zawsze da się takie założyć bez kombinowania (montowania dystansów). Nie wiem jakie są tu w Leonie możliwości manewru - trzeba szukać na specjalistycznych forach poświęconych Car Audio.
b) marka - proponuję stosować sprawdzone przez ludzi rozwiązania od markowych producentów takich jak: Morel, Hertz, Lotus, Focal, U-Dimension, JL Audio, PHD, Xetec.

Musisz się określić co i za ile chcesz zrobić... jeżeli chcesz zmienić same głośniki i nie ruszać nic innego, to też ok - wtedy po prostu trzeba dobrać nieco inne głośniki niż do zestawu ze wzmakiem itp. No i zwykle robi się tak, że się kupuje 4 takie same albo odpowiednio współgrające ze sobą głośniki, a Ty chcesz chyba założyć tylko 2... jak Ci wisi jakość dźwięku, to kup sobie 2 JBL'e albo jakieś Blaupunkty i już. Dobrze by jednak było, żeby miały taką samą impedancję jak te z przodu Razz
Powrót do góry
sztubeś

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): JASIEŃ
Posiadane auto: SEAT LEON1.9 TDI 110KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 15:17
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) głosniki w seacie


A czy Radio aura ma wiecej na wyjściu niż brisa.
Powrót do góry
jurcio6

Auto Maniak



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 600
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Seat Leon 1.6SR 2000r.
Piwa: 16/6
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 18:32
Temat postu:

Re: ( Seat Leon ) głosniki w seacie


Ja nie sądzę, aby którekolwiek z nich miało "więcej" lub "mniej" wyjść - oba modele zapewne mają po 2 wyjścia. To nie surround, że każdy głośnik wpinasz w osobne gniazdo - stereo podłączasz parami. Dlatego bez dodatkowego wzmacniacza zawsze lepiej grają dwa dobre głośniki, niż cztery.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SEAT Forum Strona Główna -> ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Seat Leon »

Opinie o samochodach Seat Leon - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Seat Leon ) Wnętrze pojazdu-klimatyzacja-konsola-nawiew


SeatLeon

42 900

2017r.

204 103 km

śląskie

SeatLeon

35 300

2013r.

191 254 km

świętokrzyskie

SeatAlhambra

13 900

2006r.

253 000 km

łódzkie

SeatLeon

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

SeatLeon

19 700

2007r.

253 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Seata Ibiza   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System